EVAL - lesweek 1- Introductie module 232

Vak: Evalueren (EVAL)
Semester: 4, Fase 3-4 - les 1 
Docent: Melle Eshuis 
Klas: 232A
1 / 16
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 16 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Vak: Evalueren (EVAL)
Semester: 4, Fase 3-4 - les 1 
Docent: Melle Eshuis 
Klas: 232A

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. 

Let op! meer dan 5 min te laat bij start les betekent pas volgende lesuur naar binnen. 

Let op! Geen onderwijsbenodigheden bij je= geen les! 


Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma vandaag-
les 1 
  • Welkom, AWR
  • Lesdoel 
  • Inventarisatie - check in 
  • Verwachtingen/ lesopbouw

  • Inleiding - plaats in de opleiding
  • Moduleplanner 
  • Kwalificerende eindopdracht
  • Rubric

  • Huiswerk & Afsluiten
Tijd: 2 lesuren, 45 min x2 
Benodigdheden:  Methodisch begeleiden (BOOM onderwijs/licentie) , laptop, pen & schrift 

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoel
Je kunt uitleggen wat de inhoud van de eindopdracht van deze module is.

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inventarisatie: Hoe ver ben je met de eindopdracht van?
Ondersteuningsplan (OSP) en afstemmen v.d. zorg (AVZ)
OSP & AVZ beiden voldoende afgerond
OSP& AVZ nog niet voldoende afgerond
OSP afgerond, AVZ nog niet begonnen/ingeleverd
OSP en AVZ nog niet begonnen
OSP & AVZ nog nooit van gehoord

Slide 5 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Verwachting/ lesopbouw
  • In de les gaan we zoveel mogelijk aan de slag met de eindopdracht! Ben je 100% aanwezig dan kun je bijna de gehele opdracht afmaken in deze lessen! 

  • Tempo en rust in de klas bepaald wel of geen huiswerk/ruimte voor zelfstandig werken. 45 min theorie- 45 min aan de slag (afhankelijk v rust en tempo) 

  •  Muziek tijdens zelfstandig werken mag, maar zorg dat het voor de rest niet storend is. 

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding
Dit is het laatste onderdeel van de kwalificerende eindopdracht ‘Organiseren van de zorg’. Je hebt samen met de cliënt, collega’s en naastbetrokkenen gewerkt aan doelen vanuit het ondersteuningsplan. 
  • In deze module evalueer je de doelen vanuit het ondersteuningsplan en het proces.

    Dus in het kort: 
    OSP + AVZ + Evalueren = gelinkt aan elkaar 



Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Moduleplanner
Waar vind ik de moduleplanner?
  1. Klassenteams 232A
  2. Kanaal (BGER F3 en F4 ...)
  3. PDF bestand (Moduleplanner Evalueren)

We nemen samen de moduleplanner door? 
Wat valt je op?

In hetzelfde kanaal vindt je ook de rubrics voor de eindopdracht.

Slide 8 - Diapositive

Een lesdoel duurt twee weken. 
In de eerste week behandelen we de theorie en in de 2de week gaan we aan de slag met je evaluatieverslag
Kwalificerende eindopdracht
Het filmpje van de kwalificerende eindopdracht.
B1-K1-W8: Evalueert de geboden ondersteuning en zorg.
Dit is het derde en laatste onderdeel van de kwalificerende eindopdracht fase ‘organiseren van de zorg’.

Opdracht:
De afgelopen zes weken heb je samen met je cliënt, team en eventuele naastbetrokkenen
gewerkt aan de doelen en de activiteiten van het ondersteuningsplan zoals geschreven bij
de eindopdracht van de module ‘ondersteuningsplan’. Nu evalueer je deze geboden
ondersteuning.

Eisen
  • Je eindopdracht OSP is voldoende.
  • Je eindopdracht AVZ is voldoende
Alleen dan kan je aan de slag met evalueren


Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Kwalificerende eindopdracht
De docent deelt een kopie van de eindopdracht uit. 
Bewaar deze goed!

Waaruit bestaat de eindopdracht:
  1. De 8 stappen
  2. Het evaluatieplan
  3. Het evaluatieverslag
  4. Rubric Gedragsobservatie BPV
  5. Rubric Productbeoordeling School


Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Kwalificerende eindopdracht
Vóór de evaluatie schrijf je:
  • eerst een evaluatieplan. Daarvoor gebruik je een vastgesteld format. Tijdens de les bespreken we het schrijven van een evaluatieplan. (school beoordeling) 

  • Op basis van dit plan voer je de evaluatie uit. Dat doe je samen met de cliënt maar ook met input van degene met wie je hebt samengewerkt. (BPV beoordeling) 

  • Ten slotte schrijf je een verslag van de evaluatie, ook volgens een vastgesteld format. In je evaluatieverslag trek je conclusies en doe je vervolgens aanbevelingen over de ondersteuning. (school beoordeling) 
Hier komt ook een hulpmiddel voor. 

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Rubric
Bij deze module moet je de rubric inleveren op school (examenbureau)

  • Gedragsobservatie door de werkbegeleider op de BPV.
  • Productbeoordeling door onafhankelijke docent op school.
In deze kwalificerende eindopdracht dienen de dikgedrukte/ cursieve onderdelen in de rubric met minimaal een voldoende te worden beoordeeld. Indien één of meerdere van de dikgedrukte/ cursieve criteria met een onvoldoende is beoordeeld herkans je dit onderdeel in de eindopdracht op basis van de feedback. 

Het eindresultaat dient altijd een voldoende te zijn.

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aandachtspunten eindopdracht 
- 100% aanwezigheid + inzet in je lessen gaat je helpen voor de eindopdracht! 

- Maak gebruik van de drie feedbackmomenten zodat je voor je examen de kwalificerende eindopdracht nauwelijks hoeft aan te passen en je deze zo kan inleveren! 
Dit zijn vastgestelde momenten van feedback, tussendoor wordt er niet nagekeken. In de les is er wel tijd voor korte feedback/vragen. - Check data in module planner

- Plan goed! OSP nog niet klaar? Tip--> Ga hier z.s.m. aan de slag zodat je daarna AVZ en Evalueren meteen kan doen. 


Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Huiswerk- Zelfstandig werken 
Bestuderen boek:
  • Boom: Methodisch begeleiden, thema 6: Evalueren en bijstellen

Maken in de verwerkingsopdracht van Boom:
  • Opdracht 3: Evalueren
  • Opdracht 4: Product en procesvragen (herhaling)
  • Opdracht 7: Het stappenplan van een evaluatie



Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoel Check 
''Je kunt uitleggen wat de inhoud van de eindopdracht van deze module is.''

Stap 1:
Leg aan je buurman/buurvrouw uit wat je moet doen bij de kwalificerende opdrachten en wat er van je wordt verwacht bij de module

Stap 2: De docent koppelt terug in de klas 

timer
2:00

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Vragen
?

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions