Les 1

1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Onder jongeren is het taboe om over geld te praten.
Met dit thema gaan de jongeren leren om op een leuke manier om te kunnen gaan met geld.
Wat vragen wij van je?
Daarnaast vragen we je om te kijken hoe je zelf omgaat met je eigen geld.

Je gaat zelf nadenken over geld en met elkaar praten over financiën.
Je gaat de moeilijke woorden en de betekenissen ervan leren.

  





Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Veel dingen in het leven kosten geld. Het is daarom belangrijk om goed met geld om te gaan. Je hebt geld nodig om dingen te betalen zoals eten, schoolspullen of cadeautjes voor vrienden.

Ook is het soms handig om geld te sparen als je bijvoorbeeld een neiuwe telefoon of een scooter wil kopen.

Je gaat zelf nadenken over geld en met elkaar praten over financiën.
Je gaat de moeilijke woorden en de betekenissen ervan leren.

  





Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Het omgaan met geld is niet belangrijk.
Eens
Oneens

Slide 5 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kun je vertellen waarom het belangrijk is om te weten hoe je met geld om moet gaan.
  • kun je vertellen welke geldtype jij bent.

Slide 6 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding
In het leven kun je ervoor kiezen om een grote aankoop te doen, zoals een telefoon, een scooter of een laptop. Bij het kopen van zo'n product is het handig om van tevoren te bedenken waarvoor je het product wilt gebruiken, wat je budget is en wat nog meer belangrijk is om mee te nemen in je keuze. 

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

geldtype
Je gaat een quiz hier en in je boek maken waarin je antwoord geeft op vragen over hoe jij met geld omgaat. 

Zo kom je erachter welk geldtype je bent.
Uiteindelijk maak je een inschatting van welk type jij bent.

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welk type ben jij?
Geef jij al je geld het liefst zo snel mogelijk of spaar jij voor een grote aankoop? Leen jij vaak geld van anderen of leen jij juist veel geld uit aan anderen?
Doe de quiz en kom erachter welk geldtype jij bent!






timer
1:30

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat doe jij als je 20 euro van je oma krijgt?
A
Ik ren naar de stad om het uit te geven.
B
Ik bedenk goed wat ik ermee ga doen.
C
Ik zet het op mijn sppaarrekening.

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat doe jij als je 20 euro van je oma krijgt?
A
Ik ren naar de stad om het uit te geven.
B
Ik bedenk goed wat ik ermee ga doen.
C
Ik zet het op mijn sppaarrekening.

Slide 11 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat doe jij als je 20 euro van je oma krijgt?
A
Ik ren naar de stad om het uit te geven.
B
Ik bedenk goed wat ik ermee ga doen.
C
Ik zet het op mijn sppaarrekening.

Slide 12 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Welk geldtype denk jij dat je bent?
1:
2:
3:

Slide 13 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat vind jij belangrijk
bij het omgaan met geld?

Slide 14 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Telefooneigenschappen

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag
Je maakt de geldtest om te kijken of je jezelf goed ingeschat hebt.

Vervolgens maak je opdracht 1.

Ben je klaar? Oefen dan de begrippen in Quizlet via:
https://quizlet.com/_ass1jr?x=1qqt&i=3yuysh

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Ik had mijzelf goed ingeschat bij het 'geldtype'
Ja, ik bleek hetzelfde type te zijn als ik al dacht.
Nee, er kwam een ander type uit de test.

Slide 17 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Leg uit: waarom vind je iets wel/niet belangrijk?

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

BEGRIPPEN UIT DEZE LES
aanhef
alinea
inleiding
middenstuk
presenteren
slot
slotgroet
slotzin

spreekhouding
stemgebruik

zoekbalk

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions