debatteren - week 5

debatteren - week 5
les 1
1 / 25
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvwoLeerjaar 4

Cette leçon contient 25 diapositives, avec diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 180 min

Éléments de cette leçon

debatteren - week 5
les 1

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

vandaag:
terugblik vorige les (feedback)
betoog: hoe is dat opgebouwd?
oefening betoog schrijven

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

doelen:
Je weet wat een betoog is.
Je weet hoe een betoog is opgebouwd.
Je kunt een betoog schrijven.

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

terugblik vorige les (feedback)
Pak je mapje en bekijk de feedback.
Wat gaat er goed? Wat kan er beter?

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

betoog: hoe is dat opgebouwd
Wat is een betoog?

opdracht: Kijk samen naar het betoog. Doe het in je mapje. Welke onderdelen herken je? 5 minuten.

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

oefening betoog schrijven
In een groepje:
1. titel +inleiding 
2. argument 1
3. argument 2
4. argument 3
5. tegenargument + weerlegging
6. samen

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

de details:
- Schrijf op computer en mail naar mij. Maak duidelijk welk onderdeel (1-5) jullie schrijven.
- Je mag internet gebruiken voor informatie, niet voor Translate.
- 10-15 minuten de tijd, daarna bespreken + samen slotalinea
- stelling: Dierentuinen doen meer kwaad dan goed.

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

debatteren - week 5
les 2

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

vandaag:
vervolg vorige les
uitleg summative 1
uitleg planning komende tijd
werken aan documentatiemap

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

doelen:
Je weet wat er de komende tijd van je wordt verwacht.
Je weet wat de documentatiemap inhoudt.

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

vervolg vorige les
Inleiding: Doen dierentuinen meer kwaad dan goed?
a1: Dieren worden depressief.
a2:  Gezonde dieren worden gedood bij plaatsgebrek.
a3: Er is minimale zorg voor dieren.

Aandachtspunten: want/omdat + bron (wat voor bron is het?)

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

weerlegging + tegenargument
Dierentuinen zijn goed om exotische dieren te bekijken.
En veel mensen denken dat ze beschermd zijn. Maar volgens Nationale Bibliotheek van medicijn zijn 64% van dieren die afgepakt van hun habitat verliezen gewicht van wegen de stress.

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

schrijven slotalinea

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

uitleg summative 1 
-  11 oktober: summative writing (Organizing + Using language)
- in één les, op papier
- ter voorbereiding maak je in groepjes een documentatiemap (zie document in Toddle)
- documentatiemap lever je met groepje in op 4 oktober, om 15.00. Eén versie per groepje.

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

planning komende tijd
27/09: korte schrijfopdracht + werken aan map
30/09: werken aan map
01/10: werken aan map
04/10: inleveren map

Je zult dus taken moeten verdelen + thuis moeten werken.

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

werken aan documentatiemap
Rest van de les: maak groepjes + kies stelling (debatunie, stellingen) en geef aan mij door!

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

debatteren - week 5
les 3

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

vandaag:
korte schrijfoefening (ongeveer 20 min.)
werken aan documentatiemap

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

doelen:
Je kent enkele belangrijke verschillen tussen het Engels en het Nederlands.
Je kunt je kennis gebruiken.

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Belangrijke verschillen 

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

ook belangrijk:
Je vindt dit op de website van het voedingscentrum: "Nederlandse kinderen eten op school te veel ongezonde snacks".

Citeren -->
Parafraseren -->

Slide 22 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

korte schrijfopdracht
stelling: Vuilnismannen moeten meer verdienen.
Bronnen: 1) artikel NOS, citaat : "vuilnismannen zijn gewild, maar verdienen nog steeds weinig". 
2) hoogleraar sociale geschiedenis Jan Lucassen op site van De Ondernemer, citaat:" Een beter salaris kan werk aantrekkelijker maken".

Slide 23 - Diapositive

voorbeeld alinea 1 argument

Ten eerste moeten vuilnismannen meer verdienen, omdat er dan meer mensen vuilnisman willen worden. Er is een tekort aan vuilnismannen. Wanneer een bepaald beroep wordt beloond met een hoger salaris, zullen meer mensen dat beroep willen uitoefenen. Uit een artikel van NOS blijkt dat vuilnismannen gewild zijn. Hoogleraar sociale geschiedenis Jan Lucassen stelt in een artikel van De Ondernemer dat een beroep aantrekkelijker kan worden gemaakt door het te belonen met een hoger salaris.


https://www.deondernemer.nl/personeel/hoger-salaris-de-oplossing-voor-personeelstekort-er-is-meer-nodig~33f0998?referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

https://nos.nl/nieuwsuur/video/2234589-horecamedewerkers-en-vuilnismannen-zijn-gewild-maar-verdienen-nog-steeds-weinig
korte schrijfopdracht - 15 minuten
  • Schrijf een titel +  inleiding van een betoog bij deze stelling + schrijf de eerste alinea waarin je een argument uitwerkt.
  • Gebruik minimaal één bron.
  • Let op de verschillen tussen Engels en Nederlands.
  • Let op de signaalwoorden.
  • Werk alleen. Schrijf op papier + lever in. Deze/volgende les krijg je feedback.

Slide 24 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

werken aan documentatiemap
Zie uitleg + voorbeeld in Toddle.
Let op: inleveren op vrijdag 4 oktober, 15.00 via Toddle
Komende maandag nog tijd om eraan te werken.

Slide 25 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions