STB-P1W2: Jezelf kennen & profileren

STB-P1W1: Algemene Stage Info MEP
Jezelf kennen & profileren
2023 CREA-STB
Mediaproducer Leerjaar 2
Mark Janssen Groesbeek 
Periode 1 Week 3
1 / 36
suivant
Slide 1: Diapositive
StagevoorbereidingBeroepsopleiding

Cette leçon contient 36 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

STB-P1W1: Algemene Stage Info MEP
Jezelf kennen & profileren
2023 CREA-STB
Mediaproducer Leerjaar 2
Mark Janssen Groesbeek 
Periode 1 Week 3

Slide 1 - Diapositive

Vandaag
  • Aanwezigheid
    - Planning & Beoordeling
    - Praktische Afspraken
    - Leerdoelen 
  • Terugblik Les 1
  • Thema: Jezelf kennen en profileren & verwachtingen
    - Persoonlijkheidstesten
  • Lesopdracht
  • Jouw persoonlijke map & Opdrachten in Teams
Noteer je vragen en stel deze aan het einde van deze presentatie

Slide 2 - Diapositive

Planning
Periode 1
7 september
Introductieweek
15 september
Les 1: Algemene info
22 september
Les 2: Jezelf kennen & profileren
29 september
Les 3: Jouw CV / LinkedIn
6 oktober
Les 4: de Zoektocht
13 oktober
Les 5: Motivatiebrieven
20 oktober
Les 6: Bedrijfscultuur
27 oktober
Herfstvakantie
3 november
Productieweek
Branche in beeld
10 november
Les 7: Op Gesprek
17 november
Eindweek
Geen les

Slide 3 - Diapositive

Beoordeling
Aanwezigheid, actieve deelname & prettige en constructieve (werk)houding tijdens lessen
Houding in les
Opdrachten
Minimaal 80% van lesopdrachten zijn gemaakt en alle O/V/G/E-opdrachten zijn behaald

Deadlines
Je hebt je werk ingeleverd volgens de opdracht- en inlever eisen voor de deadline. Denk hierbij bijv. aan goede bronverwijzing en nette vormgeving.
 

Eindbeoordeling
Al je ingeleverde werk & werkhouding samen wordt beoordeeld met een: Excellent/ Goed/ Voldoende/ Onvoldoende.

Slide 4 - Diapositive

Afspraken
Je levert uiteindelijk alle gemaakte opdrachten binnen deze les in of voor de gestelde deadline in Teams.

1.
2.
Je zorgt voor een goede bronverwijzing en een nette vormgeving. De gemaakte en ingeleverde opdrachten zijn verplicht voor deelname aan toetsen.
 

3.
Mark is de hele (werk)week bereikbaar via Teams chat of via de mail: m.janssengroesbeek@ma-web.nl

Slide 5 - Diapositive

Lesdoelen
Na vandaag... 

... weet je wat een Persoonlijk Profiel op jouw CV is
... heb je een test gedaan over wat jouw persoonlijkheid is
... heb je inspiratie opgedaan voor informatie op jouw CV
... heb je nagedacht over welke verwachtingen je hebt bij jouw stage

 

Slide 6 - Diapositive

STB-P1W1: Algemene Stage Info MEP
Terugblik
Algemene Stage-informatie + Vacature opdracht

Slide 7 - Diapositive

STB-P1W1: Algemene Stage Info MEP
Brandende vragen vooraf?

Slide 8 - Diapositive

STB-P1W1: Algemene Stage Info MEP
Jezelf kennen & profileren
Thema:

Slide 9 - Diapositive

Introductie opdracht
Op de volgende dia vul je in:

  • Vertel waarom je voor deze opleiding gekozen hebt.
  • Vertel bij wat voor soort bedrijf (branche) je stage zou willen lopen.
  • Vertel waarom je dit graag zou willen.
  • Als je het nog niet weet, leg dan uit welke taken of werkzaamheden je leuk vindt, of welke skills je wil verbeteren tijdens een stage.

