Cette leçon contient 19 diapositives, avec diapositives de texte.
La durée de la leçon est: 60 min
Éléments de cette leçon
Paraveterinair
Periode 2
Beroepshouding
LES 6
Slide 1 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
INLEIDING
Inleiding: Welkom
-Terugblik: Roos van Leary
-WERKVORM: Mix 2-tal
Kern: Communicatie
-4G Feedbackmodel
Verwerking:WERKVORM Teampraat
Afronding:
-Terugblik Beroepshouding
-WERKVORM: De sneeuwbal
Slide 2 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
PLANNING
LES
INHOUD
1 (20-04)
Kennistoets (QMP)
2 (11-05)
Groepsdynamiek: verschillende fasen + rollen
3 (25-05)
Groepsdynamiek: teamwaarden + teamregels
4 (01-06)
Groepsdynamiek en Communicatie: Roos van Leary
5 (08-06)
LESVRIJ: werken aan EINDOPDRACHT
6 (15-06)
OEFENEXAMEN REKENEN: SUCCES!
7 (22-06)
Groepsdynamiek en Communicatie: Roos van Leary
8 (29-06)
Communicatie: feedback geven en ontvangen + Evaluatie
9 (06-07)
DEADLINE OPDRACHT
Slide 3 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
DOELEN
Ik ken het 4G-feedbackmodel en ik weet waar ik op moet letten bij het geven en ontvangen van feedback.
Ik ben mij bewust van het feit dat feedback geven over het gedrag gaat en niet over de persoon.
Ik ben mij bewust van de communicatieregel:
Wees een OEN, gebruik LSD en laat je OMA thuis !
Slide 4 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
MATERIAAL: ANIMALIS
DIGITAAL: Animalis ontwikkelcentrum
THEORIEBOEK en WERKBOEK: Animalis
-Werken in de dierverzorging
BOEK:
Hoe laat ik mijn klanten kwispelen?
Roeland Wessels Deel 2:
Klantgerichte praktijkcommunicatie
blz. 69-141
Slide 5 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
MATERIAAL: TEAMS
Lesmateriaal
-Klik bij kanalen op 2. IBS Aanvullende Diagnostiek.
-Klik bovenaan op "bestanden".
-Klik op 2. Lespakket IBS Aanvullende Diagnostiek
-Klik op 2. Beroepshouding.
TOETSING
-Er is GEEN toets verbonden aan deze
periode. WEL een eindopdracht.
DEADLINE 6 juli 2023.
Slide 6 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
INLEIDING: Terugblik
Roos van Leary: WERKVORM "2-praat"
-Pak het resultaat van de test van de Roos van Leary erbij.
-Bekijk in een 2-tal elkaars resultaat.
-Hoe lees je het resultaat? Wat valt je op?
-Wat zegt het resultaat over de manier van communiceren?
-Waar zit jouw kracht? Waar zit jouw valkuil?
Slide 7 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: 4G-Feedbackmodel
In 4 stappen (respectvol) feedback geven.
Feedback wordt rustig opgebouwd, waardoor het niet als een aanval voelt.
Gedrag wordt benoemd en wenselijk gedrag wordt geschetst.
Feedback gaat over gedrag, NIET over persoonlijkheid.
Focus ligt op: waar staan we nu en waar willen we naar toe?
Feedback inslikken leidt tot: frustratie en tot ongewenst gedrag.
Geef feedback het liefst zo snel mogelijk nadat je het gedrag hebt geobserveerd.
Zie voor meer info de website op de volgende bladzijde.
Slide 8 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: 4G-Feedbackmodel
Het 4G feedback model:
1)Gedrag: je observatie van het gedrag van de ander.
2)Gevoel: het gevoel dat dit gedrag bij jou oproept.
3)Gevolg: het effect dat dit gedrag heeft op de omgeving.
4)Gewenst gedrag: het gedrag dat je liever zou zien bij de ander.
Slide 9 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: 4G-Feedbackmodel
Het 4G feedback model: 1) GEDRAG
-Delen van feitelijke observatie van wat de ander doet of zegt.
-LET OP: deel nog niet wat het met je doet. Alleen de feiten delen. -LET OP: Oma’s! Maak geen verwijten! -Houd het bij deze situatie (haal geen koeien uit de sloot, gebruik geen woorden als: nooit, altijd, overal enz.) -Wacht na deze stap EERST de reactie van de ander af. -Voorbeeldzinnen: Ik zie dat je…Ik merk dat je…Ik observeer dat je…Je zegt net dat…Net deed je… en toen…
Slide 10 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: 4G-Feedbackmodel
Het 4G feedback model: 2) GEVOEL
-Deel wat het gedrag van de ander met je doet: dus vanuit jouw perspectief. -Betrek er GEEN anderen bij. -Voorbeeldzinnen: Ik merk dat het mij onzekerheid maakt…Ik voel dat het mij onrustig maakt…Het leidt mij af als je op je telefoon zit…Ik vind het lastig om….
Slide 11 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: 4G-Feedbackmodel
Het 4G feedback model: 3) GEVOLG
-Koppel het gevolg aan wat het gedrag op jou heeft. -Houd het bij jezelf! -Beperk je tot 1 voorbeeld, geef geen hele waslijst. -Voel je dat de boodschap niet aankomt, herhaal de boodschap in andere woorden. -Voorbeeldzinnen: …als je niet actief meedoet dan daalt mijn motivatie….als je op jouw telefoon zit, kan ik niet effectief werken aan deze groepsopdracht…Dit gedrag leidt tot….Wat ik zie, zorgt er voor dat…
Slide 12 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: 4G-Feedbackmodel
Het 4G feedback model: 4) GEWENST GEDRAG
-Geef aan hoe jij het gedrag van de ander graag zou zien. -Voorbeeldzinnen: Is het mogelijk dat je de volgende keer actief meedoet en de telefoon even weglegt…Het zou fijn zijn als je ….Ik hoop dat je voortaan…
Slide 13 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: 4G-Feedbackmodel
TIPS bij het 4G feedback model:
-Maak er GEEN mededeling van, vraag de ander ook wat hij ervan vindt. -Voorbeeldvragen: Herken je wat ik zeg...Hoe ervaar je dat zelf... Wat zou je helpen om het anders aan te pakken…? -Gevolg: de ander staat meer open voor verandering of oplossingen. -Bereid je goed voor: à la minute feedback geven is niet handig i.v.m. emoties en frustraties. -Kies een passend moment: rustige plek, zonder anderen. -Luister actief naar de ander, met name bij STAP 4.
-Geef ook positieve feedback!
Slide 14 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
Slide 15 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
KERN: 4G Feedbackmodel
Wat vraagt dit opnieuw van jou?
Wees een OEN
gebruik LSD en...
laat je OMA thuis !!!
Open
Eerlijk
Nieuwsgierig
Luisteren
Samenvatten
Doorvragen
Oordelen
Mening
Adviezen/Aannames
Slide 16 - Diapositive
Inhoud
*Inleiding: welkom
-Doel, planning, materiaal, opbouw vak
-Succescriteria en toetsing
*Kern:
-Wat hoort bij BEROEPSHOUDING?
*Afronding
-Huiswerk
VERWERKING: 4G Feedbackmodel
WERKVORM: Teampraat
-Maak groepjes van 3/4 studenten.
-Bedenk met elkaar een casus die je kunt oefen voor het 4G-Feedback model. Denk bijv. aan: telefoongebruik, collega die niets opruimt, afspraken niet nakomen, te laat komen, of iemand die steeds door de klas roept enz.