§1 Zijn we verschillend of lijken we op elkaar? | Les 1
Pluriforme Samenleving
1 / 32
suivant
Slide 1: Diapositive
MaatschappijleerMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4
Cette leçon contient 32 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.
La durée de la leçon est: 30 min
Éléments de cette leçon
Pluriforme Samenleving
Slide 1 - Diapositive
Introductie
Lesdoelen
Instructie
Aan de slag
Slide 2 - Diapositive
Het grote hokjesexperiment
Bekijk het fragment en denk na over het volgende:
1) Bedenk een reden om zo'n programma te maken.
2) Vind je het nodig dat zo'n programma gemaakt wordt?Beargumenteer je antwoord!
Slide 3 - Diapositive
www.eo.nl
Slide 4 - Lien
Geef een reden om een programma als het 'grote hokjesexperiment' te maken.
Vind je het wel of niet nodig dat een programma als het 'grote hokjesexperiment' gemaakt wordt, en waarom?
Slide 5 - Carte mentale
Introductie
Lesdoelen
Instructie
Aan de slag
Slide 6 - Diapositive
§1 | Zijn we verschillend of lijken we op elkaar?
Lesdoelen:
- Je kunt kenmerken v/d Pluriforme Samenleving benoemen. - Je kunt uitleggen hoe socialisatie plaatsvindt. - Je kunt de relatie beschrijven tussen socialisatie, cultuur en identiteit.
Slide 7 - Diapositive
Introductie
Lesdoelen
Instructie
Aan de slag
Slide 8 - Diapositive
Pluriformiteit
pluri (meer) form (vorm) = meervormig
Slide 9 - Diapositive
Wat zou een pluriforme samenleving zijn?
Een samenleving met...
A
Veel etnische groepen
B
Een grote culturele diversiteit
C
Evenveel "allochtonen" als "autochtonen"
D
Veel verschillende culturen
Slide 10 - Quiz
Pluriformiteit
pluri (meer) form (vorm) = meervormig In Nederland wonen verschillende mensen met verschillende opvattingen, waarden, normen.
Slide 11 - Diapositive
BELANGRIJK
beantwoorden open vragen
Wat je invult is jouw mening.
Probeer anderen niet te kwetsen!
Slide 12 - Diapositive
Waar denk jij aan als je denkt aan een "pluriforme samenleving"? Let op: Géén uitleg van het begrip!!!
Slide 13 - Question ouverte
Wat is volgens jou positief en minder positief aan een pluriforme samenleving (+: en -:)
Slide 14 - Question ouverte
Welk positief/minder positief aspect had je zelf niet bedacht, maar vind je wel passend?
Slide 15 - Question ouverte
Pluriformiteit
pluri (meer) form (vorm) = meervormig In Nederland wonen verschillende mensen met verschillende opvattingen, waarden, normen.
Wat bindt ons dan (sociale cohesie)? En hoe leven we samen met verschillen? = stof komende weken
Slide 16 - Diapositive
Wat hebben ALLE mensen met elkaar gemeen?
Alle mensen hebben basisbehoeften. Bedenk hier een voorbeeld van.
Slide 17 - Carte mentale
Zet het voorbeeld bij de juiste basisbehoefte.
Beter worden in wat je doet
Te horen krijgen dat je het goed doet
Je omgang met mensen binnen en buiten je groep
Spaargeld hebben voor onverwachte problemen
Elke week boodschappen kunnen doen omdat je geld verdient
Slide 18 - Question de remorquage
Stelling:
"Als mijn ouders mij anders hadden opgevoed was ik
nog steeds dezelfde persoon geweest die ik nu ben."
Slide 19 - Diapositive
GROEPEN
Vanaf je geboorte ben je afhankelijk van andere mensen in je omgeving.
Je maakt deel uit van een groep.
Hoe ouder je wordt, tot hoe meer groepen je behoort.
Om bij een groep je horen moet je leren hoe je je in die groep behoortte gedragen.
Slide 20 - Diapositive
Leren hoe je je 'hoort' te gedragen
Bekijk het fragment en denk na over het volgende:
1) Hoe komt het dat deze jongen dit gedrag vertoont?
2) Wat denk je dat er met hem gebeurd is?
Slide 21 - Diapositive
Slide 22 - Vidéo
Hoe komt het dat deze jongen dit gedrag vertoont?
Wat denk je dat er met hem gebeurd is?
Slide 23 - Carte mentale
Alle kinderen worden op een andere manier opgevoed. Sommige ouders zijn streng andere zijn vrijer, maar niet alleen van de ouders leren kinderen. Op elke plaats kunnen de (gedrags)regels net iets anders zijn. Welk gedrag ergens wordt verwacht en welke regels gelden krijg je aangeleerd tijdens het proces van socialisatie.
Slide 24 - Diapositive
Welke gedragsregels gelden hier?
Slide 25 - Carte mentale
Welke gedragsregels gelden hier?
Slide 26 - Carte mentale
Welke gedragsregels gelden hier?
Slide 27 - Carte mentale
Kernconcept Socialisatie
Het proces van overdracht en verwerving van de cultuur van de groep(en) en de samenleving waar mensen toe behoren. Het proces bestaat uit opvoeding, opleiding en andere vormen van omgang met anderen.
Slide 28 - Diapositive
Wat is het verband tussen socialisatie en onze pluriforme samenleving?
Slide 29 - Carte mentale
§1 | Zijn we verschillend of lijken we op elkaar?
Lesdoelen:
- Je kunt kenmerken v/d Pluriforme Samenleving benoemen. - Je kunt uitleggen hoe socialisatie plaatsvindt. - Je kunt de relatie beschrijven tussen socialisatie, cultuur en identiteit.