Slide 10 - Diapositive


1. Vertel waarom je voor deze opleiding gekozen hebt.
2. Vertel bij wat voor soort bedrijf (branche) je stage zou willen lopen.
3. Vertel waarom je dit graag zou willen.
4. Leg uit welke taken of werkzaamheden je leuk vindt, of welke skills je wil verbeteren tijdens een stage. 
Leg helder en duidelijk uit, incl. argumenten. Schrijf correct Nederlands.
timer
3:00

Slide 11 - Question ouverte


Kennisvraag
Wat bedoelen bedrijven wanneer ze het hebben over een 'profiel'?

Slide 12 - Question ouverte

Indeling opleiding
Oriëntatie
Leerjaar 1
20 weken

Basis
Verdieping
Stage
Stage
Afstuderen
Leerjaar 2
Leerjaar 3
20 weken

20 weken

20 weken

20 weken

20 weken

Stage 1: Periode 2.3 en 2.4 
van 12 februari tot 5 juli 2024

Slide 13 - Diapositive

  • Wat bedoelen ze met een profiel?
  • Stagebedrijven geven vrijwel altijd een profiel aan: "Dit is de student die wij zoeken".
                                               Voorbeeld:



Ben jij iemand die affiniteit heeft voor voetbal en/of muziek? Goed met je woorden bent en snel kunt schakelen in een hectische wereld? En beheers je de Engelse taal uitstekend?

Dan zoeken wij jou! 

En als kers op de taart vinden wij het belangrijk dat je met jouw eigen portie creativiteit komt, dat je outside of the box denkt. Zo ontwikkel jij je eigen creative brein wat super handig is voor de echte wereld. 


Een 'Profiel'

Slide 14 - Diapositive

Competenties/Eigenschappen
Veel eigenschappen kun je leren/ontwikkelen. 

Maar je kunt moeilijk alles zijn uit de lijst,
maar dat hoeft ook niet!
Voorbeeld:
Teamplayer vs. Kan goed zelfstandig werken.
Voorbeeld:
Proactief
Opdracht!

Slide 15 - Diapositive

Woordweb
(Deze hoeven niet van het blad te zijn) 
Wat zijn jouw goede competenties/kwaliteiten?

Slide 16 - Carte mentale

Slide 17 - Diapositive

JOUW MISSIE
Hoe ben ik?
Wat kan ik?
Vraag:
Waarom is het handig om hierover nagedacht te hebben voor je op stage gaat?

Jij gaat uitvinden:

Slide 18 - Diapositive

Wat kan ik? (En wat nog niet?)
  • Gaat niet over je persoonlijkheid, maar over jouw vaardigheden.
  • Belangrijk om uit te vinden!

Bijvoorbeeld:
Hoe goed ben jij in PhotoShop, InDesign, Première, Audition en Wordpress?
Hoe zit dat met plannen, notuleren, organiseren, presentaties maken, telefoneren, social media, doelgroep-onderzoek?

Slide 19 - Diapositive

STB Competentietest
Je gaat nu de 'competentietest' maken.
Je maakt een screenshot van de uitkomst van de test

Je plakt de screenshots daarna in LessonUp. 

Bewaar de screenshots in jouw map (later meer over)

Slide 20 - Diapositive

Slide 21 - Lien


1. Deel hier een screenshot van je test
2. Beschrijf hoe je jezelf wel of juist niet hierin herkent, en noem een voorbeeld uit de praktijk waaruit blijkt dat het bij je past.

Slide 22 - Question ouverte

The Big Five
Openheid
Plichtsgetrouwheid
De ‘Big Five’ is een theorie waarmee de vijf voornaamste dimensies in iemands karakter wordt beschreven. De vijf persoonlijkheids-dimensies volgens de ‘Big Five’ zijn:
Extraversie
Behulpzaam
Emotionele stabiliteit

Slide 23 - Diapositive

Slide 24 - Vidéo

Opdracht: STB Testen
Je gaat nu nog 2 persoonlijkheidstesten maken.

