Leesautobiografie jaar 1H

BESTAL!
Boeken Etui Schrift Takenklapper Agenda Leesboek

1 / 24
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 1

Cette leçon contient 24 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

BESTAL!
Boeken Etui Schrift Takenklapper Agenda Leesboek

Slide 1 - Diapositive

Lees in je leesboek. 
Boek vergeten?
Lees dan een stukje fictie of gedicht
uit het leerwerkboek.
timer
10:00

Slide 2 - Diapositive

Slide 3 - Diapositive

Taak 5    schrijfvaardigheid

Slide 4 - Diapositive

Planning
week 5 t/m 7
Week 5
  • Theorie/ begrippen schrijven 3.4 en 4.4        

Week 6
  • Feedback op de leesautobiografie
  • Leesautobiografie herschrijven

Week 7
  • Leesautobiografie inleveren

Slide 5 - Diapositive

Schrijftaak Leesautobiografie
De volgende onderdelen lever je in (maandag 12 feb) in een snelhechter:

        

      

- de eerste versie van je leesautobiografie
  - het ingevulde feedbackformulier van een klasgenoot
  - de definitieve versie van je leesautobiografie

Slide 6 - Diapositive

Lesdoelen week 5                 les 1
Je leert:
             o   het belang van een goede tekstindeling of tekstvolgorde 
                  (chronologisch of niet-chronologische beschrijving);
             o   over tekstopbouw: inleiding, kern en slot; 
             o   hoe je kunt variëren (=afwisselen) in je woordkeus1.

          
           

Slide 7 - Diapositive

Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Diapositive

Slide 10 - Diapositive

3.4 blz. 162

Slide 11 - Diapositive

Aan het werk
Maken van H3.4 opdracht 2, 7 en 10 op blz. 158 t/m 162

                      Bovenstaande opdrachten
                            heb je af voor de volgende les.



timer
10:00

Slide 12 - Diapositive

Lesdoelen week 5                 les 2
Je leert:
             o   hoe je een alinea opbouwt;
             o   dat een alinea begint met een kernzin;
             o   hoe je kunt variëren (=afwisselen) in je woordkeus2.
             o de opbouw van een leesautobiografie beoordelen;
             
      

          
           

Slide 13 - Diapositive

1.4 blz. 29

Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Diapositive

Aan het werk
Maken van H4.4 opdracht 1, 2 en 3 op blz. 29 en 30
                     H3.4 opdracht 4* op blz. 160




H4.4 opdracht 6 en 9ab 
op blz. 31 en 33


                      



timer
10:00
*4 omcirkel de verwijswoorden en markeer de kernzinnen.

Slide 16 - Diapositive

Lesdoelen week 5                 les 3
Je leert:
             o   deelonderwerpen van de kernalinea's formuleren; 
             o   de kern van je eigen leesautobiografie in deelonderwerpen te                                     verdelen.
    

          
           

Slide 17 - Diapositive

Aan het werk
Hoe:     in tweetallen
Nodig: de opdracht van de leesautobiografie, de leesautobiografie en je schrift.

Wat - stap 1:  lees de vragen (opdracht) en bedenk vier deelonderwerpen. 
                          Schrijf de deelonderwerpen op in je schrift.  

Stap 2: bespreek jullie deelonderwerpen in de tafelgroep.

Stap 3: kies minimaal vier deelonderwerpen voor je eigen leesautobiografie.
              Schrijf de deelonderwerpen op je papier. Bedenk ook in welke volgorde je ze wil plaatsen.
timer
10:00

Slide 18 - Diapositive

Lesdoelen week 6                 les 4
Je leert:
             o   een goede inleiding schrijven;
             o   hoe je een alinea opbouwt;
             o   dat een alinea begint met een kernzin;
             o   feedback geven op een tekst van een klasgenoot;
      

          
           

Slide 19 - Diapositive

Feedbackles   
Nog een paar belangrijke punten vooraf:

Slide 20 - Diapositive

Slide 21 - Diapositive

Lesdoelen week 5                     les 4
Je kan       o feedback geven op een tekst van een klasgenoot;
                o feedback ontvangen en verwerken in je eigen tekst; 
                         o een tekst correct opmaken;
                         o variëren in woordkeuze;
                         o de spelling en grammaticaregels correct toepassen;

          
           

Slide 22 - Diapositive

Inleiding
Introductie op de tekst. Noem onderwerp en begin met een aandachtstrekker. 
Lay out
- Zorg voor witregels tussen de alinea's. 
- Zet boektitels tussen aanhalingstekens of maak ze cursief. 
- Gebruik illustraties

Slide 23 - Diapositive

Deelonderwerpen kerntekst
Kernalinea 1 - de voorleesperiode (vraag 1, 2, 3 en 5)

Kernalinea 2 - de basisschoolperiode (vraag 4, 5, 6 en 7)

Kernalinea 3 - leestips (vraag 8 en 9)

Kernalinea 4 - Boekenlijst top 5 (vraag 10)

Kernalinea 5 - Persoonlijke leessmaak  (vraag 11, 12 en 13)

Slide 24 - Diapositive