Rekenen D1 Paragraaf 1.1

                                                          Welkom!


Vak: Rekenen mbo niveau 4
Blok 1 les 1 en 2
1 / 47
suivant
Slide 1: Diapositive
RekenenMBOStudiejaar 1-4

Cette leçon contient 47 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

                                                          Welkom!


Vak: Rekenen mbo niveau 4
Blok 1 les 1 en 2

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions



Hoofdstuk 1 Grootheden en eenheden
Paragraaf 1.1 Getallen, grootheden en eenheden

Domein 1
Toets 1
Domein 2
Toets 2
Domein 3
Toets 3
Domein 4
Toets 4
Domein 5
Examen

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lezen H1


Groep: PBSD 

Vak: Nederlands blok 1

Docent: mevrouw K. van Zaalen

Les 1
Les 2
Les 3
Les 4
Les 5
Les 6
Les 7
Les 8
Les 9
Les 10
Introductie
Par. 1.1
Par. 1.2
Par. 1.3
Par. 1.4
Par. 1.5
Par. 1.6
Par. 1.7
Par. 1.8
TOETS
Wat gaan we doen?
Starten
Opstarten van de les
Voorbereiden 
Korte nabespreking instaptoets
Kennis activeren
Uitleg par. 1.1 Getallen, grootheden en eenheden
Kennis trainen
Maken (selectie van) opdrachten par. 1.1
Kennis checken
Nabespreken (selectie van) opdrachten par. 1.1
Kennis toetsen
Toetsen examenopdracht met toelichting
Afronden
Beantwoorden van individuele vragen
Extra
Korte herhaling van de introductie

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Korte nabespreking instaptoets
Als je naar LessonUp gaat, kan je je resultaten bekijken. Als je de instaptoets opent, vind je daar per vraag je persoonlijke feedback. Lees die goed door. Je kan daar veel van leren!

Je maakt dit cursusjaar na ieder domein een voortgangstoets. Ook die toetsen worden beoordeeld en voorzien van een cijfer en persoonlijke feedback.   

  

Slide 4 - Diapositive

Terugkoppeling resultaten. Voorbeeld: 

De instaptoets is door 21 van de 30 studenten gemaakt. Daarvan hebben er twee het advies gekregen om tijdens het eerste blok de korte route te doorlopen en mogen er vijf die keuze zelf maken. De overige studenten doorlopen de basisroute.

Wat nu?
Studenten die de korte route mogen doorlopen, kunnen dat alleen doen als ze een licentie hebben. Regel die dus vandaag!

Studenten die de basisroute doorlopen, moeten de licentie uiterlijk in week 6 van de cursus hebben geactiveerd. Zonder licentie kan je niet aan de lessen deelnemen.

Slide 5 - Diapositive

1. Bestel het lesmateriaal:
www.noordhoff.nl/webshop/product/nu-rekenen-mbo-online-1-jaarslicentie-8717927137659

2. Activeer de licentie die je na 2 tot 3 dagen via de mail ontvangt.

3. Koppel je aan je klas met de code 06273.

Vrijstellingen en aangepast examineren
Heb je na 2022 een examen rekenen op 3F-niveau gehaald met een cijfer boven de 6?
Dan kan je via het examenbureau een vrijstelling aanvragen. Doe dat vóór 1 oktober!

Heb je een verklaring van dyslexie, dyscalculie of adhd? Dan kan je via het examenbureau een aanpassing voor de examens aanvragen. Doe dat ook vóór 1 oktober!

Slide 6 - Diapositive

examenbureau@maascollege.nl
timer
5:00
Pauze

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Paragraaf 1.1 Getallen, grootheden en eenheden

Leerdoelen


  • Ik ken de betekenis van getallen in mijn dagelijkse omgeving.
  • Ik herken een grootheid en gebruik een passende eenheid om de waarde uit te drukken.



Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Paragraaf 1.1 Getallen, grootheden en eenheden
Aanpak
  • Lees de uitleg eerst rustig door.
  • Bestudeer daarna het voorbeeld.
  • Leg vervolgens in je eigen woorden uit waar de tekst over gaat.

