Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
Periode 2, les 1 SMART-doelen
Nederlands
periode 2 | les 1
uitleg periode 2
SMART-doelen
1 / 37
suivant
Slide 1:
Diapositive
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Cette leçon contient
37 diapositives
, avec
quiz interactifs
,
diapositives de texte
et
1 vidéo
.
La durée de la leçon est:
90 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
Nederlands
periode 2 | les 1
uitleg periode 2
SMART-doelen
Slide 1 - Diapositive
Slide 2 - Diapositive
Studiepunten
Opdrachten af in Motile
Werkhouding en inzet
Slide 3 - Diapositive
Werkhouding en inzet
Geen boek mee = niet welkom, na 45 minuten wel
Te laat = niet welkom, na 45 minuten wel
Grijs gebied = telefoon in telefoontas, boek en laptop op tafel, stil
Lezen = lezen
Uitleg = stil
Werkmoment = werken
Oefening = meedoen
Eten = doen we niet
Slide 4 - Diapositive
In deze les
Inhoud periode 2
Lesdoelen deze les
Instructie en inoefening
Werken in Motile
Slide 5 - Diapositive
Inhoud periode 2
SMART-doelen formuleren
Lesvoorbereidingsformulier invullen
Instructies schrijven
Werken aan eigen doelen voor examens met behulp van uitslag nulmeting
Slide 6 - Diapositive
Werken aan eigen doelen
Uitslag nulmeting
Eigen opdrachten in Motile
Rood = niveau 1F of lager -> oefening op 2F
Oranje = niveau 2F -> oefening op 3F
Groen = niveau 3F of hoger -> geen extra oefening
Slide 7 - Diapositive
1A
Slide 8 - Diapositive
1C
Slide 9 - Diapositive
1D
Slide 10 - Diapositive
1F
Slide 11 - Diapositive
Motile
5 minuten in je eigen Motile kijken wat je gaat maken deze periode.
Laat LessonUp open staan.
Slide 12 - Diapositive
Lesdoelen
Aan het eind van deze les....
weet je wat er van je verwacht wordt deze periode.
weet je wat een SMART-doel is.
kan je een eigen SMART-doel maken in je lesvoorbereidingsformulier en bij andere vakken.
Slide 13 - Diapositive
In deze les
Doelen periode 2
Lesdoelen deze les
Instructie en inoefening SMART-doelen
Werken in Motile
Slide 14 - Diapositive
Instructie
Taalvaardigheden
Kaart kunnen lezen + begrijpen
Voor een groep kunnen staan en praten
Uitleg/ instructie geven
Motiveren, aanmoedigen, overtuigen
Lesvoorbereidingsformulier invullen
Slide 15 - Diapositive
Leesvaardigheid
Spreekvaardigheid
Schrijfvaardigheid
Kaart begrijpen
Voor een groep kunnen staan en praten
Uitleg/ instructie geven
Motiveren, aanmoedigen, overtuigen
Lesvoorbereidings-formulier invullen
Slide 16 - Question de remorquage
Het model van Van Gelder
Het model geeft het lesgeefproces weer.
Het model kent vier onderdelen:
De beginsituatie
De doelstelling
De les of training
De evaluatie
Slide 17 - Diapositive
Beginsituatie
Alles wat van invloed kan zijn (positief/negatief) op het behalen van de leerdoelen.
1. Wat kunnen de deelnemers al?
2. Wat vinden ze nog lastig?
Slide 18 - Diapositive
Doelstelling
S - pecifiek duidelijk en concreet
M - eetbaar voortgang kunnen volgen
A - cceptabel is het haalbaar?
R - ealistisch betekenisvol en belangrijk voor jou of het grotere doel
T - ijdgebonden deadline
Slide 19 - Diapositive
Slide 20 - Vidéo
Les of training
Lesopbouw
Organisatie
Bewegingsvormen
Didactische werkvormen
Slide 21 - Diapositive
Evaluatie
Toets, test of observatie
Nadenken: zijn de doelen behaald?
Nieuwe beginsituatie en dus nieuwe leerdoelen volgende les.
Slide 22 - Diapositive
Beginsituatie
Doelstelling
Les / training
Evaluatie
Slide 23 - Question de remorquage
Waar staat de letter S voor in
SMART-doelen?
