Fase 1 LOB les 7 - Lesweek 9 (na de herfstvakantie)

Vak: LOB  les 7
Fase: 1 - 2024

1 / 25
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 25 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

Vak: LOB  les 7
Fase: 1 - 2024

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan. 

Ben je te laat? Geef dit dan door aan het einde van de les aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid. 

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma LOB
lesweek 9
(week van 4 november )
 LOB
1. Welkom, AWR
2. Terugblik LOB tot nu toe
3. Lesdoelen
4. LOB-portfolio opdracht: Wat vind ik leuk aan mijn opleiding  (loopbaancompetentie: motievenreflectie)
5. Afsluiting 

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe beoordeel je jouw inzet tot nu toe tijdens de LOB lessen ? (onder inzet valt actief mee doen tijdens de lessen en het bijhouden van je LOB-portfolio)
010

Slide 4 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke opdrachten heb je nu in je LOB-portfolio onder (hoofdstuk) Loopcompetentie ''Kwaliteitenreflectie'' staan?

Slide 5 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe ziet je LOB-portfolio tot nu toe eruit?
- Voorblad: met daarop je naam, studentnummer, vak/module, docent,  inleverdatum 13-12-2024.
- Inhoudsopgave: alle kopjes en subkopjes in je verslag komen met paginanummers in je inhoudsopgave.
- Inleiding: een korte omschrijving van de lezer kan verwachten in het verslag.
- Aftekenlijst: met de opdrachten die je hebt gemaakt en in je LOB-portfolio staan afgevinkt.
- Kwaliteitenreflectie: met daaronder de opdrachten tot nu toe.
    Opdracht 1. Wie ben ik?
    Opdracht 2. Talentposter
    Opdracht 3. Kwaliteitenspel
    Opdracht 4. Kernkwadrant
- Motievenreflectie: met daaronder de opdrachten tot nu toe.
   Opdracht 1. Wat vind ik leuk aan mijn opleiding ( start vandaag) 
- Werkexploratie
- Loopbaansturing
- Netwerken 

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

LOB Portfolio - Deadline
Om LOB met een voldoende af te ronden voor leerjaar 1 - semester 1  en 2 ( eerste helft van het schooljaar):
-  Moet je de opdrachten gedaan hebben die vermeld staan op de aftekenlijst verwerkt in LOB-portfolio die tot dan zijn aangeboden in de les en ook op It's Learning openstaan. Het is niet mogelijk om vooruit te werken. De opdrachten worden wekelijks in de les behandeld en opengezet. 
-  Je hebt een actieve houding tijdens de LOB-lessen.

Inleverdatum LOB-portfolio deel 1 (inleveren in semester 2):
Deadline: Vrijdag 13 december 2024 vóór 23:59 uur
Herkansing: Maandag 10 januari 2025 vóór 23:59 uur.

Deze informatie staat ook in de moduleplanner op It's Learning onder Bronnen> Inleiding en eindopdracht LOB.
We lopen iets achter op de moduleplanner, maar de opdrachten die op de planning staan voor semester 1 en 2  komen nog aanbod voor de inleverdatum. De  lesgevende docent bepaald in de lessen op welk moment er tussentijds een check is op je LOB-portfolio.  Tip: loop je achter? Maak dan gebruik van HWB om de gemiste lessen zelfstandig in te halen.



Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

We maken de overstap naar de loopbaancompetentie: Motievenreflectie.
Waar sta je bij stil
bij de loopbaancompetentie
''Motievenreflectie''?

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat vind ik het leukst van de opleiding tot nu?
Beroepsoriëntatie (BO)
Werknemersschap & Recht (WR)
Nederlands
Engels
BPV-Voorbereiding
Rekenen
Loopbaan en Burgerschap (BUR)
Loopbaan Oriëntatie Begeleiding (LOB)
Studie Loopbaan Begeleiding(SLB)
Expressief Talent (EXPT)

Slide 9 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen:
Aan het einde van de les:
-Kan je evalueren op hoe je jouw opleiding tot nu hebt ervaren.

-Kan je benoemen wat je leuk en interessant vindt aan jouw opleiding.



Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Bij welke module/les kan ik mijn kwaliteiten het best laten zien?

Slide 11 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

LOB-competentie: Motievenreflectie
Opdracht: Wat vind ik leuk aan mijn opleiding

  

De opdracht bestaat uit twee onderdelen:
Onderdeel 1: Maken van een Muurkrant over de opleiding en het presenteren van de muurkrant.
Onderdeel 2: Verslag over wat je leuk vindt aan de opleiding.

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Muurkrant 

Een muurkrant is een groot vel met (nieuws)berichten en die je
aan de muur hangt. 
Het vel heeft de vormgeving van een krantenpagina:
- Er staan meerdere stukjes tekst en afbeeldingen op, met duidelijke koppen erbij. 
- Een muurkrant houdt zich meestal bezig met een bepaald thema 
- Wordt vergelijkbaar met een gewone krant gepresenteerd in de vorm van artikelen.








.



Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Muurkrant: Opleiding Maatschappelijke Zorg

Uitleg stappen van de muurkrant. 
Denk eraan dat jouw krantenpagina een beeld geeft voor toekomstige studenten! Je schrijft wat je LEUK vind. Schrijf op wat jouw hoofdthema inhoud, welke kwaliteiten je ervoor in kan zetten, wat het leukst is aan het hoofdthema. 

Aan het eind komen alle krantenpagina's  per groepje bij elkaar op de muur als een volledige muurkrant.  Elk groepje presenteert zijn eigen krantenpagina. Zo wordt de hele muurkant gepresenteerd en is de opdracht bij een goede presentatie voldaan! 
Door de muurkrant  ben je geïnspireerd om verder te kunnen met onderdeel 2: het schrijven van je  verslag.








.



Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Muurkrant: Opleiding Maatschappelijke Zorg

Maak groepjes (3/4 personen) en verdeel de volgende hoofdthema's over groepjes:
1. Loopbaan oriëntatie begeleiding (LOB)
2. Loopbaan & Burgerschap (BUR)
3. Werknemerschap & Recht (WR)
4. Beroepsoriëntatie (BO)
5. Expressief Talent (EXPT)
6. Nederlands
7. Engels
8. Rekenen







.



Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

AAN DE SLAG Opdracht: Wat vind ik leuk aan mijn opleiding
 onderdeel 1. Muurkrant maken


Tijd
30 minuten 
Wat?
Muurkrant maken (stap 1 tot 5)
Volg stap 1 tot stap 5 op het formulier. 
Denk eraan dat jouw krantenpagina een beeld geeft voor toekomstige studenten! 

Tips:
Schrijft op wat jouw hoofdthema (module) inhoud, welke kwaliteiten je ervoor in kan zetten, wat het leukst is aan het hoofdthema (module) etc.




Klaar?
Zorg dat je goed voorbereid bent op wie wat gaat vertellen bij het presenteren.
Verdeel de taken.

Hang de muurkrant aan de muur.
timer
30:00

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

AAN DE SLAG Opdracht: Wat vind ik leuk aan mijn opleiding
 onderdeel 1. Muurkrant maken


Tijd
40 minuten 
Wat?
Muurkrant presenteren (stap 6)
Elk groepje presenteert zijn eigen krantenpagina (maximaal 5 minuten). Zo wordt de hele muurkant gepresenteerd en is de opdracht bij een goede presentatie voldaan! 


Klaar?
-

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Nabespreken: Hoe heb je deze opdracht ervaren?

Slide 18 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Nabespreken: Hoe was het om bewust na te denken over wat je leuk vind aan de opleiding?

Slide 19 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen check

-Kan je evalueren op hoe je jouw opleiding tot nu hebt ervaren?
-Kan je benoemen wat je leuk en interessant vindt aan jouw opleiding?



Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Evaluatie:
Hoe tevreden ben je over deze les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 21 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

HUISWERK AAN DE SLAG Opdracht: Wat vind ik leuk aan mijn opleiding
Onderdeel 2. Verslag Schrijven


Tijd
Eigen tijd (HWB)
Wat?
Schrijf een verslag over wat je leuk vind aan de opleiding.
Je geeft antwoord op de vragen die in de opdracht geschreven staan en maakt er een mooi verslag van waardoor het voor de lezer duidelijk is wat je leuk vind aan de opleiding. Denk aan voorbeelden en de toelichtingen waarom je iets leuk vind!

Succes! 


Klaar?
Voeg de opdracht toe aan je LOB-portfolio onder LOB-competentie Motievenreflectie.

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Voorbereiding voor de volgende les + huiswerk
1. Maak je verslag ''Wat vind ik leuk aan mijn opleiding'' af en voeg deze toe aan je LOB-portfolio (eventueel bij HWB).

2. De volgende les gaan wij verder met de loopbaancompetentie ''Motievenreflectie'' en starten wij aan opdracht 2.  ''Jouw levenservaring''.  Denk alvast na over waarom jouw levenservaring belangrijk is om je bewust van te zijn als medewerker in de maatschappelijke zorg.


Slide 23 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Fijne lesweek allemaal! 

Slide 24 - Diapositive

Kijk even hoe ver je komt gezien de tijd. 
Ik zou ervoor kiezen om het prioriteitenlijstje te maken (overzicht) 
En dan volgende LOB les door te gaan met een weekplanning 
Opdracht: Wat vind ik leuk aan mijn opleiding

  


Deze les gaat over de opdracht ''Wat vind ik leuk aan mijn opleiding''
Deze opdracht valt onder loopbaancompetentie: Motievenreflectie''

‘We hebben het de afgelopen weken over de kwaliteitenreflectie gehad, waarbij je stil hebt gestaan bij jouw kwaliteiten en valkuilen. Deze les maken we de overstap naar de motievenreflectie. Hierbij staan wij stil bij wat je interessant vindt aan de opleiding en wat je nodig hebt om het beste van jezelf te laten zien binnen de opleiding (jouw beste kwaliteiten inzetten en leren van jouw valkuilen).

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions