Les 1 Leesdossier 1

Welkom bij Nederlands!
timer
5:00
Jas aan de kapstok
Telefoon niet zichtbaar. Naar toilet? Dan mobiel & vape inleveren bij docent!
Op tafel: 
Laptop DICHT!- Lesboek - pen- schrift
Socialiseren
1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 4

Cette leçon contient 14 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Welkom bij Nederlands!
timer
5:00
Jas aan de kapstok
Telefoon niet zichtbaar. Naar toilet? Dan mobiel & vape inleveren bij docent!
Op tafel: 
Laptop DICHT!- Lesboek - pen- schrift
Socialiseren

Slide 1 - Diapositive

Vandaag:
  • samen lezen
  • Korte instructie
  • ZW
  • Evaluatie
 

Slide 2 - Diapositive

Vandaag:
INLOGGEN IN LESSONUP

Slide 3 - Diapositive

Lesdoel
  • Ik kan de inleiding, middenstuk en het slot in een tekst herkennen. 
  • Ik kan onderscheid maken tussen hoofd- en bijzaken. 
  • Ik kan de bedoeling van delen van teksten herkennen.

Slide 4 - Diapositive

timer
5:00
Samen lezen

Slide 5 - Diapositive

Instructie
Hoe was het ook alweer?
Hoe wordt een tekst ingedeeld?

Slide 6 - Diapositive

Indeling teksten
Een goed opgebouwde tekst bestaat meestal uit drie delen:
 inleiding, middenstuk en slot.
In de inleiding van een tekst wordt bijna altijd het onderwerp genoemd.


Slide 7 - Diapositive

Inleiding
Daarnaast wordt bijvoorbeeld:
  • de aanleiding voor het schrijven van de tekst genoemd
  • een voorbeeld bij het onderwerp gegeven
  • een leuk, kort verhaaltje (anekdote) verteld
  • een belangrijke vraag gesteld
  • een mening (standpunt) gegeven
  • een samenvatting van de hele tekst gegeven
  • iets verteld over de opbouw van de tekst.

Slide 8 - Diapositive

Middenstuk
In het middenstuk van een tekst worden verschillende zaken behandeld die met het onderwerp te maken hebben. Dat zijn de deelonderwerpen.

Slide 9 - Diapositive

Slot
In het slot van een tekst wordt bijvoorbeeld:
  • de hoofdgedachte van de tekst genoemd
  • een advies gegeven
  • een conclusie getrokken
  • een korte samenvatting van de tekst gegeven
  • een toekomstverwachting genoemd: iets wat waarschijnlijk nog gaat gebeuren
  • een vraag uit de inleiding beantwoord
  • nieuwe informatie of een nieuw argument ingebracht.

Slide 10 - Diapositive

1
2
3
4
Na een lange en fijne vakantie, is deze week de school weer van start gegaan. De eerste week was een mengelmoes van lessen en activiteiten.
De lessen begonnen gelijk. Niks geen leuke dingen, bam, vol erin! Dit omdat de vakantie zo laat was afgelopen en er dus weinig tijd is voor leuke dingen, voordat er weer een toetsweek aankomt. 
Als activiteit heeft klas 4 alleen een picknic gehouden. De andere klassen zijn druk bezig geweest met het maken van CKV-opdrachten. Ook waren er twee mentorlessen, een start en een weekafsluiting. 
Het was leuk om elkaar weer te zien na zo'n lange tijd. Nu maar hopen dat we dit jaar allemaal slagen! We doen ons best. 

Slide 11 - Question de remorquage

Zelfstandig werken
Jullie gaan in het boek naar:
Basis - bladzijde 12 tot en met 19
Kader - bladzijde 12 tot en met 17
Je maakt alle opdrachten af.
Als je klaar bent, haal je bij mij een antwoordenblad op en kijk je alles zelf na. 
LET OP: Evaluatie is ook in LessonUp
timer
25:00

Slide 12 - Diapositive

Hoe ging het maken van de opdrachten?
Begreep je alles?
Ging erg goed!
Ging goed, maar ik vind het nog wel lastig.
Ging niet zo heel erg goed.
Ik begreep er niets van.

Slide 13 - Sondage

Tot de volgende les!

Slide 14 - Diapositive