Week 5: les 7 en 8 P3 Schrijfopdracht

T V 2 B
4 feb

Lekker lezen!





1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 2

Cette leçon contient 20 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

T V 2 B
4 feb

Lekker lezen!





Slide 1 - Diapositive

Schrijfopdracht Landenfolder

Slide 2 - Diapositive

Leerdoelen P3


  • taal: spelling, werkwoordspelling, leestekens, samenstellingen => taaltoets eind januari 
  • schrijfvaardigheid: folder (informerend en overtuigend) en zakelijke e-mail (informerend en overtuigend) => TEA 3: toets schrijfvaardigheid


     

    Slide 3 - Diapositive

    Doelen van deze week

    • je weet over welk land je een korte folder schrijft en met wie
    • je weet waar je je informatie vandaan haalt voor deze folder
    • je hebt veel over het land gelezen
    • je hebt elk minimaal drie paragrafen geschreven
    • Instructies folder op Teams/Lesmateriaal/P3

    Slide 4 - Diapositive

    Schrijfopdracht in tweetallen

    Slide 5 - Diapositive

    Folder
    • folder over een bestaand land (zie lijst later)
    • tekstdoel: informeren en overtuigen
    • lengte: 500 - 600 woorden, minimaal drie illustraties/foto's
    • Je leest eerst veel over het land en schrijft daarna vanuit het ik-perspectief over bepaalde onderwerpen 

    Slide 6 - Diapositive

    Bouwplan
    • Vier onderdelen:
    1. Inleiding (aantrekkelijk, de lezer wordt enthousiast)
    2. Leuk om te weten (grappige of aparte dingen over het land, die maar weinig mensen weten)
    3. De mooiste plekken (minimaal zes locaties beschrijven: wat kun je er doen? Wat is het lokale eten? Waar kun je excursies maken? Wat bezoek je daar?)
    4. Afsluiting (of conclusie: je oproep aan de lezer om ernaar toe te gaan) 

    Slide 7 - Diapositive

    Slide 8 - Diapositive

    Waar lees je informatie?
    • internet: welke websites zijn betrouwbaar
    • wikipedia.org, anwb.nl, nederlandwereldwijd.nl, ambassades, rijksoverheid, landensites, zwerver.nl, ...
    • of google op 'toeristische informatie & land' / 'bezienswaardigheden & land', maar vermijd reisorganisaties met weinig informatie en check betrouwbaarheid!
    • Let op: je vat de informatie in eigen woorden samen. Je schrijft vanuit het ik-perspectief

    Slide 9 - Diapositive

    Wat doe je vandaag?
    1. Kies samen het land en noteer dit op het bord (elk land wordt maar één keer gekozen)
    2. Verdeel de taken: wie schrijft wat?
    3. Informatie lezen, noteer websites
    4. Laatste tien minuten: Schrijf Inleiding en Leuk om te weten in Word en in je eigen woorden! Klaar? Beschrijf vast een locatie.
    5. Sla je werk op; printen voor de volgende les.

    timer
    30:00

    Slide 10 - Diapositive

    Slide 11 - Diapositive

    Plenda
    1. Als duo vier onderdelen schrijven: "Inleiding" (50-75 wrd), "Leuk om te weten" (50-75 wrd) en twee locaties (75-100 wrd) uit jullie land.
    2. in Word vanuit het ik-perspectief en in je eigen woorden!
    3. Je print je eigen onderdeel en neemt dit mee naar de les 
    4. Leesboek en laptop mee.



    Slide 12 - Diapositive

    T G 2 D
    6 feb

    lekker lezen!








    Slide 13 - Diapositive

    Leerdoelen P3


    • taal: spelling, werkwoordspelling, leestekens, samenstellingen => taaltoets eind januari 
    • schrijfvaardigheid: folder (informerend en overtuigend) en zakelijke e-mail (informerend en overtuigend) => TEA 3: toets schrijfvaardigheid



       

      Slide 14 - Diapositive

      Doelen van deze week

      • je weet over welk land je een korte folder schrijft en met wie
      • je weet waar je je informatie vandaan haalt voor deze folder
      • je hebt elk minimaal drie paragrafen geschreven

      Slide 15 - Diapositive

      Startopdracht
      • Haal iets leuks / lekkers / fijns uit je tas (mandarijn, mooie sleutelhanger, fijn schrijvende pen,...)
      • Probeer de ander ervan te overtuigen hoe leuk jouw voorwerp is. Moeilijk? Beeld je in dat je het gaat verkopen voor een prachtige prijs.
      • ....Welk soort woorden gebruik je? 

      Slide 16 - Diapositive

      Terugkoppeling
      • ....Wat deed je om te overtuigen? 
      • ....Welk soort woorden heb je gebruikt?
      • ....Hoe kun je nog beter je voorwerp "verkopen"?



      => Landenfolder: je "verkoopt" een bezoek aan je land!  

      Slide 17 - Diapositive

      Wat doe je vandaag?

      1. Lees de tekst van je maatje. Is deze overtuigend genoeg?
      2. Check taal: werkwoorden, leestekens, samenstellingen en verbeter fouten
      3. Ga verder met lezen over het land 
      4. Je schrijft vandaag de resterende alinea's "Locaties" (75-100 wrd per locatie) en "Conclusie"
      5. Lees de opdracht Landenfolder goed door en check samen of je alles hebt verwerkt en aan alle eisen hebt voldaan 
      6. Inleveren via Teams Opdrachten, uiterlijk vrijdag 14 feb.



      timer
      40:00

      Slide 18 - Diapositive

      Controleer!

      1. Check taal: werkwoorden, leestekens en verbeter
      2. Check formuleren: welke zinnen zijn overbodig? Gebruik je 'je' en 'u' door elkaar? Kies voor één vorm.
      3. Geef je voldoende informatie? Draai je niet om de pot heen? 


      Tot slot: je mag meer dan 600 woorden schrijven.


      Slide 19 - Diapositive

      Plenda
      1. Als duo heb je alle onderdelen geschreven
      2. Je print de opdracht en neemt deze mee naar de les

      3. Leesboek en laptop mee.


      In de les van 11 feb. lees je de folder van een ander duo door en geef je feedback. Je verbetert je folder en levert hem daarna in (uiterlijk 14 feb). 



      Slide 20 - Diapositive