H3: 3.3 / Balansmethode

Leerdoelen-formulier 
voor je!
Lesplanning:   
  • Lesdoel bespreken 
  • Terugblik: 3.2
  • Theorie: 3.3
  • Zs/Zf
  • Afsluiting
Telefoon in de telefoontas

H3: Formules en Vergelijkingen
  1. Oplossen met grafieken
  2. Oplossen met Inklemmen
  3. Oplossen met de balansmethode
  4. Uitgebreide balansmethode
  5. Lineaire Formules
  6. De formule van een lijn opstellen
  7. Som- en verschilgrafieken
1 / 10
suivant
Slide 1: Diapositive
WiskundeMiddelbare schoolmavo, havoLeerjaar 2

Cette leçon contient 10 diapositives, avec quiz interactif, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Leerdoelen-formulier 
voor je!
Lesplanning:   
  • Lesdoel bespreken 
  • Terugblik: 3.2
  • Theorie: 3.3
  • Zs/Zf
  • Afsluiting
Telefoon in de telefoontas

H3: Formules en Vergelijkingen
  1. Oplossen met grafieken
  2. Oplossen met Inklemmen
  3. Oplossen met de balansmethode
  4. Uitgebreide balansmethode
  5. Lineaire Formules
  6. De formule van een lijn opstellen
  7. Som- en verschilgrafieken

Slide 1 - Diapositive

Lesstart, 5 minuten
Terugblik
  • Wat is inklemmen?
  • Hoe los je de volgende formule op met behulp van inklemmen?
12,20+3,15t=50

Slide 2 - Diapositive

Terugblik op inklemmen
Uitwerken op het bord met input van de klas
Op dezelfde manier als in het boek uitwerken op het bord.
Uitwissen na afloop
15 minuten
Herhaling van gisteren
Doel:Ik kan eenvoudige vergelijkingen oplossen met de balansmethode: 
Links en rechts
van het = teken hetzelfde doen

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

3.3: Balansmethode
  • Wat is de balansmethode?
  • Hoe lossen we de volgende formule op met de balansmethode?
2+8t=274

Slide 4 - Diapositive

Balansmethode uitleggen met balans
Voorbeeldopgave op bord uitwerken zoals in boek en vrijdag voorgedaan

15 minuten
Balansmethode
In deze LessonUp leer je hoe je vergelijkingen oplost met de balansmethode.
Deze methode is in de wiskunde erg belangrijk.
 We gaan het in de volgende stapjes doen:

Introductie: hoe werkt de balansmethode?

Vergelijkingen op lossen met alleen positieve termen bv.3t +5 =11

Lineaire vergelijkingen oplossen met positieve en negatieve termen

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 6 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

De balansmethode wordt ook wel eens weegschaal methode genoemd.Je gaat zo een uitlegvideo bekijken.

Er zijn verschillende manieren mogelijk!
Als je maar aan beide kanten dezelfde bewerking doet!




                  Video                                              Boek

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Los de vergelijking
8a + 6 = 22 op:

Slide 8 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Huiswerk

Maken H3.3 :

39 t/m 41, 43, 

44, 45, 49  blz  150



-Vergeet niet je huiswerk na te kijken!









Zs
Zf
Zf
timer
5:00
Huiswerk bespreken
Extra uitleg

Slide 9 - Diapositive

Laat leerlingen een begin maken met het huiswerk. 4 minuten in stilte, dan 11 minuten met muziek (als niet op het bord). 
Leerdoelen behaald?
Je hebt de leerdoelen van 3.3 behaald 
of weet wat je moet doen om deze te halen

  • Hoe lossen we -3x-8=13 op volgens de balansmethode?

Slide 10 - Diapositive

Laatste 5 minuten terugkijken op leerdoelen, onderste vragen klassikaal beantwoorden