Theaterles 4

1 / 33
suivant
Slide 1: Diapositive
KunstMiddelbare schoolhavoLeerjaar 5

Cette leçon contient 33 diapositives, avec diapositives de texte et 3 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 70 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Terugblik op de vorige les!
Wat hebben we vorige les geleerd?
Wat heb je goed onthouden?

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Theaterles 4

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Les 4: improviseren vanuit thema (24/25)

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma P1
Week 1: introductie
Week 2: fysiek spel 
Week 3: improvisatie beroepen
Week 4: improvisatie vanuit thema
Week 5: inspiratie uit tekst
Week 6: scene improviseren
Week 7: repeteren eindscene (combinatie fysiek spel, improvisatie vanuit 5 w's + spoken word tekst)

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
• Ik leer improviseren rondom actuele thema's.
• Ik begrijp hoe maatschappelijke thema's in kunst verwerkt kunnen worden.
• Ik werk samen met mijn klasgenoten aan een improvisatiescène.

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Vandaag
1. Warming Up! / Energizers
2. Inspiratiebron
3. Maakopdracht
4. Presentatie maakopdracht
5. Reflectie en evaluatie

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Ritmespel!

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Warming-Up: Spiegelen
  1. Ga tegenover iemand staan en spreek af wie als eerste leidt.
  2. Spiegel de bewegingen zo precies mogelijk. Hou de bewegingen simpel.

Slide 10 - Diapositive

Vergeet niet de tweetallen te laten afwisselen tussen wie leidt en volgt.
Free to Move!

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

We draaien aan het rad en kiezen één emotie uit. 


   WARMING UP
   Spelopdracht: 
      emotiebus

Slide 13 - Diapositive

Inleiding: (5 min.)
Je vraagt aan de klas welke emoties we kennen. Al snel zullen er vingers komen met de antwoorden op uw vraag. Vervolgens laat u enkele leerlingen de verschillende emoties voordoen door ze een zin te laten bedenken waarin de emotie tot uiting komt. Wanneer ze dit doen, zullen ze vaak automatisch ook een gezichtsuitdrukking hebben die bij de emotie hoort. Deze gezichtsuitdrukking en houding van de kinderen is weer belangrijk voor straks.

Kern: (15 min.)
Je gaat de emotiebus met de leerlingen spelen. Zet zes stoelen in de vorm van een bus klaar en één stoel vooraan voor de buschauffeur. Nu heeft u eerst een chauffeur nodig die de bus gaat besturen. De zes stoelen zijn de passagiers die telkens één voor één de bus in stappen. U geeft de leerlingen die mee spelen in de bus allemaal een kaartje met daarop een emotie. Zij laten dit aan niemand anders zien.
Wanneer er een passagier instapt laat hij/zij meteen merken welke emotie hij de bus inneemt. Alle passagiers inclusief de buschauffeur nemen deze emotie over en spelen hierin mee. Wanneer de passagier in de bus zit, stopt de emotie en moet de rest van de klas de emotie die werd uitgebeeld raden. Wanneer dit geraden is komt de tweede passagier en zo gaat het door totdat de bus vol zit. Wanneer de bus een keer helemaal vol is geweest kunt u het spel nog een keer spelen met andere leerlingen en andere emoties.
Slot: (5 min.)
Bespreek de emoties die in de bus naar voren kwamen. Waaraan kon je merken welke emotie het sterkste was?
Wat vonden de leerlingen makkelijk/moeilijk? Tips en tops voor elkaar.

Improviseren
Improvisatie/ Improviseren = een vorm van dramatisch spel waarbij de spelers het spel beginnen, terwijl 1 of meerdere spelgegevens (5W’s) vooraf niet zijn vastgelegd.  
 

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Warming up
Rondlopen op muziek

Maak bewegingen die passend zijn bij de muziek die je hoort

Slide 15 - Diapositive

Leerlingen lopen door ruimte. Docent zet verschillende soorten muziek op, leerlingen reageren hierop en beelden de muziek uit. 
Make the Emoji's Move
Blijf bewegen / improviseren in de rol van de emoji!

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inspiratiebron
Muziek: Sef

We gaan luisteren naar het nummer Een Land dat niet bestaat van Sef




Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 22 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 23 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Plak de thema's op een Post-it!
Welke maatschappelijke thema's komen naar voren?

Schrijf deze op post-its en plak deze op de muur.

Slide 24 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is jouw thema?
> Kies een voor jou belangrijk thema

> Loop door de ruimte op muziek

> Als de muziek stopt, zoek je iemand op en bespreek je dit thema

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Plak jouw thema op een Post-it!

Slide 26 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Spelgegevens
Wie 
Wat 
Waar
Wanneer
Waarom

Slide 27 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Improviseren
Improvisatie/ Improviseren = een vorm van dramatisch spel waarbij de spelers het spel beginnen, terwijl 1 of meerdere spelgegevens (5W’s) vooraf niet zijn vastgelegd.  
 

Slide 28 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Maakopdracht
 Improviseer in drietallen een scene van 3 minuten vanuit een gekozen thema op post-its (bijv. discriminatie, diversiteit, migratie).

Bedenk van tevoren de 5 w's

Vlak voor de scene krijg je nog een beginzin. Dit is start van jouw scene!
timer
15:00

Slide 29 - Diapositive

Geef de leerlingen voor de start nog een spelopdracht waar ze beginnen vanuit een beginzin. Hieronder staan wat voorbeelden

Geef me geld!
Ik heb een taart gebakken
Waar heb je pijn?
Waarom huil je?
Hoorde je die knal?
De leraar komt eraan!
Is dat voor mij?
Kijk, ik heb bloed!
Weet jij de weg?
 Ik voel me niet lekker…
Bah, dit is vies!
Ga je mee?
Rook jij?!
Blijf van mijn geld af!
Help! Help! Help!!!
Pas op, een auto!!!
Dat kost 5 euro.
Wil je wat drinken?
Gefeliciteerd!
Dit cadeau is voor jou.

Slide 30 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Presenteren
 Presenteren van de scenes aan de klas

- Publieksvraag:Hoe hebben spelers het thema uitgebeeld? Wat heb ik geleerd over het thema?

Slide 31 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 32 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Reflectie en evaluatie
  • Werk je portfolio en reflectie bij
  • Wat heb je vandaag gemaakt?
  • Wat neem je mee van vandaag?

Slide 33 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions