les 6 Wie ben ik, wat kan ik?

les 6 LOB 


Wie ben ik?
Wat kan ik?
1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
MentorlesPraktijkonderwijsLeerjaar 4

Cette leçon contient 20 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

Éléments de cette leçon

les 6 LOB 


Wie ben ik?
Wat kan ik?

Slide 1 - Diapositive

Programma

  • Huiswerk bespreken
  • Terugblik op de vorige lessen
  • Bespreken van de lesdoelen - leerdoelen
  • Bespreken van de opdracht 
  • Evalueren van de lesdoelen - leerdoelen

Slide 2 - Diapositive

Huiswerk opdracht 
Ga naar blz. 21 in je boek. Lees opdracht 21B.
Doe de opdracht in tweetallen. Zit je thuis? Neem dan contact met elkaar op via teams of videobellen.
Bereid de taak voor door eerst onderzoek te doen naar de bedrijven of instellingen die je al kent uit de buurt.
Ga dan op internet op zoek naar informatie op de websites van de bedrijven/instellingen.
Vul daarna samen met schema in op blz. 28
Bespreek de vragen onder het schema en maak aantekeningen van jullie gesprek. Stuur de aantekeningen op per mail naar t.schoneveld (als tweetal hoef je dus maar 1 mail te sturen).
Een instelling = een organisatie, die vaak subsidie van de overheid krijgt en geen geld wil verdienen

Slide 3 - Diapositive

Loopbaan  Oriëntatie en Begeleiding (LOB)

  • Wie ben ik, wat kan ik?
  • Wat wil ik, wat drijft mij?
  • Welk werk past mij?
  • Hoe kom ik daar?
  • Wie kan mij daarbij helpen?

Slide 4 - Diapositive

Uhm wat is dat? 
Een sector= een verzameling beroepen die op elkaar lijken

Bijvoorbeeld:
De sector Dienstverlening en Zorg.
Beroepsgroepen binnen deze sector zijn; Gezondheidszorg, beveiliging, uiterlijke verzorging.
Beroepen binnen deze beroepsgroepen; verpleegkundige, kapper, beveiliger.

Slide 5 - Diapositive

les- en leerdoelen
Leerdoelen: 
Aan het einde van de les kun je een verslag maken aan de hand van het stappenplan. 


Lesdoelen: 
  1. Aan het einde van de les heb je een onderwerp gekozen voor het verslag. 
  2. Aan het einde van de les heb je een kladversie van jou verslag op papier gezet. 

Slide 6 - Diapositive

Slide 7 - Diapositive

Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Diapositive

Slide 10 - Vidéo

Op welke vragen geeft de
"5W+H methode" antwoord?

Slide 11 - Carte mentale

Stappenplan voor het schrijven van een verslag


  1. Titel
  2. Inleiding
  3. Kern
  4. Slot

Slide 12 - Diapositive

Titel
Boven het verslag schrijf je een goede titel.
Dit geeft aan waar het verslag over gaat.

Slide 13 - Diapositive

Inleiding
De inleiding is belangrijk, hier vertel je kort waar het verslag over gaat. 

Slide 14 - Diapositive

kern
Wie 
Wat
Waar
Waarom
Wanneer
Hoe

Slide 15 - Diapositive

Slot
In het slot schrijf je wat je ervan vond.  


Slide 16 - Diapositive

Opdracht 
Maak een verslag volgens het stappenplan. Je mag zelf bepalen waar het verslag over gaat. 
Het doel van het maken van dit verslag, is om te oefenen hoe je een goed verslag moet maken. 
Na de opdracht: een open dag bezoeken, moeten jullie ook een verslag schrijven over die activiteit. Dit is een oefen les. 

Je maakt vandaag een kladversie van het verslag. 

HUISWERK 11 november af: maak van de kladversie van het verslag een nette versie in WORD. 

Slide 17 - Diapositive

Les- en leerdoelen
Leerdoelen:
Aan het einde van de les kun je een verslag maken aan de hand van het stappenplan.


Lesdoelen:
Aan het einde van de les heb je een onderwerp gekozen voor het verslag.
Aan het einde van de les heb je een kladversie van jou verslag op papier gezet.

Slide 18 - Diapositive

Uit hoeveel stappen bestaat het stappenplan?
A
3
B
5
C
4
D
2

Slide 19 - Quiz

Met welke stap begin je in je stappenplan?
A
inleiding
B
titel
C
slot
D
kern

Slide 20 - Quiz