Blok 1 - Spelling - les 1 - 2KGT

Blok 1 - Spelling
 Persoonsvorm tegenwoordige tijd


  • Telefoon in telefoonhotel
  • Ga zitten
  • Leg je boek/schrift/etui op tafel
  • Wacht in stilte tot de les gaat beginnen
1 / 12
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo tLeerjaar 1

Cette leçon contient 12 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Blok 1 - Spelling
 Persoonsvorm tegenwoordige tijd


  • Telefoon in telefoonhotel
  • Ga zitten
  • Leg je boek/schrift/etui op tafel
  • Wacht in stilte tot de les gaat beginnen

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

  1. Terugblik vorige les, huiswerk bespreken Grammatica;
  2. Lesdoel
  3. Uitleg theorie, instructie opdrachten;
  4. Zelfstandig werken aan opdrachten;
  5. Lesafsluiting: evaluatie les, huiswerk, volgende les.
Lesprogramma

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Nabespreken opdrachten/huiswerk
Terugblik Grammatica

Slide 3 - Diapositive

Tijdens deze fase blik je terug op de vorige les.
Eventueel bespreek je moeilijke opdrachten uit het huiswerk.

Wat weet je nog?
  • Welk ww is verkeerd gespeld?
  • Welke spellingsregel moet hier gebruikt worden?
  • Wat is dit voor tekst?
  • Is de schrijver goed in zijn/haar werk?


blz. 26

Slide 4 - Diapositive

Tijdens deze fase richt je de aandacht van de leerlingen op de lesstof en activeer je de voorkennis.

Kunnen
  • Je weet wat de stam is van een ww.

  • Je weet het verschil tussen de stam en de ik-vorm

  • je weet wat een klankvast en een klankveranderend ww is.

Je kunt de pv in de tt  en vt goed spellen.

Weten

Slide 5 - Diapositive

Hier beschrijf je de leerdoelen van deze les.

           Spelling - zelfstandig werken   
1
Lees
De inleiding en de tekst in het roze kader op blz. 26
Maak
Opdracht 1 (stam en ik-vorm)
Hoe
Werk samen met degene die naast je zit
Schrijf de antwoorden in je schrift.
Tijd
5 minuten
Klaar
Lees de tekst in het gele kader (1.7 persoonsvorm tt) blz. 26 +27
Resultaat
Klassikaal bespreken. Daarna uitleg theorie en instructie opdrachten.
timer
5:00

Slide 6 - Diapositive

Hier beschrijf je de leerdoelen van deze les.

Spellingsregels persoonsvorm tegenwoordige tijd (pv tt)

Uitleg
Ik
ik-vorm
ik maak
Jij, u, hij, zij
Ik-vorm + t
jij/u/hij/zij maakt
Je/jij achter pv
ik-vorm
maak jij
Wij, jullie, zij
hele ww
wij/jullie/zij maken

Slide 7 - Diapositive

Tijdens deze fase van de les geef je uitleg en doe je het leren voor (modellen).

Wat is de stam van:
1. werken
2. maken

Bedenk drie werkwoorden waarvan de stam niet gelijk is aan de ik-vorm.
Even oefenen

Slide 8 - Diapositive

Tijdens deze fase van de les controleer je of leerlingen jouw instructie hebben begrepen d.m.v. een begeleide oefening.

Waar / niet waar?

Om de persoonsvorm in de tegenwoordige tijd goed te spellen moet je weten wat de stam van het werkwoord is.
Steen in de vijver

Slide 9 - Diapositive

Tijdens deze fase van de les controleer je of leerlingen jouw instructie hebben begrepen d.m.v. een begeleide oefening.

Zelfstandig werken
Lees
gele tekst 1.7, blz. 26+27
Maak
Opdracht 2, 3, 4
Hoe
Alleen en in stilte (1e 10 minuten)
Daarna zachtjes overleggen 
Tijd
10 minuten
Klaar
Ga verder met 1.8 (lezen uitleg) en opdracht 5, 6
Resultaat
Klassikaal bespreken
timer
10:00

Slide 10 - Diapositive

Tijdens deze fase van de les controleer je of leerlingen jouw instructie hebben begrepen d.m.v. een begeleide oefening.

Kunnen
  • Je weet wat de stam is van een ww.

  • Je weet het verschil tussen de stam en de ik-vorm

  • je weet wat een klankvast en een klankveranderend ww is.

Je kunt de pv in de tt  en vt goed spellen.

Weten

Slide 11 - Diapositive

Hier beschrijf je de leerdoelen van deze les.

Ik kan de spellingsregels voor de persoonsvorm tegenwoordige tijd toepassen.
010

Slide 12 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions