Meningvormende discussie les 1

Meningvormende discussie les 1
Telefoon in de telefoontas
Zitten volgens de plattegrond
Laptop (DICHT) op tafel

1 / 16
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolhavo, vwoLeerjaar 1

Cette leçon contient 16 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Meningvormende discussie les 1
Telefoon in de telefoontas
Zitten volgens de plattegrond
Laptop (DICHT) op tafel

Slide 1 - Diapositive

Lesdoel
Aan het einde van de les kun je uitleggen wat een meningvormende discussie is en weet je waar je rekening mee moet houden.

Slide 2 - Diapositive

Wat betekent "een discussie" volgens jou?

Slide 3 - Question ouverte

Discussie
Discussie: Een gesprek over een bepaald onderwerp waarbij iedereen zijn/haar mening deelt.

Slide 4 - Diapositive

Wat zou dan het "meningvormende" kunnen betekenen in meningvormende discussie?

Slide 5 - Question ouverte

Soorten discussies
- Meningvormende discussie - klas 1
- Probleemoplossende discussie - klas 2
- (Debat) - klas 3

Slide 6 - Diapositive

Het doel van een meningvormende discussie is gelijk krijgen.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 7 - Quiz

Een meningvormende discussie hoef je niet voor te bereiden.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 8 - Quiz

Tijdens een meningvormende discussie mag je van mening veranderen.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 9 - Quiz

Tijdens een meningvormende gebruik je alleen je mening en geen feiten.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 10 - Quiz

Rollen
Voorzitter - gespreksleider
Discussiant - deelnemer
Groepjes volgende week!

Slide 11 - Diapositive

Verloop
Analysefase: De voorzitter introduceert de discussie en stelling (2 min).
Inventarisatiefase: Iedere discussiant noemt zijn/haar standpunt met minimaal twee argumenten met een voorbeeld (1 min pp).
Reactiefase: Discussianten reageren op één of meer argumenten van de andere deelnemers (5 min)
Samenvattingsfase: De voorzitter vat alles samen van wat er gezegd is (1 min).

Slide 12 - Diapositive

Wat is het verschil tussen een feit en een mening? Gebruik een voorbeeld.

Slide 13 - Question ouverte

Argumenten
Objectief argument: Maakt gebruik van feiten.
--> Er zijn in 2024 meer dan 200 aanvallen van wolven geweest.

Subjectief argument: Maakt gebruik van een mening of meningen.
--> Het is zielig dat wolven schapen soms doden zonder ze te eten.

Slide 14 - Diapositive

Argumenten
Altijd onderbouwd! --> Benoem bron

Slide 15 - Diapositive

Becijfering
Groepscijfer - individuele verschillen
Verslag 30% - deadline 3 maart (NOG NIET ZEKER)

Tijdens de les - verstoren? - 1 punt aftrek.

Slide 16 - Diapositive