Les 1: Kan de mens onsterfelijk zijn/worden?

Les 1: Kan de mens onsterfelijk zijn/worden?
1 / 16
suivant
Slide 1: Diapositive
BurgerschapskundeBasisschoolGroep 6

Cette leçon contient 16 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 90 min

Éléments de cette leçon

Les 1: Kan de mens onsterfelijk zijn/worden?

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 2 - Diapositive

De motiverende opening gaat als volgt:
Je speelt het volgende verhaal. Je hebt de volgende spullen nodig:
-    Dagcrème.
-    Zonnebril.
-    Deken.
-    Een stoel.
-    Spiegel

Je gaat het volgende verhaal spelen.
Je ligt op een stoel te slapen. Je komt uit een winterslaap. Je wordt langzaam wakker. Je hebt een dekentje over je heen. Je doet alsof je er een half jaar niet bent geweest. Je wordt wakker en kijkt om je heen. Je weet nog dat je hier een half jaar geleden in een winterslaap bent gegaan. Je blijft nog even liggen. Je staat op en kijkt in een spiegel. Je schrikt, want je ziet, dat je tien jaar jonger bent geworden. Ook kijk je naar je haren, want je bent minder grijs. Ook kijk je naar je rimpels. Die zijn ook minder geworden. Op tafel ligt een dagcrème. Dit doe je op en ziet meteen, dat je gezicht nog jonger is geworden. Ook ligt er een zonnebril. Je moet namelijk nog even wennen aan het felle licht. Er ligt op een opdracht op tafel. Hierop staat, dat je strekoefeningen moet doen om je spieren weer te laten wennen aan beweging. Dit doe je. Daarna loop je de kamer uit om naar huis te gaan.
.
Wat weet je al over onsterfelijkheid?

Slide 3 - Carte mentale

Hier activeer je de voorkennis. Je gaat klassikaal de antwoorden bespreken en stelt vragen.
De lesdoelen
1.    Aan het einde van de les kunnen jullie het begrip onsterfelijkheid uitleggen.
2.    Aan het einde van de les kunnen jullie vertellen wat in de toekomst de mogelijkheden tot langer leven.  
3.    Aan het einde van de les hebben jullie een filosofisch gesprek gevoerd met elkaar rondom het begrip onsterfelijkheid.
4.    Aan het einde van de les hebben jullie individueel een poster gemaakt over hun mening over onsterfelijkheid.

Slide 4 - Diapositive

Je vertelt wat de kinderen vandaag gaan leren a.d.h.v. de lesdoelen.
Lesverloop
  • Filosofisch gesprek
  • Informatie geven
  • Poster maken
  • Presenteren
  • Evalueren

Slide 5 - Diapositive

Je vertelt het lesverloop.
Filosofisch gesprek
Onsterfelijkheid?

Slide 6 - Diapositive

Je start met het eerste onderdeel: filosofisch gesprek
Welke vragen komen bij jou omhoog bij onsterfelijkheid?

Slide 7 - Carte mentale

De kinderen schrijven hun vragen op.
Je kiest hierbij een startvraag.
In tweetallen:
Schrijf op wat jullie argumenten/ideeën/gedachtes zijn over de startvraag.

Slide 8 - Question ouverte

De kinderen krijgen vijf minuten de tijd om na te denken in tweetallen over argumenten/ideeën/gedachtes over de startvraag.
Een vraag die allen tot verder nadenken aanzet over de startvraag.
Dit is:

Slide 9 - Diapositive

Je gaat kijken naar wat de kinderen bij het vorige onderdeel in tweetallen hebben ingevuld. Je kiest een onderdeel met de klas waar ze verder over na moeten denken.
Begrip:                                   Over eens zijn/standpunten:        

Slide 10 - Diapositive

Je schrijft het begrip op en waar de klas het over eens is en wat hun standpunten zijn.
Conclusie is:

Slide 11 - Diapositive

Hier trek je samen met de klas een conclusie over hun vraag.
Informatie geven
Van 12:47 tot 18:30.


Slide 12 - Diapositive

Je kijkt met elkaar naar een onderzoek over winterslaap: de toekomst is fantastisch over de dood. Je bekijkt van 12:47 tot 18:30 uur.
Poster maken
  • Jouw mening over onsterfelijkheid. 
  • Waarom zie jij dit wel of niet in de toekomst?
  • Beargumenteer jouw mening.

timer
1:00

Slide 13 - Diapositive

De kinderen gaan aan het slag met het maken van een poster. Hierbij geven ze hun mening over onsterfelijkheid met argumenten. Hier krijgen ze twintig minuten de tijd voor.
Presenteren

Slide 14 - Diapositive

De kinderen mogen hun poster presenteren voor de klas.
Evalueren
De lesdoelen:
1.    Aan het einde van de les kunnen jullie het begrip onsterfelijkheid uitleggen.
2.    Aan het einde van de les kunnen jullie vertellen wat in de toekomst de mogelijkheden tot langer leven. 
3.    Aan het einde van de les hebben jullie een filosofisch gesprek gevoerd met elkaar rondom het begrip onsterfelijkheid.
4.    Aan het einde van de les hebben jullie individueel een poster gemaakt over hun mening over onsterfelijkheid.

Slide 15 - Diapositive

We evalueren de lesdoelen.
Wat vond je van de les?
Wat heb je geleerd?

Slide 16 - Carte mentale

De kinderen schrijven op wat ze van de les vonden en wat ze geleerd hebben.