TECH nat/tech les 4 blok 5

Les 4. Maak een sprookje over bomen
1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
TECH natuurMBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Les 4. Maak een sprookje over bomen

Slide 1 - Diapositive

Programma & doelen
Programma:
  • informatie verslag / presentatie
  • feedback
  • bomen determineren
  • sprookje
  • doe-activiteiten voor kinderen

Doelen:
  • je leert bomen te determineren a.d.h.v. zoekkaarten;
  • je brengt door jou gezochte informatie in en verwerkt deze in een verslag;
  • je leert a.d.h.v. de belevingswereld van kinderen een sprookje schrijven;
  • je leert a.d.h.v. de kerndoelen & belevingswereld aantrekkelijke doe-activiteiten bedenken.

Slide 2 - Diapositive

Deel 1 (al af)
  • Inhoudsopgave
  • Taakverdeling
  • Belevingswereld
  • 10 vragen
  • Fotocollage: vijf bomen met foto's (5 per boom)

Feedback: 
onderbouwing - bronvermelding  - welke boeken kun je inzetten?  - voorbeelden uit de klas noemen - eigen ervaringen/herinneringen / kinderen als bron gebruiken

Slide 3 - Diapositive

Deel 2
Volgende week - zelfstandig aan de slag met deel 2 v/h document:

Informatieve deel: 
  • inleiding schrijven (algemene informatie over bomen)
  • de boom beschrijven (1 pagina per boom) - determineren (zorg voor illustraties)
  • antwoorden op de vragen die je eerder hebt gesteld (hier sluit je je document mee af) 

Praktische deel: 
  • sprookje bedenken bij een boomsoort (1 sprookje p/p)
  • 5 doe-opdrachten bedenken

Slide 4 - Diapositive

Determineer de bomen

Slide 5 - Diapositive

Slide 6 - Diapositive

Slide 7 - Diapositive

Noem een sprookje dat je bij is gebleven

Slide 8 - Carte mentale

Slide 9 - Vidéo

Wat zijn voor jou voorwaarden voor een succesvol sprookje?

Slide 10 - Question ouverte

Kerndoel 40 en 41 

De leerlingen leren in de eigen omgeving veel voorkomende planten en dieren onderscheiden en benoemen en leren hoe ze functioneren in hun leefomgeving
In de klas - voorbeelden

De leerlingen leren over de bouw van planten, dieren en mensen en over de vorm en de functie van hun onderdelen 
In de klas - voorbeelden

Slide 11 - Diapositive

Tips doe-activiteit in en rondom de natuur
  • Zinvol (aansluitend bij doel)
  • Aantrekkelijk (belevingswereld)
  • Wissel ideeën met elkaar uit! 
  • Zoek op het web/ kijk in de methode(s) op je stageschool
  • Omschrijf de activiteit kort, bondig en overzichtelijk (hoe, wat, tijd, benodigdheden) - een ander moet de activiteit kunnen uitvoeren

https://www.natuurmonumenten.nl/de-natuur-in
https://buitenlesdag.nl/
https://www.natuurwijs.nl/natuuropdrachten

Slide 12 - Diapositive

Waar moet een zinvolle en aantrekkelijke doe-activiteit voor kinderen aan voldoen?

Slide 13 - Carte mentale

Werken aan de opdracht
  • 20 minuten


  • Verdeel weer taken en ga aan de slag in het document
  • Denk aan een evenwichtige samenwerking


timer
30:00

Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Diapositive

Slide 16 - Diapositive

Volgende week:
Zelfstandig aan de slag met deel 2 
 (sprookje, doe-activiteiten, aanvullen van informatie)

Slide 17 - Diapositive

Zijn er nog vragen?

Slide 18 - Question ouverte

Wat vind je van het maken van een sprookje?

Slide 19 - Question ouverte