Je maakt screenshots (of opslaan/printen als .PDF) van de uitkomsten van beide persoonlijkheidstesten 

Bewaar de screenshots in jouw map (later meer over)

Slide 25 - Diapositive

STB Testen
1. Maak deze test op 123-test.nl

123-Test.nl
Jobpersonality
2. De persoonlijkheids-test op Jobpersonality
Je maakt screenshots (of opslaan/printen als .PDF) van de uitkomsten van beide persoonlijkheidstesten 
Bewaar de screenshots in jouw map (later meer over).
timer
20:00

Slide 26 - Diapositive


Deel in een eigen woorden in 1 alinea wat de score was van jouw 123-test én de Big Five-persoonlijkheidstest.  
Leg uit: wat zegt dit over jou en de soort stage/branche/bedrijf en/of bedrijfscultuur die bij jou past?
Reflectie

Slide 27 - Question ouverte

Uitwisseling
Klopt de uitkomst van de test? Check deze bij minimaal twee klasgenoten 
Bespreek:

  1. Wat is de meest opvallende uitkomst van de test?
  2. Had je dit verwacht?
  3. Wat vind je ervan?
  4. Passen die eigenschappen bij de opleiding die je volgt?
  5. Verschillen jullie van elkaar? Waar ligt dat aan denk je?
timer
5:00

Slide 28 - Diapositive

STB-P1W1: Algemene Stage Info MEP
Verwachtingen van stage

Slide 29 - Diapositive

Verwachtingen van stage
Lesdoelen van dit deel

Je kan...
... uitleggen waarom stage binnen de opleiding hoort;
... vertellen wat je wil leren tijdens de stage.

Slide 30 - Diapositive


Ik heb een goed beeld van de opdrachten die van mij verwacht worden tijdens stage.
Stelling:
110

Slide 31 - Sondage


Ik heb een goed idee van wat ik van een stage kan verwachten.
Stelling:
110

Slide 32 - Sondage

Opdracht: Peers
  • Voorafgaand aan de stage worden koppels gevormd. Deze ‘buddy’s’ gaan als ‘peers’ te werk tijdens de stageperiode. Je deelt met elkaar kennis, opdrachten of laten het elkaar zien. 
  • Jullie delen je leerdoelen zodat je elkaar feedback kunnen geven op SMART formuleringen, maar ook op inhoud. Jullie stellen elkaar vragen over de leerdoelen en onderzoeken samen bij welk bedrijf deze leerdoelen het beste tot uiting komen.
  • Regel nu een buddy in de klas waar je bovenstaande mee gaat oppakken.

De lijst met buddy's maken we klassikaal en zetten we bij bestanden in Teams

Slide 33 - Diapositive

Lesopdracht Vlog
Maak een vlog over je toekomstige (droom)stage van maximaal 1,5 minuut. 
Leg in de vlog het volgende uit:
  1. Waarom jij voor deze opleiding hebt gekozen.
  2. Waarom je nu stage gaat lopen.
  3. Wat je wil leren van een stage.
  4. Wat je verwacht van een stagebedrijf.
De vlog komt in het POP (dat komt later) en plaats je in Teams in jouw map.
Als buddy’s bekijken jullie elkaars filmpje en geven elkaar feedback.
De volgende les zullen we een aantal vlogs gaan kijken.
Maak je liever een podcast? Dat mag, maar dan moet deze 5 min duren.

Slide 34 - Diapositive

Jouw map
  • Bij bestanden in Teams kan je een map Student vinden. 
  • In die map staat een mapje met jouw naam.
  • Deze map gebruiken we voor alle materialen die wij tijdens STB maken.
  • Maak hier mapjes aan volgens een goede mappenstructuur.
    (o.a. Sollicitatiebrieven, CV, Lesopdrachten, Werkmap etc.)

  • Let op! Jouw bestandsnamen zijn nu ook belangrijk. 
    (zie Schrijfwijzer MEP_2023-2024.pdf bij bestanden) 
  • Wanneer een opdracht in Teams is gezet voeg dan een link toe naar het bestand in de map.

Slide 35 - Diapositive

STB-P1W1: Algemene Stage Info MEP
Vragen?

Slide 36 - Diapositive