Kennis quiz Lezen 3.3

Lesplanning
1.Leerdoelen

2. Terugblik 

3. Herhaling uitleg 

4. Kennis quiz

5. Lesafsluiting
1 / 26
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 3

Cette leçon contient 26 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Lesplanning
1.Leerdoelen

2. Terugblik 

3. Herhaling uitleg 

4. Kennis quiz

5. Lesafsluiting

Slide 1 - Diapositive

Leerdoelen Lezen 3.3 
- Je kan overtuigende en informatieve teksten lezen 

- Je kan onderscheid tussen hoofd- en bijzaken maken

- Je kan relaties tussen en binnen teksten evalueren en beoordelen

-  Je kan een tekst beknopt samenvatten 

Slide 2 - Diapositive

Kritisch lezen
(bron: lesmethode Talent)

Slide 3 - Diapositive

Kritisch lezen
(bron: lesmethode Talent)

Slide 4 - Diapositive

Kritisch lezen
(bron: lesmethode Talent)

Slide 5 - Diapositive

Voorbereiding proefwerk:
1. Theorie leren 
2. Samenvatting maken
3. Talent Max
3.1 Test jezelf
3.2 Oefentoets maken

Tijdens de toets:
1. GOED LEZEN
2. Woordenboek

Slide 6 - Diapositive

Aan de slag
Maken :
Opdracht 1 t/m 15 van paragraaf 3.3

Slide 7 - Diapositive

Aan de slag...!

Slide 8 - Diapositive

Aan de slag...!

Slide 9 - Diapositive

Het doel van kritisch lezen is.
A
Belangrijke stof onthouden
B
Structuur onderscheiden
C
Klopt het wat ik lees?
D
Hoofdzaken/bijzaken onderscheiden

Slide 10 - Quiz

Wat is kritisch lezen?
A
Bij kritisch lezen geef je kritiek op de tekst.
B
Bij kritisch lezen, lees je alleen de bron.
C
Bij kritisch lezen wil je de hele tekst begrijpen.
D
Bij kritisch lezen bekijk je of de tekst betrouwbaar is.

Slide 11 - Quiz

Wat is een signaalwoord voor
oorzaak - gevolg
A
maar
B
kortom
C
ook
D
doordat

Slide 12 - Quiz

Welk signaalwoord hoort bij:

Oorzaak - Gevolg
A
neem nou
B
eerst
C
bovendien
D
daardoor

Slide 13 - Quiz

In welk antwoord lees je een
oorzaak-gevolg?
A
Mijn oom kwam in een lange file terecht. Daardoor kwam hij te laat op zijn werk en miste hij een belangrijke afspraak.
B
Het lijkt me niet verstandig die cd nieuw te kopen.Je zou bijvoorbeeld eens op Marktplaats kunnen kijken, waar ontzettend veel cd’s voor heel lage prijzen worden aangeboden.
C
Evert is een ontzettend avontuurlijke vent. Zijn vriend daarentegen is een enorme huismus die er geen behoefte aan heeft bijzondere dingen te beleven.
D
Jeremy wilde niet naar de dierentuin, Jorrit wilde niet naar het bos en Anke wilde niet naar het strand. Kortom, we konden het niet eens worden over wat we gingen doen.

Slide 14 - Quiz

signaalwoorden oorzaak gevolg zijn
A
maar, echter
B
doordat, daardoor, als gevolg van
C
ten eerste, verder, ook

Slide 15 - Quiz

Wat is een oorzaak-gevolg-verband?
A
Er gebeurt iets waar je geen invloed op hebt.
B
Je kiest voor een bepaald gevolg.
C
Voordat je iets krijgt, moet je eerst ergens aan voldoen.
D
Je hebt iets ergs meegemaakt.

Slide 16 - Quiz

Soms geeft de docent op vrijdag huiswerk voor maandag, waardoor mijn weekend verpest wordt.
A
Oorzaak-gevolg
B
Doel-middel

Slide 17 - Quiz

Welk tekstverband herken je? Door een goede concentratie, kun je sneller je werk afmaken.
A
tijdsvolgorde
B
voorwaarde
C
doel-middel

Slide 18 - Quiz

Welk signaalwoord geeft
een DOEL - MIDDEL aan?
A
Ten eerste
B
hierdoor
C
waarmee

Slide 19 - Quiz

Bij welk tekstverband hoort het signaalwoord 'door middel van'?
A
doel-middel
B
oorzaak-gevolg

Slide 20 - Quiz

Wat wordt bedoeld met de lay-out?
A
de uitleg van de tekst
B
de afbeelding bij de tekst
C
de opmaak van de tekst

Slide 21 - Quiz

Wat hoort bij opmaak van de tekst?
A
lettergrootte
B
onderwerp van de tekst

Slide 22 - Quiz

Met 'beeld en opmaak' bij een tekst bedoelen we:
A
Het gebruik van plaatjes bij de tekst
B
Gebruik van verschillende letters en kleur
C
inleiding, kern en slot van een tekst
D
De verdeling van de tekst over de bladzijde

Slide 23 - Quiz

Gebruik je in het maken van een samenvatting hoofdzaken en bijzaken of alleen hoofdzaken
A
hoofdzaken en bijzaken
B
hoofdzaken
C
bijzaken

Slide 24 - Quiz

Hoofd- en bijzaken.
Wat is een hoofdzaak eigenlijk?
A
Hoofdzaken geven de belangrijke informatie over het onderwerp van de tekst.
B
Hoofdzaken geven minder belangrijke informatie.
C
Hoofdzaken maken de tekst iets duidelijker
D
Hoofd- en bijzaken bestaan niet.

Slide 25 - Quiz

1. Hoofdzaken staan meestal alleen in het begin van een tekst.
2. Bijzaken helpen je de hoofdzaken te begrijpen.
A
Alleen uitspraak 1 is juist.
B
Beide uitspraken zijn juist.
C
Alleen uitspraak 2 is juist.
D
Beide uitspraken zijn onjuist.

Slide 26 - Quiz