Week 6: les 9 en 10 P3 Schrijfopdracht en e-mail

T H 2 M
11 feb
Lekker lezen! 
Leg de geprinte folder op je tafel





1 / 21
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 2

Cette leçon contient 21 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

T H 2 M
11 feb
Lekker lezen! 
Leg de geprinte folder op je tafel





Slide 1 - Diapositive

Slide 2 - Diapositive

Leerlingenquête

Slide 3 - Diapositive

Huiswerk
  1. Als duo heb je alle onderdelen geschreven
  2. Check op taal, ik-perspectief, 
  3. Als duo print je de opdracht en neemt deze mee naar de les

  4. Leesboek en laptop mee.


In de les van 11 feb. lees je de folder van een ander duo door en geef je feedback. Je verbetert je folder en levert hem daarna in (uiterlijk 14 feb). 



Slide 4 - Diapositive

Leerdoelen P3


  • taal: spelling, werkwoordspelling, leestekens, samenstellingen => taaltoets eind januari 
  • schrijfvaardigheid: folder (informerend en overtuigend) en zakelijke e-mail (informerend en overtuigend) => TEA 3: toets schrijfvaardigheid


     

    Slide 5 - Diapositive

    Doelen van deze week

    • je hebt de folder van een klasgenoot doorgenomen op o.m. werkwoordspelling, leestekens en hoofdletters. Formulier!
    • je hebt de tekst over locaties gelezen: is deze specifiek genoeg? 
    • je hebt je folder verbeterd (instructies op Teams/Lesmateriaal/P3) en ingeleverd
    • je kent de regels voor de zakelijke e-mail (donderdag)
    • je hebt een elevatorpitch voorbereid over je land

    Slide 6 - Diapositive

    Slide 7 - Diapositive

    Wat doe je vandaag?
    • je hebt de folder van een klasgenoot doorgenomen op werkwoordspelling, leestekens en hoofdletters
    • je hebt de tekst over locaties aandachtig gelezen: is deze specifiek genoeg? 
    • je hebt je folder verbeterd (zie instructies op Teams/Lesmateriaal/P3) en ingeleverd bij Teams. Je let ook op voorblad, bronnen en aanduiding wie wat geschreven heeft.
    • klaar? bereid de elevator pitch voor, zie Talent havo blz. 197-199 / Talent vwo blz.202-204.
    timer
    30:00

    Slide 8 - Diapositive

    Plenda 13 feb, 55-min.rooster

    1. Leesboek en laptop mee.
    2. Landenfolder inleveren 
    3. Pitch kunnen houden over land, zie Talent (havo blz. 197-199 / vwo blz.202-204).



    Slide 9 - Diapositive

    T H 2 M
    13 feb

    55-min.rooster








    Slide 10 - Diapositive

    Slide 11 - Diapositive

    Leerdoelen P3


    • taal: spelling, werkwoordspelling, leestekens, samenstellingen => taaltoets eind januari 
    • schrijfvaardigheid: folder (informerend en overtuigend) en zakelijke e-mail (informerend en overtuigend) => TEA 3: toets schrijfvaardigheid



       

      Slide 12 - Diapositive

      Doelen van deze week

      • je hebt de folder van een klasgenoot doorgenomen op werkwoordspelling, leestekens en hoofdletters
      • je hebt de tekst over locaties gelezen: is deze specifiek genoeg? 
      • je hebt je folder verbeterd (instructies op Teams/Lesmateriaal/P3) en ingeleverd
      • je kent de regels voor de zakelijke e-mail (donderdag)
      • je hebt een elevatorpitch voorbereid over je land

      Slide 13 - Diapositive

      Startopdracht
      • Pitch je land in groepjes van vier: 1 minuut per persoon
      • Daarna: pitch voor de klas 
      timer
      1:00

      Slide 14 - Diapositive

      Zakelijke e-mail
      zakelijk: 
      persoonlijk: 

      Slide 15 - Diapositive

      Zakelijke e-mail: vorm
      • Schrijf beleefd (gebruik u (persoonlijk vnw) en uw (bezitt. vnw)
      • U heeft snel gereageerd. Hartelijk dank voor uw antwoord. 

      • Aan: e-mailadres van ontvanger(s)
      • CC: (wie deze brief ook moet lezen, maar geen reactie nodig) en BCC (als de lezers elkaars e-mailadres niet mogen zien)

      • Onderwerp: Vermeld het onderwerp kort maar wel precies. Geen werkwoorden
      • Bijlage: alleen invullen als je iets meestuurt (een foto, een kassabon,...)
      • Voeg witregels toe tussen aanhef, alinea's, afsluiting en naam afzender



      Slide 16 - Diapositive

      Zakelijke e-mail: inhoud
      • Aanhef: begin bijv. met: Geachte mevrouw Van der Sloot, (let op komma)
      • Regel wit 
      • Inleiding, eerste alinea start met hoofdletter (ondanks de komma na de aanhef). Maak duidelijk wie je bent (maar begin je eerste zin nooit met ik) en vermeld waarom je de e-mail stuurt
      • Regel wit
      • Werk in de kern de deelonderwerpen uit van je vraag / verzoek. Maak voor een nieuw deelonderwerp een nieuwe alinea
      • Regel wit

      Slide 17 - Diapositive

      Zakelijke e-mail: inhoud 2
      • Schrijf in het slot wat je van de ander verwacht, dus het doel. Je rond af met een standaardzin, bv "Ik zie uw reactie met belangstelling tegemoet."
      • (witregel)
      • Afsluiting: Met vriendelijke groet, (of Hoogachtend,) let op komma
      • (witregel)
      • Je voor- en achternaam (geen punt)




      Slide 18 - Diapositive

      Test-Correct
      In de TEA_toets schrijf je de e-mail in Test-Correct. Dat programma moet goed geïnstalleerd zijn. Je neemt ook een oplader mee en zo nodig een verlengsnoer.

      Slide 19 - Diapositive

      In je schrift:
      • Je schrijft een brief naar de Hema want je hebt een klacht over de tompoezen. Die bleken beschimmeld te zijn.
      • Je schrijft aan h.ema@hema.nl, cc k.ruidvat@hema.nl
      • Je lezer is Hella van Ema. Hoe schrijf je de aanhef?
      • Je schrijft de eerste alinea: je stelt jezelf voor en vertelt de reden van je e-mail.
      • Klaar? lezen

      Slide 20 - Diapositive

      Plenda 
      • vr. 14 feb: landenfolder inleveren vóór 18.00 uur
      • di. 18 feb
      • Test-Correct geïnstalleerd, computer, oplader en leesboek mee
      • Had je een onvoldoende voor de taaltoets? Vooraf werkwoordspelling oefenen, zie cambiumned.nl.

      Slide 21 - Diapositive