26092024 Scrollende tieners les 2

Nederlands - 3v1

1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 3

Cette leçon contient 13 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

Nederlands - 3v1

Slide 1 - Diapositive

SO Ingezonden brief
maandag 27-1:
- in de les schrijven
- kort van tevoren krijg je het onderwerp en als hulpmiddel enkele artikelen om je op het onderwerp in te lezen

Slide 2 - Diapositive

Lesdoelen
Je leert:
- gebruik maken van kennis die je uit een krantartikel haalt
- een ingezonden brief opbouwen met inleiding-midden-slot, gebaseerd op de kennis die je hebt opgedaan in het gelezen krantartikel.


Slide 3 - Diapositive

Bron?
Datum?
Tekststructuur?
Leesdoel?

Hoeveel uur per dag zit jij op TikTok?
Wie kent Douyin?


Slide 4 - Diapositive

Klas links: markeer
TikTok-kenmerken
Klas rechts: markeer 
Douyin-kenmerken
TikTok
Douyin
Klas midden: markeer       overeenkomsten
timer
10:00

Slide 5 - Diapositive


 
- geen tijdslimiet
- meer beauty-video's
- kortere video's
- meer Europa, veel Engelse filmpjes
- verslavender


 

- tijdslimiet voor jongeren <14 jaar
- iets educatiever
- langere video's
- meer propaganda
- alles Chinees
Overeenkomsten: beide verslavend, algoritmes, vooral entertainment, ByteDance, het logo

Slide 6 - Diapositive

STELLING: EENS of ONEENS?

Stelling: "De strengere regelgeving en contentcontrole op Douyin, zorgen voor een gezondere digitale omgeving dan op TikTok."

Slide 7 - Diapositive

INLEIDING
 Verwijs naar bron, datum en titel van het artikel.
  • "In de ... [naam van de krant] van ...[datum waarop het artikel is geschreven] las ik het artikel "..." [titel van het artikel waarop je reageert] (vul de puntjes aan)
  • "Hierin wordt beschreven dat ..." (geef een samenvatting van het artikel en noem het standpunt als het gelezen artikel overtuigend is)
  • Geef vervolgens jouw standpunt weer "Ik ben het er (niet) mee eens dat ..."/ Naar mijn mening... / Ik vind .../ 
timer
5:00

Slide 8 - Diapositive

MIDDEN (KERN)
  • Onderbouw je standpunt met het AUB-model: argument - uitleg - bijvoorbeeld/voorbeeld (minimaal 2 verschillende argumenten/redenen). 
  • Gebruik signaalwoorden om je argumenten duidelijk naar voren te brengen: "Ten eerste .../allereerst/om te beginnen" + "Ook" of: "Daarnaast.../Op de tweede plaats ... /"


timer
10:00

Slide 9 - Diapositive

SLOT
  • Vat je argumenten en je standpunt samen
  • Sluit af met een pakkende slotzin ('een uitsmijter') of met een blik op de toekomst. 


timer
10:00

Slide 10 - Diapositive

Inleveren aan het einde van de les
Je krijgt de volgende les feedback op wat je hebt geschreven.

Huiswerk: lees het artikel over overlast door toeristische verhuur en maak het opdrachtje erbij. Het is niet heel veel werk en je bereid je zo voor op de toets!

Slide 11 - Diapositive

Lesdoelen behaald?
Je hebt nu geleerd om:
- gebruik te maken van kennis die je uit een krantartikel haalt
- een ingezonden brief op te bouwen met inleiding-midden-slot, gebaseerd op de kennis die je hebt opgedaan in het gelezen krantartikel.


Slide 12 - Diapositive

TikTok
Douyin

Slide 13 - Diapositive