Les 4: positieve mindset (Burgerschap) EAYHA

Les 4: positieve mindset (EAYHA)
1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
LOBMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 20 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Les 4: positieve mindset (EAYHA)

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

lesdoelen
• Studenten begrijpen wat een positieve mindset is en hoe ze deze kunnen ontwikkelen.
  
• Studenten leren hoe ze negatieve gedachten kunnen omzetten in positieve gedachten (omdenken).

• Studenten ontwikkelen vaardigheden om zowel zichzelf als anderen te helpen groeien door feedback en een positieve houding.

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

wat gaan wij doen vandaag?
1. Introductie en brainstorm (10 minuten)
2. Opdracht 1: Positiviteit verzamelen (15 minuten)
3. Opdracht 2: Omdenken en reflectie (15 minuten)
4. Opdracht 3: Feedback geven en ontvangen (10 minuten)
5. opdracht 4: Grown mindset (10 minuten)
5. Afsluiting en praktijkopdracht uitleg (10 minuten)

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Positieve mindset

Slide 4 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Van wie krijg jij een positief gevoel?

Slide 5 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat motiveert jou om positief te denken?
(Bijvoorbeeld iemand die je volgt op Instagram of TikTok).

Slide 6 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Hebben jullie ooit boeken, podcasts of audioboeken over het onderwerp Positieve mindset gelezen of beluisterd? Of heb je het er met je vrienden/ ouders over?

Slide 7 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag!
Wat? Elke student zoekt een afbeelding, spreuk of motiverende tekst die hen helpt positief te denken. Dit kan iets zijn dat ze hebben gelezen, gehoord, of ergens online zijn tegengekomen.

Hoe? Individueel of met je buurman of buurvrouw
Hulp? Vraag eerst aan je buur, vervolgens aan de docent
Tijd: Tot 7,5 minuten
Uitkomst: Een motiverende afbeelding, spreuk of tekst
Klaar? upload hetgeen wat je hebt gevonden op de volgende pagina op de volgende dia
Aan de slag! Positiviteit verzamelen
timer
7:30

Slide 8 - Diapositive

Leerlingen worden aan de slag gezet door middel van een visueel WHHTUK-model.

Slide 9 - Lien

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 10 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Leg in je eigen woorden het begrip omdenken uit.
timer
2:00

Slide 11 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Kan je een voorbeeld geven van een situatie waarin jij een negatieve gedachte hebt omgedacht naar iets positiefs?

Welke impact had dit op jouw moties of gedrag?

timer
3:00

Slide 12 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Feedback geven
o Studenten vormen tweetallen. In elk paar geeft de ene student feedback op een recente situatie van de andere (bijvoorbeeld over hun gedrag tijdens groepswerk of een presentatie).
 
o De student die de feedback ontvangt, moet reflecteren op wat goed ging en wat verbeterd kan worden, zonder in de verdediging te schieten.

o Wissel de rollen om na 5 minuten.

timer
5:00

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 14 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag!
Wat? Opdracht 4 op je werkblad
Hoe? Individueel of met je buurman of buurvrouw
Hulp? Vraag eerst aan je buur, vervolgens aan de docent
Tijd: Tot 7,5 minuten
Uitkomst: een ingevulde werkblad
Klaar? kijk alvast naar de praktijkopdracht op de volgende pagina
Aan de slag! 
timer
7:30

Slide 16 - Diapositive

Leerlingen worden aan de slag gezet door middel van een visueel WHHTUK-model.
Opdracht voor een cijfer
Je kent vast wel een vriend of vriendin (of zus of moeder…) die ergens onzeker over is. Misschien is hij/zij wel bang om op te gaan voor zijn rijbewijs? Onzeker over hoe hij/zij eruitziet? Of misschien maakt iemand zich wel heel erg druk om iets ernstigs?
In deze praktijkopdracht ga jij aan de slag om de growth-mindset en/of omdenken toe te passen. Hiermee help jij een ander een onzekerheid of probleem om te zetten naar iets positiefs!
Je gaat een groeiboodschap ontwerpen en aan een ander geven. Je kunt deze boodschap ook verspreiden om anderen te inspireren een positieve mindset te hebben!

Verwerk dit in een poster, filmpje of iets anders creatiefs en lever dit voor 12 december 2024 in via itslearning

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe vonden jullie de eerste paar weken van de opleiding?
Tips en tops aan de opleiding of docenten?
Voor de mentoren alleen tops :)

Slide 18 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe vonden jullie de les gaan?
😒🙁😐🙂😃

Slide 19 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Startgesprek
Stefano
Jaylano
Jaylon
Justin
Onur
Reshaya
Aaliyah
Aliza

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions