GIA: signaleren, communiceren, risicofactoren & balansmodel

GIA
Geweld in afhankelijkheidsrelaties
1 / 24
suivant
Slide 1: Diapositive
Pedagogisch werkMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 24 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

Éléments de cette leçon

GIA
Geweld in afhankelijkheidsrelaties

Slide 1 - Diapositive

Les 2

  • overzicht periode
  • lesdoelen les 2
  • huiswerk les 1
  • terugblik les 1
  • woordenschriftwoorden
  • signaleren
  • communiceren
  • balansmodel
  • groepsopdracht
  • huiswerk les 2

Slide 2 - Diapositive

Overzicht periode
les
thema
1
introductie & meldcode
2
signaleren, communiceren, risicofactoren & balansmodel
3
melden
4
kindermishandeling
5
ouderenmishandeling
6&7
presentaties
8
grensoverschrijdend gedrag van professionals

Slide 3 - Diapositive

Lesdoelen les 2
De student kan uitleggen wat huiselijk geweld is
De student is in staat signalen van huiselijk geweld te onderscheiden en te benoemen

Slide 4 - Diapositive

Huiswerk les 1
  • Wie is het gelukt om in te loggen in de e-learning?
  • Wie heeft de opdracht huiselijk geweld gemaakt? 

Slide 5 - Diapositive

Een kind structureel te weinig aandacht geven, is kindermishandeling.
Eens
Oneens

Slide 6 - Sondage

Als ouders ruzie maken, hebben kinderen daar niet altijd last van.
Eens
Oneens

Slide 7 - Sondage

Bij ouderenmishandeling is er altijd sprake van intentioneel geweld.
Eens
Oneens

Slide 8 - Sondage

Woordenschrift woorden
Opvoedonmacht
Lichamelijke mishandeling
Lichamelijk verwaarlozing
Psychische mishandeling
Psychische verwaarlozing
Huiselijk geweld
Eergerelateerd geweld
Meldcode

Sociaal Werk 2: thema 7

Slide 9 - Diapositive

Signaleren
Het is belangrijk om huiselijk geweld goed te signaleren omdat: 
  • slachtoffers er niet snel vanzelf over vertellen
  • slachtoffers zich er niet altijd van bewust zijn dat ze mishandeld of verwaarloosd worden



Slide 10 - Diapositive

Signaleren
We onderscheiden verschillende soorten signalen:
• Lichamelijke signalen
• Gedrag van het kind algemeen
• Gedrag van het kind naar andere kinderen
• Gedrag van het kind naar ouders
• Gedrag van het kind naar andere volwassenen
• Signalen in het gedrag van de ouder
• Signalen door de gezinssituatie

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Vidéo

Communiceren
De wet meldcode geeft aan dat:
- communicatie eerlijk en open moet zijn
- er zorgvuldig naar een situatie gekeken moet worden
- stap 1: de signalen worden in kaart gebracht
- stap 2: de signalen worden besproken met een collega
- stap 3: de signalen worden besproken met de client
• Stap 4: Wegen van het geweld of de kindermishandeling met afwegingskader;
• Stap 5: Beslissen: Hulp organiseren of melden.

Slide 13 - Diapositive

balansmodel
het balansmodel brengt beschermende en risicofactoren in kaart
deze factoren kunnen ingezet worden om de client te ondersteunen

Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Vidéo

Wendy (32 jaar) en Kees (35 jaar) zijn vijf jaar getrouwd. Helaas heeft Kees een jaar geleden zijn baan verloren. Wendy is vaak boos op Kees. Zij moet namelijk veel werken om alle rekeningen te kunnen betalen, maar Kees koopt toch elke dag bier.
Wat is een beschermende factor & wat is een risicofactor?

Slide 16 - Question ouverte

De moeder van Mohammed (5 jaar) is depressief. Ze heeft daarom soms moeite om op tijd op te staan en voor Mohammed te zorgen. Als het heel slecht gaat met moeder, mag hij bij zijn tante logeren.
Wat is een beschermende factor & wat is een risicofactor?

Slide 17 - Question ouverte

Arnold is 23 jaar. Hij is enig kind en communiceert amper met zijn moeder. Hij studeert filosofie en zit de meeste tijd op zijn kamer thuis bij zijn moeder. Hij begint zich hoe langer hoe meer eigenaardig te gedragen. Laatst zag zijn moeder dat hij in zichzelf praatte en zijn deur met aluminiumfolie wou bedekken. Toen zijn moeder hem vroeg wat hij deed mompelde hij dat hij zich wil beschermen tegen de straling. Moeder zei niets, ze is bang voor hem en weet niet hoe ze hiermee om moet gaan.
Wat is een beschermende factor & wat is een risicofactor?

Slide 18 - Question ouverte

Groepsopdracht
  • Per groep krijg je een onderwerp
  • Met je groepje ga je informatie verzamelen over dit onderwerp, gebruik ook de informatie uit de reader
  • In les 6 en 7 geven jullie aan de klas een presentatie over dit onderwerp.
  • Maak een powerpoint en zorg dat je presentatie aantrekkelijk is, maak gebruik van plaatjes en filmpjes.
  • Je presentatie duurt 10 minuten, daarna is er ruimte voor feedback en vragen.
  • Let op: de presentaties gaan sowieso door, ook als er iemand ziek is. Zorg er daarom voor dat iedereen alle informatie heeft.


Slide 19 - Diapositive

Groepsopdracht
 De onderwerpen zijn:
o partnergeweld
o eergerelateerd geweld
o tijdelijk huisverbod 
o vrouwenopvangorganisaties
o huiselijk geweld tegen mannen

Slide 20 - Diapositive

20OSWA
partnergeweld
eergerelateerd geweld
tijdelijk huisverbod
vrouwenopvang organisaties
huiselijk geweld tegen mannen
Beyza
Amber
Isis
Lane
Lauren
Rosanne
Saned
Natalie
Cato
Merve
Tommy
Lotte
Larissa
William
Lucas
Zellal
Wessel
Nadin
Aya
Kubra
Megan
Marit
Adaya

Slide 21 - Diapositive

20OSWB
partnergeweld
eergerelateerd geweld
tijdelijk huisverbod
vrouwenopvang organisaties
huiselijk geweld tegen mannen
Ercan
Fartuun
Barry
Jenna
Marijn
Stan
Aukje
Aisha
Indy
Noa
Khadija
Sarien
Sanne
Melike
Bowien
Sara
Chantal
Fatima
Ricardo
Levy
Jaron
Lara
Zoe
Anouar
Teun

Slide 22 - Diapositive

20OSWC
partnergeweld
eergerelateerd geweld
tijdelijk huisverbod
vrouwenopvang organisaties
huiselijk geweld tegen mannen
Hatice
Mees
Mohammed
Marlieke
Safaa
Hilal
Lara
Cansu
Lieve
Ruby
Stijn
Sharifa
Sara
Zoe
Abdessamad
Benthe
Naomi
Hawa
Elin
Sofie
Jesper
Dilara
Kubra

Slide 23 - Diapositive

Huiswerk les 2
  • zoek de betekenis op van de woordenschrift woorden
  • maak de e-learning over signalen
  • start met de voorbereiding van de groepspresentatie

Slide 24 - Diapositive