LOB - OP3 les 1 (introductie)

Vak: LOB & SLB 
Klas: MMZ232D
Lob'ers: Cansu & Linda
1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

Vak: LOB & SLB 
Klas: MMZ232D
Lob'ers: Cansu & Linda

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan. 

Ben je te laat? Geef dit dan door aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid. 

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen LOB
Aan het einde van de les: 
- Heb je teruggeblikt op je zomervakantie en heb je dit gedeeld met anderen. 
- Kun je benoemen welke vakken je de komende zeven weken hebt.
- Heb je inzicht gekregen in je resultaten en kun je hier voor jezelf acties op formuleren. 
- Heb je doorgegeven aan de LOB'er of je wel of geen stage hebt. 



Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Check in - Hoe was je zomervakantie?
😒🙁😐🙂😃

Slide 4 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma les 1
(introductie)
1. Lesdoelen
2. Check-in
3. Vragenronde + rooster doornemen
4. Vakantievragen
5. Introductie fase 2
6. Plannen en organiseren
7. Overzicht fase 1
8. Startformulier
9. Afsluiting 

Slide 5 - Diapositive

Afhankelijk van waar je klas is kun je of pecha kucha afmaken of nog extra aandacht besteden aan de ontwikkelgesprekken. 
Vragenronde
Zijn er voor dat we beginnen met deze les nog vragen over: 
- Rooster?
- Modules? 
- Overig? 

Docent doet een ronde, een ieder kan zijn inbreng leveren.

Slide 6 - Diapositive

Neem in ieder geval even het rooster met ze door voor de komende drie weken 
Vakantievragen
Weer terug naar school na de vakantie – we starten door gebruik te maken  van vakantievragen!

Je trekt een kaartje en beantwoordt de vraag. Vervolgens stel je deze vraag aan de anderen.


Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Introductie fase 2
Welkom in fase 2 van je opleiding. Dit is de langste fase van de opleiding: hij duurt ongeveer 28 weken. Deze fase noemen we ‘de individuele ondersteuning van de cliënt’. Als je deze fase hebt doorlopen heb je zeven modules afgerond.

We starten met de volgende modules: 
1. Observeren, signaleren en rapporteren
2. Zelfzorg

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Loopbaansturing- plannen & organiseren
De komende weken gaan we tijdens LOB aan de slag met loopbaansturing. 
Om goed overzicht te houden in je studie is plannen & organiseren een MUST, zeker als je ook nog stage gaat lopen. 


Belangrijk bij het plannen: 
Pen/papier, (digitale) agenda 

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Waarom moet je leren plannen?

Slide 10 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is plannen en wat moet je er voor kunnen?
Plannen = ordenen van wat je wilt bereiken.

Vaardigheden:
Overzicht
Concentratie
Flexibiliteit
Prioriteren




Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Stelling: ik vind het belangrijk om gemaakte afspraken na te komen
A
ja, vaak wel
B
ja, soms
C
nee, meestal niet
D
nooit

Slide 12 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Stelling: ik kom vaak tijd tekort om alles te doen wat ik wil doen
A
ja, vaak wel
B
ja, soms
C
nee, meestal niet
D
nooit

Slide 13 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Maak jij wel eens een planning voor de indeling van je dag?
A
altijd
B
meestal
C
soms
D
nooit

Slide 14 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 15 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

kamer opruimen
Was opvouwen
Schoolmail lezen
Huiswerk
Hoofdstuk lezen schoolboek
Afwasmachine inruimen
Koken
Fitness of hardlopen
Mensen terugbellen
Leerstof herhalen

Slide 16 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Startformulier
  1. Pak je resultaten erbij en schrijf op wat je nog moet doen voor school. Kijk ook in Eduarte en Teams. Noteer dit op de laatste pagina van het startfomulier.

  2. Klaar? Vul dan de rest van het startformulier in.

Weet je nog?
BPV-coördinator: Jessica Dubbeld – j.dubbeld@albeda.nl
Stagedagen: maandag, dinsdag en vrijdag
BPV aanvraagformulier ingeleverd? POK op orde?
Wij nemen binnenkort contact op met je BPV door een kennismakingsmail te sturen.

Slide 17 - Diapositive

Kijk even hoe ver je komt gezien de tijd. 
Ik zou ervoor kiezen om het prioriteitenlijstje te maken (overzicht) 
En dan volgende LOB les door te gaan met een weekplanning 
Lesdoelen check en huiswerk
Lesdoelen check: 
- Heb je teruggeblikt op je zomervakantie en heb je dit gedeeld met anderen.
- Kun je benoemen welke vakken je de komende zeven weken hebt.
- Heb je inzicht gekregen in je resultaten en kun je hier voor jezelf acties op formuleren.
- Heb je doorgegeven aan de LOB'er of je wel of geen stage hebt. 

HUISWERK volgende LOB-les: 
- Overzicht met in te halen opdrachten/toetsen meenemen.
- Startformulier meenemen.

Slide 18 - Diapositive

Kijk even hoe ver je komt gezien de tijd. 
Ik zou ervoor kiezen om het prioriteitenlijstje te maken (overzicht) 
En dan volgende LOB les door te gaan met een weekplanning 
Fijne week allemaal! 

Slide 19 - Diapositive

Kijk even hoe ver je komt gezien de tijd. 
Ik zou ervoor kiezen om het prioriteitenlijstje te maken (overzicht) 
En dan volgende LOB les door te gaan met een weekplanning