Recensie of beoordeling

Recensie of beoordeling 
DE RECENSIE
D1H5
1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 3

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 50 min

Éléments de cette leçon

Recensie of beoordeling 
DE RECENSIE
D1H5

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

  Lesplanning
Lesdoel
Wat weten we al?
Zelfstandig werk

Slide 2 - Diapositive

https://onzetaal.nl/taalloket/nevenschikking-en-onderschikking
  Lesdoel
Aan het einde van de les ken je de kenmerken van
een recensie en kun je zelf een recensie schrijven.

Waarom?
Het is belangrijk om je eigen mening uit te drukken.

Slide 3 - Diapositive

https://onzetaal.nl/taalloket/nevenschikking-en-onderschikking

Slide 4 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat is een recensie?

Slide 5 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Welk tekstdoel heeft een recensie?
A
instructie
B
informeren
C
activeren
D
overtuigen

Slide 6 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

  Opdracht
Je krijgt zodadelijk een video te zien. De video is een gesproken
recensie over de film 'The Lion King'.
   

Na de video volgen drie vragen:
Vraag 1: Waarmee start de recensent zijn recensie?
Vraag 2: Noem één pluspunt en één minpunt aan de film.
Vraag 3: Hoe wordt de recensie afgesloten?

Slide 8 - Diapositive

https://onzetaal.nl/taalloket/nevenschikking-en-onderschikking

Slide 9 - Vidéo

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe start de recensent zijn recensie?
A
Hij stelt een vraag
B
Hij introduceert het onderwerp
C
Hij geeft een samenvatting
D
Hij geeft zijn mening

Slide 10 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat vindt de recensent van de film:
geef één plus- en één minpunt.

Slide 11 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe eindigt de recensie?
A
Met de conclusie: het is een goede film
B
Met de conclusie: het is een slechte film
C
Met een samenvatting
D
Er is geen slot

Slide 12 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat kan je allemaal in een recensie
over een film/boek/game bespreken?

Slide 13 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

  Opbouw van een recensie
1.  Titel
2. Inleiding
     Informatie over het boek/film/game, bv: schrijver, titel, jaar,...
3. Middenstuk
     Eerst samenvatting, daarna mening mèt argumenten
4. Slot
     Conclusie, geef een advies!

Slide 14 - Diapositive

https://onzetaal.nl/taalloket/nevenschikking-en-onderschikking
Recensie

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat heb je geleerd vandaag?

Slide 16 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

  Tips: hoe schrijf je zelf een recensie?
1. Maak meteen na het lezen/zien een paar aantekeningen:
Wat vond je leuk, belangrijk, niet goed... (Noteer bladzijden/tijd, om later iets weer op te zoeken)

2. Wacht enkele dagen met het schrijven dan kun je er nog eens over nadenken.

Slide 17 - Diapositive

https://onzetaal.nl/taalloket/nevenschikking-en-onderschikking
  Tips: hoe schrijf je zelf een recensie?
3. Begin niet met "ik".
4. Mensen die je recensie lezen, kennen het boek (nog) niet. Noem titel en naam van de schrijver.
5. Begin je recensie bijvoorbeeld met in een paar zinnen te vertellen waar het boek over gaat.
Je kan ook een aantal zinnen of fragmenten citeren en daarna iets vertellen over de inhoud.

Slide 18 - Diapositive

https://onzetaal.nl/taalloket/nevenschikking-en-onderschikking
  Tips: hoe schrijf je zelf een recensie?
6. Geef daarna je mening. Schrijf op waarom je het boek goed/matig slecht vindt, geef daarbij argumenten en kom met voorbeelden uit het werk.

Slide 19 - Diapositive

https://onzetaal.nl/taalloket/nevenschikking-en-onderschikking