1. Spanning in scène - les 1

Spanning in een scène - les 1







Digitale theaterles Stad & Esch
1 / 16
suivant
Slide 1: Diapositive
TheaterMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-3

Cette leçon contient 16 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Spanning in een scène - les 1







Digitale theaterles Stad & Esch

Slide 1 - Diapositive

Leerdoel & planning
Lesduur: 50 minuten
Leerdoel: je leert spanningselementen herkennen en gebruiken in een eigen dialoog.

Planning:
  1. introductie & filmpje met kijkvragen.
  2. Taak 1: werken aan je eigen dialoog - minimaal 12 regels.

Slide 2 - Diapositive

Wat maakt een
theaterscène spannend
denk je?

Slide 3 - Carte mentale

Spanningselementen
We bekijken een filmfragent in de volgende dia.
- Welke spanningselementen zie je?

Slide 4 - Diapositive

Slide 5 - Vidéo

Welke spanningselementen heb je gezien?

Slide 6 - Question ouverte

Opbouw
Goed conflict
Opbouw begin - midden - eind
Open einde
Flashback
Onverwachte wendingen

Slide 7 - Diapositive

Acteren
Acteren
Meeleven met personage
Vertragen
Informatie achterhouden
Stiltes

Slide 8 - Diapositive

Camera
Camerastandpunt
Camerakader
Kijker die meer ziet dan personage
Close-ups Licht/donker
En natuurlijk: spannend muziek!

Slide 9 - Diapositive

En bij deze theateropdracht?

Denk vooral aan:

1. Spannende opbouw: begin - midden - eind
2. Onverwachte wending of gebeurtenis

Slide 10 - Diapositive

Taak 1: eigen dialoog
  • Maak een keuze uit dialoog A of B. Bedenk: hoe loopt dit af?

  • Schrijf een script. Dit script hoeft nog niet af te zijn. Type in elk geval 12 regels, meer mag. Je werkt in een WORD bestand
    (het WERKBLAD staat op Magister klaar).

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Diapositive

Slide 13 - Diapositive

Hoe is de les gegaan?

Slide 14 - Question ouverte

Volgende les
  • We maken de dialoog af tot 1 of 2 pagina's.

  • Wat voegt muziek toe aan een spannende dialoog?

Slide 15 - Diapositive

Bedankt voor het volgen!

Slide 16 - Diapositive