Jong en oud - les 1

JONG EN OUD
Les 1
1 / 12
suivant
Slide 1: Diapositive
EconomieMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

Cette leçon contient 12 diapositives, avec diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

JONG EN OUD
Les 1

Slide 1 - Diapositive

PROGRAMMA 
SE planning
LESDOEL - meeliftgedrag, dominante strategie, levensfasen.
TERUGBLIK
INSTRUCTIE - inleiding nieuw katern - video
BEGELEID OEFENEN - klassikaal
ZELFSTANDIG WERKEN - staat in Somtoday
 EVALUATIE - terugkijken naar lesdoelen

Slide 2 - Diapositive

SE Planning

SE1 : week 2 : Jong en Oud, Crisis, Geldzaken

SE2: week 20 : Vervoer, Werk en Werkloosheid, Markt en Overheid

SE3: havo 5, week 2 : Europa, Verdienen en Uitgeven, Conjunctuur

Slide 3 - Diapositive

LESDOELEN
• voordelen en nadelen van keuzes vaststellen en afwegen.
• aantonen wanneer er sprake is van meeliftgedrag.
• situaties herkennen waarin zich een gevangenendilemma voordoet.
• de drie fasen van de levensloop noemen.

Slide 4 - Diapositive

INLEIDING NIEUW KATERN
De lesbrief Jong en Oud gaat over de levensloop van mensen in de verschillende fasen van het leven. 
We onderscheiden de kinderfase, de ouderfase en de grootouderfase (drie generaties). 
Het gedrag van de ene generatie kan gevolgen hebben voor de keuzemogelijkheden van andere (ook toekomstige) generaties.

Slide 5 - Diapositive

VERSCHILLENDE FASEN
De kinderfase, 
De ouderfase en 
De grootouderfase 

Waar krijg je mee te maken?

Slide 6 - Diapositive

de eerste eigen middelen, consumeren en sparen, studeren, werken en belasting betalen, in loondienst, ongelijke inkomensverdeling, eigen baas zijn en de toegevoegde waarde van een bedrijf, verzekeren, waaronder particuliere verzekeringen en volksverzekeringen en werknemersverzekeringen, sociale voorzieningen, het huishouden, koophuis of huurhuis, de koopkracht van het huishoudinkomen, de consumentenprijsindex, stoppen met werken, AOW en bedrijfspensioen, ruilen tussen generaties en veranderingen in de omvang en samenstelling van de bevolking.

Bijv. met de eerste eigen middelen, consumeren en sparen, studeren, werken en belasting betalen, in loondienst, ongelijke inkomensverdeling, eigen baas zijn en de toegevoegde waarde van een bedrijf, verzekeren, waaronder particuliere verzekeringen en volksverzekeringen en werknemersverzekeringen, sociale voorzieningen, het huishouden, koophuis of huurhuis, de koopkracht van het huishoudinkomen, de consumentenprijsindex, stoppen met werken, AOW en bedrijfspensioen, ruilen tussen generaties en veranderingen in de omvang en samenstelling van de bevolking.

Slide 7 - Diapositive

DOMINANTE STRATEGIE
Een dominante strategie is een strategie die een partij het beste resultaat oplevert, onverschillig de keuze van de andere partij.

Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Vidéo

BEGELEID OEFENEN
Samen maken vraag 1.5 en 1.6

Slide 10 - Diapositive

ZELFSTANDIG WERKEN 
maken opg 1.5 - 1.12, 1.14

Slide 11 - Diapositive

EVALUATIE
• voordelen en nadelen van keuzes vaststellen en afwegen.
• aantonen wanneer er sprake is van meeliftgedrag.
• situaties herkennen waarin zich een gevangenendilemma voordoet.
• de drie fasen van de levensloop noemen.

Slide 12 - Diapositive