Controlevragen
  • Waar gaat deze tekst over?
  • Kan ik deze tekst in mijn eigen woorden samenvatten?

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions





Wat is geen grootheid?
A
hoogte
B
tijd
C
inhoud
D
snelheid

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions





Wat zijn eenheden van tijd?
A
meter en centimeter
B
minuut en uur
C
gram en ton
D
liter en kubieke meter

Slide 11 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions





Met welk instrument meet je de inhoud?
A
Met een beslagkom.
B
Met een maatbeker.
C
Met een thermometer.
D
Met een weegschaal.

Slide 12 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions


Aan het werk
  • Maak vraag 9 t/m 12 van paragraaf 1.1 (blz. 15) 
timer
15:00

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

timer
10:00

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions





9a. In welke maateenheid meet je met dit instrument?

Slide 15 - Question ouverte

9a. In milliliters of centiliters.




9b. In welke maateenheid meet je met dit instrument?

Slide 16 - Question ouverte

9b. In centimeters.




9c. In welke maateenheid meet je met dit instrument?

Slide 17 - Question ouverte

9c. In kilogrammen. 




10b. Wat wordt er met dit instrument gemeten?
A
bloeddruk
B
luchtdruk
C
spanning
D
temperatuur

Slide 18 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions





10d. Wat wordt er met dit instrument gemeten?
A
diameter
B
luchtdruk
C
regenwater
D
waterstand

Slide 19 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions





11a. In een half literpak zit...
A
5 milliliter melk
B
5 centiliter melk
C
5 deciliter melk
D
5 liter melk

Slide 20 - Quiz

11a. Een halve liter is 5 deciliter.




11b. De hoogte van een deur is ongeveer...
A
200 millimeter
B
200 centimeter
C
200 decimeter
D
200 meter

Slide 21 - Quiz

11b. Een deur is ongeveer 200 centimeter.




11c. De oppervlakte van een A4-tje is ongeveer...
A
625 mm2
B
625 cm2
C
625 dm2
D
625 m2

Slide 22 - Quiz

21 x 29,75 cm = 625 cm2




11d. Een pak met 500 vellen A4-papier weegt...
A
2500 milligram
B
2500 centigram
C
2500 decigram
D
2500 gram

Slide 23 - Quiz

11d. 500 x 5 gram = 2500 gram



12a. De lengte van een pen geef je aan in ...

Slide 24 - Question ouverte

12a. centimeters, dus 15 centimeter.



12c. De opslagruimte op een USB-stick geef je aan in ...

Slide 25 - Question ouverte

12c. gigabyte, dus 16 GB.
timer
5:00
Pauze

Slide 26 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Paragraaf 1.1 Oefenen met examenopdrachten
Bij het maken van je examen kijken examinatoren niet alleen naar of je het juiste antwoord op de vraag kan geven. Zij willen ook weten hoe je tot dat antwoord bent gekomen. Dat kan je laten zien door een berekening te maken en die op te schrijven. Dat oefenen we bij het maken van de wekelijkse examenopdrachten. 

Slide 27 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Examenopdracht
Je wandelt van Beilen naar Westerbork met een
tempo van 5 km/h. Je vertrekt om 9:30 uur en je
neemt onderweg een pauze van 20 minuten.

a. Bereken hoeveel minuten je in totaal wandelt.
    Rond je antwoord af op hele minuten.

b. Bereken hoe laat je in Westerbork aankomt.
timer
8:00

Slide 28 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Hoe schrijf je dat op bij je examen?
Opdracht a                                                                                                  Leren rekenen met de klok mee

Bereken eerst de totale te lopen afstand
4,7 + 7,1 = 11,8 kilometer

Bereken hoeveel minuten je over die afstand doet
60 : 5 = 12 minuten per kilometer
12 x 11,8 = 141,6 minuten
  
Rond je antwoord af naar hele minuten
141,6 minuten = 142 minuten



Wat weet je al?
Je weet de afstand van Beilen naar de wegwijzer.
De afstand is 4,7 km.

Je weet de afstand van de wegwijzer naar Westerbork.
De afstand is 7,1 km.

Je weet je wandeltempo in km/h.
Je wandeltempo is 5 km/h.
afstand in km
           5
     11,8 km
tijd in minuten
          60
         ?
60 : 5 x 11,8 = 142 minuten

Slide 29 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Hoe schrijf je dat op bij je examen?
Opdracht b

Bereken de totale wandeltijd in klokuren
142 minuten = 2 uur en 21 minuten = 2:21  
2:21 + 0:20 minuten pauze = 2:41 minuten

Bereken hoe laat je aankomt
9:30 uur + 2:41 uur = 12:12 uur


Wat weet je al?
Je weet hoeveel minuten je onderweg bent.
Je wandelt 141,6 minuten en je neemt 20 minuten pauze. 

Je weet de vertrektijd.
De vertrektijd is 9:30 uur.

Slide 30 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Heb je je leerdoelen gehaald?

Leerdoelen

  • Ik ken de betekenis van getallen in mijn dagelijkse omgeving.
  • Ik herken een grootheid en gebruik een passende eenheid 
     om de waarde uit te drukken.


Volgende week

Slide 31 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

timer
5:00
Pauze

Slide 32 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

                                                          Welkom!


Vak: Rekenen mbo niveau 4
Blok 1 les 1

Slide 33 - Diapositive

Naam vakdocent en emailadres melden.




Stel je voor, je loopt op straat en je ziet ineens een
briefje van 50 euro op de grond liggen. Wat doe je?
A
Je bukt en pakt het op. Snel verdiend, toch?
B
Je laat het liggen. Je hebt geld genoeg!

Slide 34 - Quiz

Er zullen maar heel weinig mensen zijn die een briefje van 50 euro op straat laten liggen: het geld ligt namelijk letterlijk voor het oprapen.

Rekenen is het vak van het liggende geld: bij het maken van de opdrachten hoef je vaak alleen maar te bukken en punten op te rapen.

Het examen rekenen is ook een examen van liggend geld: een kwart van het cijfer voor het examen is een kwestie
van bukken en oprapen. 

Je moet alleen wél weten waar het geld ligt. En dát leer je van mij tijdens de lessen rekenen.

Introductie van het vak rekenen
  1. Leerdoelen van de introductie
  2. Belangrijke informatie vak rekenen
  3. Belangrijke informatie examen
  4. Aanwezigheid en activiteit
  5. Regels tijdens de lessen






Slide 35 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


1. Leerdoelen van deze introductie
  • Je weet met welk examen het vak rekenen wordt afgesloten.
  • Je weet wat je moet doen om het examen rekenen te halen.
  • Je weet wat jouw beginniveau is en waar je nog mee moet oefenen.
  • Je kunt de richtlijnen benoemen die belangrijk zijn voor het examen.

Slide 36 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


2. Belangrijke informatie vak rekenen
Het vak rekenen beslaat vijf domeinen. Een domein is een vakgebied binnen het rekenen. Je sluit het vak rekenen in week 30 af met een instellingsexamen. Je bereidt je voor op dat examen door het maken van wekelijkse (examen)opdrachten en vijf verplichte toetsen. Daarbij kan je de basisvaardigheden gebruiken als hulpmiddel.


Slide 37 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Domeinen vak rekenen
Domeinen
Blok
Niveau
1.
Grootheden en eenheden
1
BBL en BOL niveau 3 en 4
2.
Oriëntatie in de twee- en driedimensionale wereld
2
BBL en BOL niveau 3 en 4
3.
Verhoudingen herkennen en gebruiken
2
BBL en BOL niveau 3 en 4
4.
Procenten gebruiken
3
BBL en BOL niveau 3 en 4
5.
Omgaan met kwantitatieve informatie
3
BBL en BOL niveau 3 en 4

Slide 38 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Lesmateriaal
Tijdens de online lessen oefenen we met opdrachten van de methode NU Rekenen van uitgeverij Noordhoff. Voor NU Rekenen heb je een licentie nodig. Zonder die licentie kan
je niet actief deelnemen aan de lessen. Bestel daarom vandaag nog je licentie!