A
Speciaal
B
Spiritueel
C
Specifiek
D
Super
Slide 24 - Quiz
Waar staat de letter M voor in
SMART-doelen?
A
Materiaal
B
Meetbaar
C
Multifunctioneel
D
Maatwerk
Slide 25 - Quiz
Wat wordt bedoeld met 'realistisch' in het SMART-doel?
A
Dat het doel altijd makkelijk te bereiken moet zijn, zonder enige uitdaging.
B
Dat het doel altijd hetzelfde moet zijn voor iedereen, ongeacht de omstandigheden.
C
Dat het doel gebaseerd moet zijn op wat anderen succesvol hebben gedaan, ongeacht je eigen situatie.
D
Dat het doel haalbaar is binnen de beschikbare middelen, tijd en vaardigheden, en niet te ambitieus of onbereikbaar is.
Slide 26 - Quiz
In welk doel is de T van SMART verwerkt?
A
Ik wil mijn verkoopcijfers verhogen door nieuwe klanten te werven.
B
Ik wil een gezondere levensstijl aannemen door meer groenten te eten en elke dag te bewegen.
C
Ik wil mijn verkoopcijfers met 15% verhogen in de komende zes maanden door elke week drie nieuwe klanten te werven.
D
Ik wil mijn communicatievaardigheden verbeteren door wekelijks feedback te vragen van collega's.
Slide 27 - Quiz
Herschrijf onderstaand doel waarbij de A van acceptabel beter past:
Ik wil de komende maand 10 kilo afvallen door elke dag intensief te trainen en een strikt dieet te volgen.
Slide 28 - Question ouverte
SMART
niet SMART
Na deze les kent de leerling de vlinderslag.
Na deze les kent de leerling de schoolslagbeweging en kan hij deze toepassen op het droge.
Na deze les voert de leerling de schoolslag perfect uit in diep water.
Slide 29 - Question de remorquage
Hoe pak je dit aan met je leskaart LLG?
Begin je doel met “Aan het einde van mijn les.....” of "Na deze les..."
Ga dan verder met een doe- of meet-woord: maak, kan, ken, heb inzicht in, begrijp, pas toe, weet, etc.
Beschrijf hierna SMART in concrete (duidelijke) woorden en in meetbare termen wat je doel is om te leren: je doel of vaardigheid.
Slide 30 - Diapositive
Geef een voorbeeld van een SMART-doel voor jou in deze les.
Slide 31 - Question ouverte
Lesdoelen
Aan het eind van deze les....
weet je wat er van je verwacht wordt deze periode.
weet je wat een SMART-doel is.
kan je een eigen SMART-doel maken in je lesvoorbereidingsformulier.
Slide 32 - Diapositive
Wat is voor jou van toepassing?
Ik heb de gestelde lesdoelen behaald.
Ik denk dat ik het begin te snappen, met een beetje oefening kom ik er wel.
Ik denk dat ik het begin te snappen, maar zou het fijn vinden als ik nog wat hulp kan krijgen.
Ik vind het allemaal nog vrij vaag, ik heb meer oefening en hulp nodig.
Ik snap er niks van: help!
Slide 33 - Sondage
In deze les
Doelen periode 2
Lesdoelen deze les
Instructie en inoefening
Werken in Motile
Slide 34 - Diapositive
Slide 35 - Diapositive
Slide 36 - Diapositive
Motile
Maak in Motile "
Lesdoelen SMART-formuleren
"
Klaar = gaan
Slide 37 - Diapositive
Plus de leçons comme celle-ci
Periode 2, les 1 SMART-doelen
il y a 9 jours
- Leçon avec
37 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 2 instructie deel 1
Novembre 2024
- Leçon avec
44 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 2 instructie deel 1
il y a 9 jours
- Leçon avec
44 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Les 8: Opfrissen Lesgever leereenheid 1 & 2
Mai 2022
- Leçon avec
36 diapositives
Sport
MBO
Studiejaar 1
LLT - les 3/4 periode 2 beginsituatie
Novembre 2020
- Leçon avec
24 diapositives
Mentorles
MBO
Studiejaar 1
Lesgever leereenheid 2
Octobre 2023
- Leçon avec
31 diapositives
Sport
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 4 instructies beoordelen
il y a 22 jours
- Leçon avec
23 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Periode 2, les 4 instructies beoordelen
il y a 9 jours
- Leçon avec
23 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1