Verdacht, Les 5b

            Ga naar www.lessonup.app 
                                     + 
            Jouw schriftje en pen ligt op tafel

                                          Welkom!
               Voordat de les is begonnen, heb jij al:
timer
1:00
1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo g, mavoLeerjaar 1

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

            Ga naar www.lessonup.app 
                                     + 
            Jouw schriftje en pen ligt op tafel

                                          Welkom!
               Voordat de les is begonnen, heb jij al:
timer
1:00

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

De groepjes: (1k2)
Groepje
                  Namen 
1
Robin, Ryan, Anisa, Guilliano
2
Zuzia, Bella, Max, Gijs
3
Beatrise, Nassim, Eljoënai, Julian
4
Chayé, Harris, Welmoed, Emran
5
Yousef, Zoë, Jamie, Niyiro

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

De groepjes: (1M2)
Groep
                  Namen 
1
Julian, Julia, Christiaan P, Younes, Jaimie
2
Yousra, Maxim, Mostafa, Ruben, Danilo
3
Joëlle, Noël, Christiaan W, Tymek, Larse
4
Dominic, Senna, Sjors, Aya
5
Collin, Sophia, Jill, Daniëlle
6
Sytse, Mette, Lorenzo, Timo

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

  • Tekstgeraamte (huiswerk)
  • Plan van aanpak: politiedossier lezen
  • Opdracht: 3 vragen formuleren per document (20 min)
  • Terugblik (10 min)
Wat gaan we vandaag doen?

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

  • Kan jij uitleggen waarom je eerst moet beginnen met het bekijken van de   buitenkant van een tekst = tekstgeraamte.
  • Kan jij per document (van het politiedossier) drie vragen formuleren. 
  • Kan jij uitleggen waarom het formuleren van vragen nut heeft bij grondig lezen
  • Kan je uitleggen op welke manier jullie het samenwerken hebben aangepakt van het lezen van het politiedossier. 
     LESDOELEN
   Aan het einde van de les, kan jij:

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

WAT
HAND?
IS 
HIER 
AAN DE 

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Wat is hier aan de hand?

Slide 7 - Question ouverte

In deze slide hoeven de leerlingen alleen deze vraag te beantwoorden. Hun interpretaties/vragen/reacties komen aan bod in de volgende slides/bij de volgende vragen.

Klik op de afbeelding om deze beeldvullend te tonen.



Waarom denk je dat? 

Slide 8 - Question ouverte

Klik op de afbeelding om deze beeldvullend te tonen.
Tekstgeraamte
  • titel
  • illustraties (afbeeldingen, foto's,      tekeningen)
  • inleiding
  • bron (waar komt de tekst vandaan)
  • tussenkopjes
  • tabel
  • begin van de alinea
  • eind van de alinea

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat hebben we zojuist gedaan?
                                                    

                                                 Voorspellen 

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Plan van aanpak 
  • Voorspellend lezen (tekstgeraamte)
  • Grondig lezen                                                                                        Vragen stellen: je vraagt je steeds af wat je nu gelezen hebt en wat de schrijver wil zeggen.

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

      Als ik een tekst grondig lees, dan:

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag! 
timer
20:00
Wat?
Hoe?
Wie?
Hulp?
Tijd?
Klaar?
Maak 3 vragen per document.
Dit schrijf je in jouw schriftje van Nederlands
Samenwerken in jouw groepje
Eerste 5 min. geen hulp. Na 5 min. loop ik volgens een vaste route. 
20 min
Dan schrijf je alle vragen van jouw hele groepje in 1 document in Teams> NE> Verdacht 
        AAN DE SLAG (20 MIN)

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

  • Kan jij uitleggen waarom je eerst moet beginnen met het bekijken van de   buitenkant van een tekst (tekstgeraamte).
  • Kan jij per document drie vragen formuleren. 
  • Kan jij uitleggen waarom het formuleren van vragen nut heeft bij grondig lezen.
  • Kan je uitleggen op welke manier jullie het samenwerken hebben aangepakt van het lezen van het politiedossier en waarop je nog kunt verbeteren. 
       Terugblik
     Heb ik mijn lesdoelen behaald?

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Waarom is het belangrijk dat je eerst naar het tekstgeraamte kijkt, voordat je begint met lezen?

Slide 15 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat ging er goed en wat ging er minder goed bij het formuleren van de vragen?

Slide 16 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe hebben jullie het samenwerken aangepakt?

Slide 17 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions



Verder met het politiedossier


Alles meenemen: agenda, oplader, opgeladen laptop, pen +schriftje Nederlands. 


Huiswerk voor maandag 30 januari: al jullie vragen in één document zetten in Teams NE> opdrachten> 'Verdacht

       Volgende les
         Huiswerk

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tot de volgende les!
  • Schuif alsjeblieft jouw stoel aan.
  • Ga achter jouw stoel staan.
  • Alles weer netjes: grond? Tafel?

Dank je wel!

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions