NB ANDY WARHOL

Lesdoel les 1
Om een tekst goed te begrijpen moet ik de betekenis van de woorden kennen.

Ik leer de betekenis van 10 woorden.

1 / 46
suivant
Slide 1: Diapositive
Begrijpend lezenBasisschoolGroep 7,8

Cette leçon contient 46 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 30 min

Éléments de cette leçon

Lesdoel les 1
Om een tekst goed te begrijpen moet ik de betekenis van de woorden kennen.

Ik leer de betekenis van 10 woorden.

Slide 1 - Diapositive

We gaan lezen
Onderstreep de woorden in de tekst die je niet snapt of kent.

Iedereen moet meerdere woorden onderstreept hebben!

Slide 2 - Diapositive

Welke woorden heb jij onderstreept?
Juf geeft beurten.
Je hoeft geen vinger op te steken of te gillen.

Slide 3 - Diapositive

verschillend

Slide 4 - Diapositive

van verschillende landen

Slide 5 - Diapositive

het schilderij of de foto van iemands gezicht

Slide 6 - Diapositive

de manier waarop je iets doet

Slide 7 - Diapositive

niet te zeggen hoeveel iets kost

Slide 8 - Diapositive

niet meer te maken

Slide 9 - Diapositive

 in het begin, eerst

Slide 10 - Diapositive

opknappen, weer maken zoals het vroeger was

Slide 11 - Diapositive

het is jammer en niet nodig

Slide 12 - Diapositive

het mag volgens de wet

Slide 13 - Diapositive

Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Diapositive

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Diapositive

Slide 18 - Diapositive

Slide 19 - Diapositive

Slide 20 - Diapositive

Slide 21 - Diapositive

Slide 22 - Diapositive

aan het werk
Maak de 25 vragen!

Lees de vragen goed!

Gebruik jouw woordenlijst!
timer
30:00

Slide 23 - Diapositive

Weet je nog: woorden
  • legaal
  • restaureren
  • aanvankelijk
  • uiteenlopend

Slide 24 - Diapositive

lesdoel 2
Ik kan spreekballonnen invullen en ik kan mij verplaatsen in iemand anders. Ik kan mij voorstellen wat de mening van iemand anders is.

Slide 25 - Diapositive

we gaan lezen


1. De eigenaar van het schilderij.
2. Prinses Beatrix.
3. Popart-kunstenaar Andy Warhol.
4. Eén van de dieven.



In de tekst komen verschillende mensen voor die iets te maken hebben met de inbraak. Wat vinden zij van de inbraak? Wat dachten zij toen de twee kunstwerken op straat werden gevonden?



Slide 26 - Diapositive

aan het werk
Vul de spreekballonnen in.

Klaar:
maak dan de extra vragen.


Slide 27 - Diapositive

Slide 28 - Diapositive

Slide 29 - Diapositive

Slide 30 - Diapositive

Slide 31 - Diapositive

Slide 32 - Diapositive

Slide 33 - Lien

lesdoel 3
Ik snap de tekst nu goed en ik kan vragen over de tekst beantwoorden in mijn eigen woorden en met mooie zinnen.

Slide 34 - Diapositive

Inleiding
Wat wordt er in dit stukje over de auto van de dieven gezegd?
1
Waarom vindt de eigenaar de diefstal knullig?
2

Slide 35 - Diapositive

Slide 36 - Diapositive

Wat heb je net gelezen in de inleiding?

1
Wat weet je over de auto van de dieven? (denk aan de inleiding)
2
Wat zegt de eigenaar over de inbraak in dit stukje?
3
Wat betekent onherstelbaar beschadigd?
4

Slide 37 - Diapositive

Slide 38 - Diapositive

Slide 39 - Diapositive

Waardoor valt popart op?
1
Kijk naar de afbeelding. Wat valt op aan de portretten van de vier koninginnen?
2
Wie wordt bedoeld met zij in regel 28.
En iwe worden bedoed met het stel inregel 28
4
Wat betekent het als iemand enthousiast is?
3

Slide 40 - Diapositive

Slide 41 - Diapositive

Slide 42 - Diapositive

Wat hebben nummers en een internationale lijst ermee te maken met het verkopen van de schilderijen?
1
Wat betekent onherstelbaar beschadigd.
2
Kun je iets verkopen dat helemaal stuk is en niet meer kan worden gemaakt?
2

Slide 43 - Diapositive

Slide 44 - Diapositive

jouw mening
Zou jij een kunstwerk van Andy Warhol in huis willen hebben?

Waarom wel of
waarom niet?

Slide 45 - Diapositive

Aan het werk
timer
30:00

Slide 46 - Diapositive