Les 1.11 Examenvoorbereiding Waarnemen en Spreken

Nederlands les 1.11
Examenvoorbereiding 
Waarnemen en Spreken

1 / 23
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 23 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Nederlands les 1.11
Examenvoorbereiding 
Waarnemen en Spreken

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Mededelingen
  • Feedback spreekopdrachten in itslearning
  • Uitslagen woordentoets ook
  • Volgende les inhalen woordentoets
                        Nina, Kaily, Ryan

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma
  • Opdrachten waarnemen 
  • Examen Spreken
  • Examenopdracht duidelijk?
  • Uitleg opbouw presentatie
  • Tips beeldgebruik
  • Stelling formuleren en voorleggen aan de docent
  • Afsluiting

Slide 3 - Diapositive

Lees de dia letterlijk voor en vraag wat je fout doet.
Doelen
  • Je oefent voor het examen waarnemen.
  • Je weet wat er bij het examen spreken van je wordt verwacht.
  • Je hebt een goede stelling voor het examen

Slide 4 - Diapositive

Nu eerst de opdrachten voor waarnemen: vakleer, Boom, opdracht 15 Stan en opdracht 19 Penitentiaire inrichting.
Het examen Spreken
  • Uitnodigingen via schoolmail.
  • Kijk in je eigen examenrooster!
  • Kom op tijd!!!!!
  • Niet deelnemen = A-kans kwijt.
  • Je niet aan de de opdracht houden/ te kort spreken = A-kans kwijt
  • Geldig legitimatiebewijs verplicht 
  • Kom netjes in uniform.

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Voorbereiding
  • Je werkt de opdracht zelfstandig uit.
  • Gebruik presentatiemateriaal (bijv. PP).
  • Een ‘spiekbriefje’ mag.
  • Alleen steekwoorden!

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Zelfstandig lezen examenopdracht
  1. Zoek het examen Spreken op in je mail
  2. Lees zelfstandig (in stilte) het examenboekje door 
  3. Onthoud of noteer je vragen.
timer
5:00

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Waarover moet de presentatie gaan?

Slide 8 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Voor welk publiek is de presentatie bestemd?

Slide 9 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is het spreekdoel?
A
Informeren
B
Instrueren
C
Amuseren
D
Overtuigen

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Opbouw presentatie
inleiding 
middenstuk  
slot 

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Introductie van onderwerp
Vertel over deelonderwerpen
Een conclusie 
Een korte samenvatting
Jezelf voorstellen
Inleiding
Middenstuk
Slot

Slide 12 - Question de remorquage

Cet élément n'a pas d'instructions

Duidelijke opbouw
Inleiding:
  1. Maak het publiek nieuwsgierig en introduceer het onderwerp
  2. Stel jezelf voor
  3. Vertel hoe jouw presentatie is opgebouwd
  4. Maak duidelijk wanneer ze vragen kunnen stellen....

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Middenstuk
  1. Behandel de deelonderwerpen  in een logische volgorde.
  2. Gebruik signaalwoorden (eerst, daarna en vervolgens). Dat zorgt voor samenhang in jouw verhaal.

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slot
  1. Geef een korte samenvatting en jouw conclusie .
  2. Je kunt afsluiten met een verwachting of tip.
  3. Bedank en geef de kans om vragen te stellen..

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Beeldgebruik
Tips voor presentatieprogramma’s:

  • één stijl
  • titel boven de dia's
  • gebruik steekwoorden
  • eventueel foto in plaats van tekst
  • geen taalfouten?





Slide 16 - Diapositive

Welke dia is beter, deze of de volgende?
Beeldgebruik
Tips voor presentatieprogramma’s:

  • Maak de dia’s in één stijl op.
  • Geef elke dia een korte titel.
  • Houd de informatie kort en bondig: gebruik steekwoorden.
  • Gebruik eventueel een duidelijke foto in plaats van tekst.
  • Controleer altijd of de tekst voor iedereen goed te lezen is en of er geen taalfouten in staan.





Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Begin maken presentatie
  1. Open PowerPoint of een ander programma naar keuze
  2. Kies jouw gewenste lay-out
  3. Maak tenminste dia 1 (titel) en dia 2 (inhoud)
  4. Sla je presentatie op in jouw documenten en geef het document een herkenbare naam 

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke stelling is het beste geformuleerd?
A
Alcohol moet verboden worden.
B
Alcohol moet verboden worden, want het is ongezond.

Slide 19 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke stelling is het beste geformuleerd?
A
Smartphones moeten niet verboden worden in de klas.
B
Smartphones moeten toegestaan blijven in de klas.

Slide 20 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke stelling is het beste geformuleerd?
A
Er moet een beetje minder gevlogen worden binnen Europa.
B
De regering moet vliegen binnen Europa moet ontmoedigen.

Slide 21 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Leg je stelling voor aan de docent.
  • Bedenk zelf een stelling.
  • Of kijk op www. schooldebatteren.nl.

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Volgende les
Inhalen woordentoets!

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions