LES 5 - TAALVERZORGING (VERVOLG)

1 / 23
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

Cette leçon contient 23 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Tijdens de vorige les hebben we het over sterke- en zwakke werkwoorden gehad, en heb je geleerd hoe je zwakke werkwoorden in de verleden tijd kunt spellen met de regel van
'T X-KoFSCHiP.

Vandaag leer je hoe je sterke werkwoorden spelt in de verleden tijd!

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • weet ik wat zwakke werkwoorden zijn.
  • weet ik wat sterke werkwoorden zijn.
  • weet ik hoe ik de persoonsvorm in de verleden tijd kan spellen.

Slide 4 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding
Eerst even checken of jullie nog weten hoe je de regel van 
'T X-KoFSCHiP gebruikt.

Je maakt hier nu 5 vragen bij.
     Er staat bij iedere vraag steeds een tip.
Onthoud hoeveel antwoorden je goed hebt.

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Werkwoord: horen
Ik-vorm = (ik) hoor
Wat is de verleden tijd?

Zit de R in het 'T X-KoFSCHiP?
Ja » ik-vorm +te
Nee » ik-vorm +de
A
ik hoorde
B
ik hoorte

Slide 6 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Werkwoord: pakken
Ik-vorm = ik pak
Wat is de verleden tijd?

Zit de R in het 'T X-KoFSCHiP?
Ja » ik-vorm +te
Nee » ik-vorm +de
A
ik pakde
B
ik pakte

Slide 7 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Werkwoord zwaaien
Ik-vorm = ik zwaai
Wat is de verleden tijd?

Zit de i in het 'T X-KoFSCHiP?
Ja » ik-vorm +te
Nee » ik-vorm +de
A
ik zwaaide
B
ik zwaaite

Slide 8 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Werkwoord: vertellen
Ik-vorm = ik vertel
Wat is de verleden tijd?
Zit de L in het 'T X-KoFSCHiP?
Ja » ik-vorm +te
Nee » ik-vorm +de
A
ik vertelde
B
ik vertelte

Slide 9 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Werkwoord: bedanken
Ik-vorm = ik bedank
Wat is de verleden tijd?
Zit de K in het 'T X-KoFSCHiP?
Ja » ik-vorm +te
Nee » ik-vorm +de
A
ik bedankde
B
ik bedankte

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Bedenk hoe de opdrachten over de ik-vorm gingen. Klik aan wat het beste bij jou past
Ik snap niet hoe 'T X-KoFSCHiP werkt.
Ik snap een beetje hoe 'T X-KoFSCHiP werkt.
Ik snap hoe 'T X-KoFSCHiP werkt.

Slide 11 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie
Leerlingen die nog veel moeite hebben met
'T X-KoFSCHiP, maken nu eerst het werkblad met

Overige leerlingen doen nu mee met de instructie over het spellen van sterke werkwoorden in de verleden tijd.

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is een sterk
werkwoord ook alweer?
Je mag ook een voorbeeld
geven.

Slide 13 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie
Noteer in je map!

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Typ de zin in de verleden tijd.

Ik lees een boek.

Slide 15 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Typ de zin in de verleden tijd.

Ik eet een appel.

Slide 16 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Typ de zin in de verleden tijd.

De baby kruipt over de vloer.

Slide 17 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Typ de zin in de verleden tijd.

Wij liggen op het strand.

Slide 18 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Typ de zin in de verleden tijd.

Ik heb een vrije dag.

Slide 19 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag!
Maak in groepjes opdracht 4, 5 en 6 op
bladzijde 203-205.

     Gebruik je aantekeningen als je twijfelt!
     Klaar? Numo Nederlands taken.

Leerlingen die 'T X-KoFSCHiP nog lastig vonden, doen nu mee
met de docent. 


Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Nakijken


We kijken nu samen opdracht  4, 5 en 6 op
bladzijde 203-205 na. 

Vraag het als je iets niet begrijpt. 

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Begrippen uit deze les
  • Zwak werkwoord
  • Sterk werkwoord
  • Verleden tijd

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe ging het maken van de opdrachten over sterke werkwoorden in de verleden tijd?
😒🙁😐🙂😃

Slide 23 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions