week 6 Leesautobiografie jaar 1HV

Schrijftaak Leesautobiografie
De volgende onderdelen lever je in (maandag 10 feb) in een snelhechter:

        

      

- de eerste versie van je leesautobiografie
  - het ingevulde feedbackformulier van een klasgenoot
  - de definitieve versie van je leesautobiografie
1 / 24
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 1

Cette leçon contient 24 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Schrijftaak Leesautobiografie
De volgende onderdelen lever je in (maandag 10 feb) in een snelhechter:

        

      

- de eerste versie van je leesautobiografie
  - het ingevulde feedbackformulier van een klasgenoot
  - de definitieve versie van je leesautobiografie

Slide 1 - Diapositive

BESTAL!
Boeken Etui Schrift Takenklapper Agenda Leesboek

Slide 2 - Diapositive

Lees in je leesboek. 
Boek vergeten?
Lees dan een stukje fictie of gedicht
uit het leerwerkboek.
timer
10:00

Slide 3 - Diapositive

Taak 5    schrijfvaardigheid

Slide 4 - Diapositive

Lesdoelen week 5                 les 1
Je leert:
             o   het belang van een goede tekstindeling of tekstvolgorde 
                  (chronologisch of niet-chronologische beschrijving);
             o   over tekstopbouw: inleiding, kern en slot; 
             o   hoe je verwijswoorden moet gebruiken.

          
           

Slide 5 - Diapositive

1.4 blz. 32

Slide 6 - Diapositive

3.4 blz. 158

Slide 7 - Diapositive

3.4 blz. 159

Slide 8 - Diapositive

3.4 blz. 161

Slide 9 - Diapositive

Aan het werk
Maken van H3.4 opdracht 2, 3, 5b t/m e en 10a t/m f op blz. 158 t/m 161

                      Bovenstaande opdrachten
                            heb je af voor de volgende les.



timer
10:00

Slide 10 - Diapositive

Aan het werk
H3.4 opdracht 4 op blz. 159

Voor opdracht 4 ga je de leesautobiografie van een klasgenoot beoordelen. Onderstreep ook de kernzinnen van de alinea's.
timer
6:00
Huiswerk
4.4 m. opdr. 2 en 3 (B-boek) + deelonderwerpen kerntekst m.

Slide 11 - Diapositive

Lesdoelen week 5                 les 2
Je leert:
             o   deelonderwerpen van de kernalinea's formuleren; 
             o   de opbouw van een leesautobiografie beoordelen;
    

          
           

Slide 12 - Diapositive

Aan het werk
Hoe:     in tweetallen
Nodig: de opdracht van de leesautobiografie, de leesautobiografie en je schrift.

Wat - stap 1:  lees de vragen (opdracht) en bedenk vier deelonderwerpen. 
                          Schrijf de deelonderwerpen op in je schrift.  

Stap 2: bespreek jullie deelonderwerpen in de tafelgroep.

Stap 3: kies minimaal vier deelonderwerpen voor je eigen leesautobiografie.
              Schrijf de deelonderwerpen op je papier. Bedenk ook in welke volgorde je ze wil plaatsen.
timer
10:00

Slide 13 - Diapositive

Inleiding
Introductie op de tekst. Noem onderwerp en begin met een aandachtstrekker. 
Lay out
- Zorg voor witregels tussen de alinea's. 
- Zet boektitels tussen aanhalingstekens of maak ze cursief. 
- Gebruik illustraties

Slide 14 - Diapositive

Planning
les 1
       

Week 6
  • 10 minuten lezen, 10 minuten schrijfplan afmaken.
  • Feedback op de leesautobiografie
  • Leesautobiografie herschrijven

Week 7
  • Leesautobiografie inleveren

Slide 15 - Diapositive

Lees in je leesboek. 
Boek vergeten?
Lees dan een stukje fictie of gedicht
uit het leerwerkboek.
timer
8:00

Slide 16 - Diapositive

Lesdoelen week 6                     les 1
Je kan       o feedback geven op een tekst van een klasgenoot;
                o feedback ontvangen en verwerken in je eigen tekst; 
                         o een tekst correct opmaken;
                         o variëren in woordkeuze;
                         o de spelling en grammaticaregels correct toepassen;

          
           

Slide 17 - Diapositive

Feedbackles   
3.4 blz. 160
Nog een paar belangrijke punten vooraf:

Slide 18 - Diapositive

3.4 blz. 159
4.4 blz. 30

Slide 19 - Diapositive

Deelonderwerpen kerntekst
Kernalinea 1 - de voorleesperiode (vraag 1, 2, 3 en 5)

Kernalinea 2 - de basisschoolperiode (vraag 4, 5, 6 en 7)

Kernalinea 3 - leestips (vraag 8 en 9)

Kernalinea 4 - Boekenlijst top 5 (vraag 10)

Kernalinea 5 - Persoonlijke leessmaak  (vraag 11, 12 en 13)

Slide 20 - Diapositive

Feedbackles
  1. Je gaat in tweetallen elkaars geschreven leesautobiografie van feedback voorzien. 
  2. Hoe? 
  3. Je gaat de leesautobiografie lezen. Je legt het roze feedbackformulier naast de leesautobiofrafie.
  4. 'Eerst de Inleiding'. Zit alles erin? Pakkend? Geen fouten? Lang genoeg? Na de Inleiding een witregel? etc. 
  5. Wat vind je van de titel? Schrijf op het formulier.
  6. Lees het feedbackformulier goed en schrijf je tips op. 
  7. Steek je hand op als je iets niet snapt. Je gaat eerst verder kijken op je formulier of je iets anders wel in kan vullen. 

Slide 21 - Diapositive

  • Je mag je tekst terug. Bekijk de feedback. 
  • Wat ga je met je feedback doen?
  • Je tekst ga je aanpassen. Je mag het thuis overtypen of - schijven. De eerste versie blijft in de snelhechter.
  • Maandag inleveren. 

Slide 22 - Diapositive

Laatste les voor de leesautobiografie
Deze les: 
1. Vul je het feedbackformulier verder in.

Maak je een keuze uit:
2. een schrijfplan invullen (voor je tweede versie van de leesautobiografie)
3. een inleiding / slot van je leesautobiografie schrijven. 

Herkansen H2/3 op 11 feb? Vul een toetsanalyse in (+ inzage toets)

Slide 23 - Diapositive

BESTAL!
Boeken Etui Schrift Takenklapper Agenda Leesboek

Slide 24 - Diapositive