Lesplan: De Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) en de Gouden Eeuw

Lesplan: De Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) en de Gouden Eeuw
1 / 17
suivant
Slide 1: Diapositive
GeschiedenisBasisschoolGroep 6

Cette leçon contient 17 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Lesplan: De Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) en de Gouden Eeuw

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les begrijpen de leerlingen wat de Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) was en waarom het belangrijk was tijdens de Gouden Eeuw.
Aan het einde van de les kunnen de leerlingen belangrijke aspecten van de VOC benoemen, zoals handel, ontdekkingen en kolonisatie.
Aan het einde van de les begrijpen de leerlingen de impact van de VOC op Nederland en de rest van de wereld.

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat weet je al over de Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) en de Gouden Eeuw?

Slide 3 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Inleiding tot de VOC en de Gouden Eeuw
Korte introductie van de VOC en de Gouden Eeuw.

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Belangrijke punten van de VOC
Oprichting, doelstellingen, handelsroutes, handelswaren.

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Impact van de VOC op Nederland
Economische groei, stedenbouw, culturele uitwisseling.

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Interactieve activiteit: VOC Handelspel
Een interactief handelsspel om de handelsactiviteiten van de VOC te ervaren.

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Creatieve opdracht: VOC Schip Ontwerpen
Leerlingen ontwerpen een VOC-schip als creatieve opdracht.

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Afsluiting en recapitulatie van de les
Discussie en recapitulatie van de geleerde stof.

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

VOC: Een Nederlands handelsbedrijf
Opgericht in 1602, dat een monopolie had op de handel met Azië en een belangrijke rol speelde in de Gouden Eeuw.

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Gouden Eeuw
Een periode in de Nederlandse geschiedenis (17e eeuw) waarin handel, wetenschap, militaire macht en kunst tot grote bloei kwamen.

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Handelswaren
Goederen die door de VOC werden verhandeld, zoals specerijen, textiel en porselein.

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Handelsroutes
De zeeroutes die door de VOC werden gebruikt om goederen te verhandelen tussen Nederland en Azië.

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Kolonisatie
Het proces waarbij de VOC gebieden in Azië bezette en controleerde voor handelsdoeleinden.

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 15 - Question ouverte

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 16 - Question ouverte

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 17 - Question ouverte

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.