1.1 (les 1) Onderzoeken en ontdekken (PULSAR) skd

Klas Binnenkomen
  • Ga rustig naar je plaats
  • Je bent startklaar voor de les                        
1 / 32
suivant
Slide 1: Diapositive
Nask / BiologieMiddelbare schoolmavoLeerjaar 2

Cette leçon contient 32 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Klas Binnenkomen
  • Ga rustig naar je plaats
  • Je bent startklaar voor de les                        

Slide 1 - Diapositive

Slide 2 - Diapositive

Wie zijn jullie?

Slide 3 - Diapositive

Wat heb je nodig?
* Leerwerkboek VMBO-T/ HAVO deel 1a en 1b
* schrift, liefst ruitjes (alleen voor NASK)
* kleurpotloden GEEN stiften!
* tekenpotlood
* geodriehoek of liniaal
* snelhechter
 

Slide 4 - Diapositive

Afspraken over de les
Mobieltje: Deze zit in de telefoontas en mag alleen op aanwijzing van de docent  gebruikt worden.
Vinger op steken: Als je iets wil vragen steek je je vinger op en wacht je tot de docent je het woord geeft.
Eten: Je mag niet eten (dus ook 
geen kauwgom) in het lokaal.

Slide 5 - Diapositive

Afspraken over huiswerk
Jullie krijgen elke les 3 soorten huiswerk op:
Leren (je leert de aangegeven pagina's, ze zullen niet altijd overhoord worden maar door te herhalen blijft de stof beter plakken)
Maken (je maakt de aangegeven opdrachten in je leerwerkboek of in je schrift)
Doorlezen (als voorbereiding op de volgende les lees je de aangegeven tekst vast door)  

Slide 6 - Diapositive

Leerdoel
1.1 Onderzoeken en ontdekken
  • Je kunt uitleggen wat natuurwetenschap is. (staat niet in het boek)
  • Je kunt aan de hand van de verschillende stappen uitleggen hoe je een proefje doet en hoe je daar een onderzoeksverslag van schrijft.

Slide 7 - Diapositive

1.1 Onderzoeken en ontdekken
Inleiding


WAT is Nask?

Slide 8 - Diapositive

Wat is NASK?

Slide 9 - Carte mentale

Wat is natuurkunde?

Slide 10 - Carte mentale

Wat is scheikunde?

Slide 11 - Carte mentale

De natuurwetenschap en de niet-levende natuur
De natuurkunde en de scheikunde bestuderen de niet-levende natuur.

Slide 12 - Diapositive

Biologie en Scheikunde 
In de biologie houdt men zich bezig met de levende natuur. Een bioloog kijkt bv naar de erfelijke eigenschappen van planten en naar de intelligentie van muizen.
In de scheikunde houdt men zich bezig met stofeigenschappen en stofomzettingen. Een ander woord voor scheikunde is chemie. Een scheikundige onderzoekt bv de brandbaarheid van stoffen of de eigenschappen van schoonmaakmiddelen.
Schuingedrukte tekst is een voorbeeld. Daarvan is het niet verplicht ze over te schrijven. De rest wel.

Slide 13 - Diapositive

Natuurkunde
In de natuurkunde houdt men zich bezig met de niet-levende natuur voor zover verschijnselen niet onder scheikunde vallen. Een ander woord voor natuurkunde is fysica. Natuurkunde omvat veel onderwerpen, die ogenschijnlijk los van elkaar staan. Een natuurkundige onderzoekt bijvoorbeeld hoe lampen zuiniger gemaakt kunnen worden en hij ontwerpt telescopen.
Schuingedrukte tekst is een voorbeeld. Daarvan is het niet verplicht ze over te schrijven. De rest wel.

Slide 14 - Diapositive

0

Slide 15 - Vidéo

Nask = waarnemen



        zien                     horen              ruiken            voelen           proeven
(maar dat is niet altijd handig..)

Slide 16 - Diapositive

Nask = meten

Slide 17 - Diapositive

Nieuwe producten en verbeteren van producten

Met behulp van een (kwaliteits)onderzoek worden nieuwe producten bedacht en getest.

Slide 18 - Diapositive

Nask betekend:
A
Natuurkunde
B
Natuurwetenschap
C
Natuurkunde en scheikunde
D
Natuurkunde, scheikunde en biologie

Slide 19 - Quiz

Een andere naam voor scheikunde:
A
Fysica
B
Chemie

Slide 20 - Quiz

Natuurkundig beroep
scheikundig beroep
Opticien
Elektricien
weerkundige
Ontwerper van bruggen
onderzoeker in een verffabriek
apotheker
kok
bierbrouwer

Slide 21 - Question de remorquage

Ik heb het tot nu toe begrepen.
😒🙁😐🙂😃

Slide 22 - Sondage

Waarom onderzoek doen?






Je loopt met een vraag. En wil daar graag antwoord op.

Slide 23 - Diapositive

Stappen van een onderzoek
  1. Onderzoeksvraag
  2. Hypothese
  3. Werkplan
  4. Uitvoering
  5. Resultaten
  6. conclusie
  7. Discussie

Slide 24 - Diapositive

Stap 1: Onderzoeksvraag
Vraag waarop je antwoord wil vinden

Slide 25 - Diapositive

Stap 2: Hypothese
Voorlopig antwoord op de onderzoeksvraag
Wat verwacht je? 
Wat denk je dat het antwoord op de onderzoeksvraag gaat zijn en WAAROM denk je dat.
Hypothese is nooit fout!

Slide 26 - Diapositive

Stap 3: Werkplan
Stappenplan hoe je het onderzoek wilt uitvoeren, met de benodigdheden
- altijd controle groep gebruiken 

Slide 27 - Diapositive

Stap 4: Uitvoering
Benodigdheden verzamelen en het werkplan uitvoeren
 

Slide 28 - Diapositive

Stap 5: Resultaten
Resultaten vastleggen, vaak in een tabel of grafiek

Slide 29 - Diapositive

Stap 6: Conclusie
Antwoord op de onderzoeksvraag geven aan de hand van de resultaten van de uitvoering

Slide 30 - Diapositive

Stap 7: Discussie
Je vergelijkt de conclusie met de hypothese. Was je hypothese juist? - bevestigen of verwerpen
Je kijkt terug naar het onderzoek. Is alles goed gegaan?

Slide 31 - Diapositive

Huiswerk
Leren: aantekeningen

Slide 32 - Diapositive