Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
2020 Les 2
6 VWO, H 21
1 / 46
suivant
Slide 1:
Diapositive
Economie
Middelbare school
vwo
Leerjaar 5,6
Cette leçon contient
46 diapositives
, avec
diapositives de texte
et
4 vidéos
.
La durée de la leçon est:
50 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
6 VWO, H 21
Slide 1 - Diapositive
Spelregels
geen smartphone
actief meedoen (boeken mee, huiswerk)
Respect voor elkaar in de les
Slide 2 - Diapositive
Dit jaar
Goed en duidelijk formuleren van antwoorden (verschil tussen een 4 en een 8)
Dagelijkse economische discussies begrijpen en (indien van toepassing weerleggen). Economie heeft altijd meerdere invalshoeken!
Slide 3 - Diapositive
programma
Introductie
Theorie
Aan de slag
Nabespreken
Slot
Slide 4 - Diapositive
doel van de les
Samenhang tussen markten (H21)
Nadenken over noodsteun aan bedrijven
Slide 5 - Diapositive
Slide 6 - Diapositive
2007 (Kameroen, Mexico)
Slide 7 - Diapositive
Slide 8 - Diapositive
Slide 9 - Diapositive
Slide 10 - Vidéo
Slide 11 - Diapositive
6 VWO, H 21
Slide 12 - Diapositive
programma
Introductie
Theorie
Aan de slag
Nabespreken
Slot
Slide 13 - Diapositive
doel van de les
Nadenken over noodsteun aan bedrijven
start H22
Slide 14 - Diapositive
Slide 15 - Diapositive
Artikel
insolventie: niet kunnen betalen van verplichtingen
hoogconjunctuur: veel economische groei en vraag
goedkoop geld: de rente is laag dus lenen is goedkoop (rente is prijs van geld)
generieke steunmaatregel: maatregel die voor iedereen geldt (geen maatpak oplossing)
zombiebedrijven: bedrijven die zonder steun failliet zouden gaan en geen bestaansrecht meer hebben
disrupties: veranderingen
Slide 16 - Diapositive
Vragen
Pluspunten van steun?
Minpunten steun?
Zou jij bijvoorbeeld KLM miljarden steun geven?
Slide 17 - Diapositive
Slide 18 - Diapositive
Slide 19 - Diapositive
Slide 20 - Diapositive
Slide 21 - Vidéo
Voorbeelden creative destruction?
scheepvaart
uber?
ryanair?
Slide 22 - Diapositive
Slide 23 - Diapositive
Slide 24 - Diapositive
economische groei
gemiddeld
vaak: scheef
vaak: winnaars/verliezers
Slide 25 - Diapositive
micro-economie
(bedrijfsniveau, of marktomvang van 1 product of productsoort)
macro-economie
(totale vraag en aanbod op niveau van land, groot gebied, handelszone of wereld)
Slide 26 - Diapositive
Waarom zou je de omvang van een economie willen weten? (macro economie)
Overheid: maken van beleid, door te meten kun je het begin, het eind en de veranderingen in kaart brengen
Bedrijven: weten wat er in een land mogelijk is (qua koopkracht, bestedingen, verdeling van geld) in vergelijking met andere landen.
Leerlingen: begrijpen van handelsstromen, werkverdeling tussen landen, politiek en maatschappelijke ordening.
Slide 27 - Diapositive
Hoe meet je de omvang van de economie?
Omzet >> omvang van bedrijven
Alle omzetten bij elkaar >>> omvang van bedrijvigheid in een land
Pas op met dubbeltellingen.
Wat bedrijven aan waarde toevoegen >> omzet min inkoopwaarde omzet, of intermediair verbruik genoemd.
Overheid:.....
Slide 28 - Diapositive
0
Slide 29 - Vidéo
Aan de slag
Maken klassikaal opgave: 22.1 en 22.4
Slide 30 - Diapositive
toegevoegde waarde bedrijven
en de overheid = BBP
Slide 31 - Diapositive
BBP naar BNP
Binnenlands product naar nationaal product
Binnenlands: wat wordt er verdiend binnen de grenzen
Nationaal: wat wordt er verdiend door Nederlanders en Nederlandse - ondernemingen
Nationaal >> Nationaliteit
Slide 32 - Diapositive
BNP naar NNP (netto inkomen, Y)
Bruto naar netto
Afschrijvingen
compensatie slijtage aan machines/gebouwen
Op peil houden kapitaalgoederen: geen inkomst (wel toegevoegde waarde)
Slide 33 - Diapositive
Slide 34 - Diapositive
Slide 35 - Diapositive
Slide 36 - Diapositive
Slide 37 - Diapositive
aan de slag
22.6
22.8
22.9
22.10
22.11
zelfstandig, 10 minuten
hierna klassikaal bespreken
•
22.6
•
22.8
•
22.9
•
22.10
•
22.11
Slide 38 - Diapositive
wat heb je geleerd?
Slide 39 - Diapositive
Slide 40 - Vidéo
Ruilen over tijd?
Wat wordt bedoeld?
Ruilen van producten is niet hetzelfde als ruilen over tijd
intertemporele ruil
sparen en lenen
overheid, personen, bedrijven
Slide 41 - Diapositive
Sparen
Wat doe je als je geld spaart?
inkomen = consumeren + sparen (+ belasting betalen)
Y = C + S (+ B)
Wat is lenen?
Slide 42 - Diapositive
Slide 43 - Diapositive
Relatie sparen en rente
Sparen levert rente op (0,1%)
Als rente stijgt wordt sparen aantrekkelijker
Wat is er gebeurt met de rente.......?
Slide 44 - Diapositive
Theorie
Levensloop
stroom- en voorraadgrootheden
Slide 45 - Diapositive
voorraad en stroom
Slide 46 - Diapositive
Plus de leçons comme celle-ci
2020 week 2
Septembre 2020
- Leçon avec
35 diapositives
Economie
Middelbare school
vwo
Leerjaar 5
2020 Les 2
Septembre 2020
- Leçon avec
24 diapositives
Economie
Middelbare school
vwo
Leerjaar 5
AE-13 Les 2
Août 2023
- Leçon avec
28 diapositives
Economie
Vocational Education
2020 week 3
Septembre 2020
- Leçon avec
35 diapositives
Economie
Middelbare school
vwo
Leerjaar 5
H22 les 1
Avril 2017
- Leçon avec
29 diapositives
Economie
Middelbare school
vwo
Leerjaar 5
leerjaar 4 Economie hst 2. les 2
Septembre 2022
- Leçon avec
13 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 4
Leerjaar 4 Economie hst 2 les 3 nieuw
Octobre 2020
- Leçon avec
10 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 4
2020 Les 1
Septembre 2020
- Leçon avec
21 diapositives
Economie
Middelbare school
vwo
Leerjaar 5