Periode 3 les 2 Spreken

WELKOM

Les 2 periode 3


Centraal: voorbereiding examen Spreken (afname periode 4)
1 / 18
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 18 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

WELKOM

Les 2 periode 3


Centraal: voorbereiding examen Spreken (afname periode 4)

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Planning
Doelen (2 min)
Terugblik (betoog) 3 min
Instructie + zelfstandig werken 30 min

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Doelen
Je hebt je betoog kunnen verbeteren met de les van vorige week, de feedback in de methode en de theorie + voorbeelden die in de methode te vinden zijn.
Je hebt de tweede versie ingeleverd ter voorbereiding aan het examen Schrijven.

Je weet hoe je samenhang in een presentatie kunt aanbrengen.

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Terugblik
Betoog (standpunt-argumentenstructuur). 
Schrijven = vaardigheid, ontwikkelen kan hier altijd. Vergelijk het met hardlopen (onderhouden = beter dan niets meer doen)

Vragen/ opmerkingen over je betoog?

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat wil je nog weten m.b.t. het betoog?

Slide 5 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Deel 2
Examen Spreken (periode 4 afname).

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Thema 1 en 2 hoofdstuk 5
Al aan gewerkt; belangrijkste onderwerpen

1) thema 1, hoofdstuk 5, theorie 3: Afstemming spreekdoel & publiek. (onderdeel van beoordeling)

2) thema 2, hoofdstuk 5 : actieve spreekhouding en oogcontact, stemgebruik, belangrijke informatie benadrukken (alle theorie en voorbeelden/filmpjes)

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe?
Afstemmen op spreekdoel, geef een concreet voorbeeld.

Slide 8 - Carte mentale

Als je spreekt voor een publiek doe je dit altijd met een bepaald spreekdoel. Je wilt informeren, instrueren of overtuigen. Je kunt je boodschap afstemmen op het doel door de kenmerken van het doel te gebruiken. Je moet je boodschap ook afstemmen op je publiek. Dit doe je door een formele of informele toon te gebruiken en je woordgebruik en de uitleg die je geeft af te stemmen op de voorkennis van je publiek.


Slide 9 - Diapositive

Als je afstemt op je spreekdoel weet je wat je moet gebruiken in de presentatie.

Examen heeft 2 spreekdoelen, deze worden duidelijk wanneer je de opdracht leest maar worden niet letterlijk gegeven. 

Wees je bewust van je spreekdoel!
Op welke manier(en) laat je een actieve spreekhouding zien?

Slide 10 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Examen 3F
Examenopdracht krijg je twee weken vooraf je examen. Je krijgt een onderwerp en ook de onderdelen in de presentatie zijn al ingevuld. We gaan deze periode daarmee oefenen. Vandaag accent op samenhang.

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Thema 3: hoofdstuk 5 
Bespreken van theorie 1 en 2 + direct verwerken.

Advies: maak eerst een spreekschema en vervolgens je Pp. In je spreekschema kun je al nadenken over de samenhang in je presentatie.

Onderwerp presentatie deze periode: BPV (stage)

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
* Stel jezelf voor. 
- je naam en opleiding 
- naam en plaats van je bedrijf/instelling 
- naam van de opleider(s) van je bedrijf/instelling 
- stage- of leerwerkperiode 
( vul in bij opdracht 1  thema 3 hoofdstuk 5 wat jij gaat vertellen over bovenstaande).
timer
6:00

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Middenstuk
Presenteer je organisatie: 
- soort instelling 
- grootte van de instelling / aantal personeelsleden

Beschrijf jouw werkzaamheden: 
- dagindeling 
- dagelijkse werkzaamheden 

Vul in bij thema 3; hoofdstuk 5 in steekwoorden wat jij zou willen vertellen over bovenstaande.
Let op, in de theorie gaan ze uit van deelvragen, jij hebt een verplicht onderwerp en kunt eventueel de vraag bij de inhoud bedenken (hoeft niet). 
timer
7:00

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

SLOT
Geef je mening (tot nu toe) over jouw stage.
- Vertel wat je van deze stage vindt. Geef minimaal 2 argumenten. 
- Overtuig je medestudenten hoe leuk en leerzaam je stageplek is, zodat zij ook gaan solliciteren. 

Vul in wat jij wil vertellen over bovenstaande bij thema 3 hoofstuk 5 bij het onderdeel slot.
timer
7:00

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 16 - Diapositive

Maak zelf de keuze of je een voorbeeld met studenten uit het filmpje haalt dat bij thema 3 hoofdstuk 5 theorie 2 getoond wordt. Dit heeft te maken met tijd....
Kort voorbeeldje
Kijk mee (thema 5, opdracht 2b vanaf 2.00 min -2.25 min)

Slide 17 - Diapositive

Laat studenten zien dat de deelvragen eigenlijk een soort inhoud zijn. Dat eerst deze worden genoemd en daarna een signaalzin wordt genoemd om de koppeling naar de eerste deelvraag te maken --> hoe kunnen zij dat in de presentatie verwerken.

Probeer zo veel mogelijk steeds te koppelen aan de opdracht die de studenten hebben.
Opdrachten 2 & 3
Ga hier mee aan de slag, haal voor jezelf voldoende tips uit de presentatie die jij kunt inzetten binnen jouw presentatie. Niet alleen richten op de inhoud maar meer op 'hoe' wordt er gepresenteerd (stem, woorden, signaalzinnen e.d.)

Opdracht 3: hierbij kijk je naar jouw kernwoorden en ga je kijken hoe je de inleiding, middenstuk en slot kunt verbinden met elkaar door de inzet van signaalzinnen en woorden (theorie signaalzinnen en woorden kun je vinden met behulp van het vergrootglas in de methode).

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions