LES 5 - TAALVERZORGING (VERVOLG)

1 / 27
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

Cette leçon contient 27 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Tijdens de vorige les hebben we het over sterke- en zwakke werkwoorden gehad, en heb je geleerd hoe je zwakke werkwoorden in de verleden tijd kunt spellen met de regel van
'T X-KoFSCHiP.

Vandaag leer je hoe je sterke werkwoorden spelt in de verleden tijd!

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kan ik veelgemaakte fouten met het bezittelijk voornaamwoord herkennen en verbeteren.

Slide 4 - Diapositive

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding
Tijdens de vorige les heb je goefend met het gebruik van de woorden 'zij' of 'hun'.
Je hebt geleerd dat 'zij' een persoonlijk voornaamwoord is, en 'hun' een bezittelijk voornaamwoord (dit gaat over iets wat iemands 'bezit' is).

Vandaag gaan we hiermee verder! 

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding


Even checken of je het verschil tussen 'persoonlijk' en 'bezittelijk' nog weet!

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Persoonlijk of bezittelijk voornaamwoord?
Ga je ook naar zijn feestje? 
A
persoonlijk voornaamwoord
B
bezittelijk voornaamwoord

Slide 7 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Persoonlijk of bezittelijk voornaamwoord?
Ik zag haar gisteren nog in het park.
A
persoonlijk voornaamwoord
B
bezittelijk voornaamwoord

Slide 8 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Persoonlijk of bezittelijk voornaamwoord?
Het was hun idee om een groot feest te organiseren.
A
persoonlijk voornaamwoord
B
bezittelijk voornaamwoord

Slide 9 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Persoonlijk of bezittelijk voornaamwoord?

Ik heb ze van Yusuf geleend.
A
persoonlijk voornaamwoord
B
bezittelijk voornaamwoord

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Persoonlijk of bezittelijk voornaamwoord?

Uw sleutels zijn door haar gevonden.
A
persoonlijk voornaamwoord
B
bezittelijk voornaamwoord

Slide 11 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoeveel vragen heb je goed beantwoord?
05

Slide 12 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

En nu verder...
Heb je 4 of 5 vragen goed beantwoord?
     » Maak zelfstandig opdracht 4, 5 en 6 op bladzijde 281
        t/m 285.

Heb je minder dan 4 vragen goed beantwoord?
     » Doe nog even mee met de uitleg.

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Persoonlijk voornaamwoord

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Bezittelijk voornaamwoord 

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 16 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag!
Maak in groepjes opdracht 4, 5 en 6 op
bladzijde 203-205.

     Gebruik je aantekeningen als je twijfelt!
     Klaar? Numo Nederlands taken.

Leerlingen die 'T X-KoFSCHiP nog lastig vonden, doen nu mee
met de docent. 


Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie
Noteer in je map!

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie 
Noteer in je map!
Zwakke werkwoorden veranderen niet van klank in de verleden tijd.
» voelen - voelden 

Sterke werkwoorden veranderen wel van klank in de verleden tijd.
» Lopen - liepen

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie 
Noteer in je map!
Je gebruikt 't X-Kofschip om zwakke werkwoorden in de verleden tijd foutloos te spellen.
  1. Maak de ik-vorm van het werkwoord (haal -en van het werkwoord af)
  2. Is de laatste letter van de ik-vorm T, X, K, F, S, CH of P?

    Ja » ik-vorm +te
    Nee » ik-vorm +de

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Instructie 
Dus...

Als de laatste letter van de stam van het werkwoord eindigt op één van de letters uit 'T X-KoFSCHiP...

Dan eindigt de verleden tijd op -te
Noteer in je map!

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Nakijken


We kijken nu samen opdracht  4, 5 en 6 op
bladzijde 203-205 na. 

Vraag het als je iets niet begrijpt. 

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Begrippen uit deze les
  • Persoonlijk voornaamwoord
  • Bezittelijk voornaamwoord
  • Zwak werkwoord
  • Sterk werkwoord
  • Verleden tijd

Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe ging het maken van de opdrachten over sterke werkwoorden in de verleden tijd?
😒🙁😐🙂😃

Slide 24 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Maak de verleden tijd:

Ik (halen) een broodje in de aula.
A
haal
B
haalte
C
haalde
D
haalden

Slide 25 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Maak de verleden tijd:

Mijn broer (luisteren) nooit naar mij.
A
luister
B
luisterde
C
luisterden
D
luisterte

Slide 26 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Maak de verleden tijd:

Mijn moeder (blijven) vaak thuis.

Slide 27 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions