Les 1 - introductie S&O

 S&O Leerjaar 1
  • Voorbereiding op kerntaak 2
1 / 31
suivant
Slide 1: Diapositive
Sport en organisatieMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 31 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 90 min

Éléments de cette leçon

 S&O Leerjaar 1
  • Voorbereiding op kerntaak 2

Slide 1 - Diapositive

Wat neem je elke les mee?
  • Pen en papier
  • Laptop 
  • Boek de sportleider als organisator

Slide 2 - Diapositive

Inhoud
  • Leerdoelen
  • Inhoud S&O leerjaar 1
  • Niet wedstrijdgerichte organisatievormen
  • Leerdoelen behaald
  • Vooruitblik volgende les

Slide 3 - Diapositive

Leerdoelen periode 1

Je hebt kennis van:
  1. organisatievormen
  2. niet-wedstrijdgerichte vormen
  3. Wedstrijdgerichte vormen en wedstrijdschema's

Slide 4 - Diapositive

Leerdoelen deze les
  • Je weet wat de bedoeling is van S&O in leerjaar 1
  • Je hebt je gekoppeld aan de LessonUp (klascode)

Slide 5 - Diapositive

Inhoud S&O Leerjaar 1
  • Wat is S&O
  • Theorie en Praktijk
  • Teams
  • Jaarplanning
  • Koppeling LessonUp


Slide 6 - Diapositive

Waar denk je aan bij Sport en Organisatie?

Slide 7 - Carte mentale

Wat is S&O
  • Sport en Organisatie
  • Kennis maken met verschillende organisatievormen 
  • Leren werken aan draaiboeken
  • Organiseren van toernooien en evenementen

Slide 8 - Diapositive

Theorielessen
  • Fysiek op de Grolsch Veste, zie rooster
  • 1x in de week 1,5 uur
  • LessonUp (klascode)
  • Boek 'Organiseren van een evenement' (op school)

Slide 9 - Diapositive

Praktijklessen

  • 1x per week 1,5 uur op de UT
  • Voorbeeld lessen vanuit de docent (periode 1)
  • Meerdere keren een organisatievorm verzorgen aan je eigen klas. 

Slide 10 - Diapositive

Heb je al eens toernooi of evenement georganiseerd?
Ja
Nee
Nee, maar wel ervaren

Slide 11 - Sondage

Als je een sportevenement gaat organiseren,
wat zijn dan zaken waar je rekening mee moet houden?

Slide 12 - Carte mentale

Teams
  • Waar kan ik wat vinden in teams? 
  • 1. Open teams
  • 2. Ga naar je klas
  • 3. Ga naar het vak Sport en Organisatie
  • 4. Bekijk het bericht onder Posts
  • 5. Klik op de link om je aan te melden

Slide 13 - Diapositive

Jaarplanning
  • Waar vind je de jaarplanning?

Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Diapositive

Hoe werkt het?
Zoek de juiste antwoorden op de vragen. 
Gebruik hiervoor o.a. het boek " Organiseren van een evenement". 

Succes!

Slide 16 - Diapositive

<-- Hoe noemen we dit systeem?

Slide 17 - Question ouverte

Wat is een andere benaming voor een afvalsysteem
A
halve competitie
B
gesloten instuif
C
knock-out
D
play-off

Slide 18 - Quiz

Organisatievormen kan je indelen in twee categorieën.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 19 - Quiz

Leg kort uit hoe een uitdaagsysteem werkt.

Slide 20 - Question ouverte

Wanneer ben je een lucky loser?
A
Als je verliest in een oefenwedstrijd
B
Als je verliest tegen de uiteindelijke winnaar
C
Als je bent uitgeschakeld maar je hebt een joker om in te zetten
D
Als je eigenlijk bent uitgeschakeld, maar je toch mee kan doen omdat een ander opgeeft.

Slide 21 - Quiz

Hoe wordt deze organisatievorm
(naast instuif) ook wel genoemd?

Slide 22 - Question ouverte

Tijd voor actie

Slide 23 - Diapositive

Thema evenement
  1. Omschrijf samen het begrip themagericht werken.
  2. Schrijf met elkaar (om de beurt) zo veel mogelijk thema’s op die geschikt zijn voor een sportief evenement.
  3. Probeer een ordening aan te brengen in de verzonnen thema’s, dus wat is je beste thema voor een evenement?
  4. Maak met elkaar een lijst van voor- en nadelen van thematisch werken.
timer
8:00

Slide 24 - Diapositive

Thema evenement
Wanneer je met een thema evenement werkt, moet je dat door laten werken in de onderdelen van het evenement. Denk aan:

  1. deelnemende teams
  2. kleding
  3. accommodatie en materialen
  4. organisatie
  5. pr-middelen
  6. activiteiten.
Gebruik je nr. 1 thema uit de vorige opdracht en geef aan hoe je de 6 bovenstaande onderdelen aan dit thema linkt.
timer
5:00

Slide 25 - Diapositive

Slide 26 - Diapositive

Geef aan wat je van het evenement in de video vindt. Noem in elk geval 2 sterke punten en 2  verbeterpunten.

Slide 27 - Diapositive

Leerdoelen behaald?
  • Je weet wat de bedoeling is van S&O in leerjaar 1
  • Je hebt je gekoppeld aan de LessonUp

Slide 28 - Diapositive

Leerdoelen behaald?
Je weet wat de bedoeling is van S&O in leerjaar 1
Je hebt je gekoppeld aan de LessonUp
Ja
nee

Slide 29 - Sondage

Hoe heb je deze 1e theorieles ervaren?
😒🙁😐🙂😃

Slide 30 - Sondage

Volgende les
  • Introductie organisatievormen
  • Spelenkermis
  • Open instuif
  • Werkvormen uit het boek

Slide 31 - Diapositive