Slide 39 - Diapositive

NU Rekenen 3e ed 1-jaarslicentie

3. Belangrijke informatie examen
Tijdens het instellingsexamen nieuwe stijl worden je kennis en vaardigheden binnen de vijf domeinen van het vak rekenen getoetst. Het examen wordt aan het eind van blok 3 op de vaste leslocatie afgenomen. Je hebt twee uur de tijd om ongeveer 25 opdrachten te maken. Daarbij mag je een online rekenblad en rekenmachine gebruiken.


Rekenvraag I
Hoeveel minuten heb je per opdracht?

Slide 40 - Diapositive

120 : 25 = 4,8 minuten

Slaag- en zakregeling generieke vakken
De generieke vakken rekenen, Engels en Nederlands worden met een voldoende afgerond als er voor maximaal één vak minimaal een 5, en voor de twee andere vakken een 6 of hoger is behaald. Maar we gaan natuurlijk voor het maximale.



Slide 41 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


4. Aanwezigheid en activiteit
Bij de start van de online les moet je aanwezig zijn. Je aanwezigheid wordt bijgehouden aan de hand van de tijden waarop je bent ingelogd in ZOOM. Er wordt verder van je verwacht dat je actief aan de lessen meedoet. Zowel je aanwezigheid als activiteit worden in Yuno bijgehouden. Die komen onder andere ter sprake gedurende de SLB-gesprekken.

Slide 42 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


5. Regels lessen en absentie
  • Je komt online met je volledige voor- en achternaam.
  • Je bent tenminste 80% van de verplichte lestijd aangemeld in ZOOM.
  • Je maakt iedere les minimaal vier verplichte online opdrachten.
  • Je maakt minimaal vier van de vijf verplichte domeintoetsen.
  • Je stelt eventuele vragen in de chat of via de mail.


Rekenvraag II
Wat is 80% van 2,5 uur?

Slide 43 - Diapositive

1 uur = 60 minuten
2 uur = 120 minuten
0,5 uur = 30 minuten

120 + 30 = 150 minuten

150 : 100 x 80 = 120 minuten
of 150 x 0,8 = 120 minuten


Beoordeling per blok
Aanwezigheid                                                       Resultaat domeintoetsen*



Activiteit
9 - 10 lessen = goed
5 - 8 lessen = voldoende
< 5 lessen = onvoldoende
4 online opdrachten + EO = goed
4 online opdrachten = voldoende
< 4 online opdrachten = onvoldoende
cijfer hoger dan 8,4 = zeer goed
cijfer tussen 7 en 8,4 = goed
cijfer tussen 5 en 6,9 = voldoende
cijfer lager dan 5 = onvoldoende
*oplopend gemiddelde van 4 toetsen

Slide 44 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Ben je ziek?
Stuur me dan vóór de les een mail en vermeld daarin duidelijk je naam en groep.

Slide 45 - Diapositive

Mailadres vermelden in de chat.



Heb je een vraag of opmerking?

Slide 46 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions


Voorbeelden resultaat domeintoetsen
Resultaten Donna                                                Resultaten Ibrahim







Toets domein 1 = 6,2                            voldoende
Toets domein 2 = 5,3          gemiddeld voldoende
Toets domein 3 = 2,4      gemiddeld onvoldoende
Toets domein 4 = 6,8          gemiddeld voldoende

20,7 : 4 = 5,17.. = 5,2 
Toets domein 1 = 6,1                            voldoende
Toets domein 2 = 1          gemiddeld onvoldoende
Toets domein 3 = 5,1       gemiddeld onvoldoende
Toets domein 4 = 5,4       gemiddeld onvoldoende

17,6 : 4 = 4,4 = 4
Aanwezigheid: goed
Activiteit: voldoende
Resultaat : voldoende

Examenadvies: positief
Aanwezigheid: voldoende
Activiteit: onvoldoende
Resultaat : onvoldoende

Examenadvies: negatief

Slide 47 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions