Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
Schrijfvaardigheid 3
ZRGVEPL419AK
ZRGDVLG220AK & BK
LES 3
1 / 33
suivant
Slide 1:
Diapositive
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Cette leçon contient
33 diapositives
, avec
quiz interactifs
et
diapositives de texte
.
La durée de la leçon est:
30 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
ZRGVEPL419AK
ZRGDVLG220AK & BK
LES 3
Slide 1 - Diapositive
Lessenserie
'Schrijfvaardigheid'
Slide 2 - Diapositive
Wat gaan we deze les doen?
- Terugblik les 2
- Introductie kennismakingsbrief
- Indeling tekst
- Stappenplan schrijven
- Quiz
- Opdracht: interview
- Afsluiting
Slide 3 - Diapositive
Leerdoelen
Aan het einde van de les:
ken je de indeling van een tekst;
weet je wanneer je een witregel gebruikt;
weet je hoe je een stappenplan moet gebruiken.
Slide 4 - Diapositive
Terugblik lesdeel 1
Welke schrijfdoelen zijn er?
Kun je een voorbeeld geven bij ieder schrijfdoel?
Wat is een doelgroep?
Waarom is het belangrijk dat je weet wat de doelgroep is?
Wat is formeel taalgebruik?
Wanneer gebruik je informeel taalgebruik?
Slide 5 - Diapositive
Wat moet er in een kennismakingsbrief aan je toekomstige werkplekbegeleider staan?
Slide 6 - Question ouverte
Tekst
indeling
Slide 7 - Diapositive
Om een brief te schrijven is het belangrijk dat je weet welke indeling je moet gebruiken.
Iedere tekst bestaat uit een:
- inleiding
- middenstuk
- slot
Slide 8 - Diapositive
Inleiding
Hier schrijf je wie je bent, je persoonlijke situatie en wat de reden is waarom je de brief stuurt.
Slide 9 - Diapositive
Middenstuk
Hier beschrijf je waar je goed in bent, wat je kwaliteiten zijn.
Ook beschrijf je hier informatie over de doelgroep, je legt uit wat je bevindingen zijn over de organisatie.
Slide 10 - Diapositive
Slot
Hier leg je uit wat voor begeleiding je denkt nodig te hebben.
Ook spreek je je verwachtingen uit over je aankomende stage.
Slide 11 - Diapositive
Stappenplan
schrijven
Slide 12 - Diapositive
Stap 1: vooraf bedenken
Schrijfdoel: Wat wil ik bereiken?
Doelgroep: Voor wie schrijf ik?
Onderwerp: Waar gaat het over?
Deelvragen: Waar wil ik antwoord op geven/welke onderwerpen wil ik behandelen?
Slide 13 - Diapositive
Stap 2: voorbereiden
Wat weet ik al?
Welke informatie moet ik geven ?
Wat zijn mijn deelvragen?
Hoe kom ik aan die informatie?
Slide 14 - Diapositive
Stap 2: voorbereiden
Noteer alle informatie.
Maak een indeling.
Plaats de informatie in de juiste alinea.
Kijk of alle deelvragen zijn behandeld.
Slide 15 - Diapositive
Stap 3: Schrijf de inleiding
Hiermee trek je de aandacht van de lezer.
Hier benoem je het onderwerp.
Je vertelt waarom je de brief schrijft.
Let op: na de inleiding volgt er een witregel.
Slide 16 - Diapositive
Stap 4: Schrijf het middenstuk
Werk elke deelvraag uit.
Plaats een witregel tussen de alinea's.
Let op: na het middenstuk volgt er een witregel.
Slide 17 - Diapositive
Stap 5: schrijf het slot
Sluit de tekst af.
Je geeft geen nieuwe informatie meer.
Je benoemt je verwachtingen.
Let op: na het slot volgt er een witregel.
Slide 18 - Diapositive
Stap 6: controle
Juiste tekstdoel?
Taalgebruik afgestemd op doelgroep?
Deelvragen uitgewerkt?
Juiste indeling?
Witregels?
Slide 19 - Diapositive
Zijn hier vragen over?
Slide 20 - Question ouverte
QUIZ
Slide 21 - Diapositive
Welke hoort er bij stap 1:
'Vooraf bedenken'?
A
Slot schrijven
B
Deelvraag beantwoorden
C
Doelgroep bepalen
Slide 22 - Quiz
STAP 2: 'Voorbereiden'
Wat ga je doen?
Slide 23 - Carte mentale
Hoe noem je het eerste deel van een tekst?
A
Kern
B
Middenstuk
C
Slot
D
Inleiding
Slide 24 - Quiz
Wat schrijf je in de inleiding?
A
Wat je hobby's zijn.
B
Waarom je schrijft.
C
Wat je verwachtingen zijn
Slide 25 - Quiz
Wat is de opbouw van een tekst?
A
Inleiding en kern
B
Inleiding, middenstuk en slot
C
Kern en slot
D
Inleiding en slot
Slide 26 - Quiz
Wat plaats je tussen de alinea's?
A
Een punt
B
Een streep
C
De titel
D
Een witregel
Slide 27 - Quiz
Wat moet je controleren
aan het einde van alle stappen?
Slide 28 - Carte mentale
Opdracht: interview
Op het opdrachtblad staan een aantal zaken die in je kennismakingsbrief naar voren moeten komen.
In drietallen ga je elkaar interviewen.
Student 1: wordt geïnterviewd.
Student 2: neemt het interview af.
Student 3: schrijft de antwoorden op.
Slide 29 - Diapositive
Wat? Opdracht maken
Hoe? Individueel
Hulp? Vinger opsteken
Tijd? 10 minuten
Uitkomst?
OPDRACHT B
Wat?
Interview in drietallen
Hoe?
Gebruik het werkblad
Hulp?
Kijk eerst samen naar een mogelijke oplossing.
Tijd?
15 minuten ( 5 minuten per student)
Uitkomst?
Je hebt informatie die je kan
gebruiken voor je kennismakingsbrief
Klaar?
Schrijf op de post-it een tip en
een top over deze werkvorm.
timer
10:00
Slide 30 - Diapositive
Leerdoelen
- Je kent de indeling van een tekst.
- Je weet wanneer je een witregel gebruikt.
- Je weet hoe je het stappenplan 'schrijven'
moet gebruiken.
Slide 31 - Diapositive
Enquête
- Link naar Forms -
Slide 32 - Diapositive
Huiswerk
Slide 33 - Diapositive
Plus de leçons comme celle-ci
20220119 DVLG221AH niveau 2 Schrijven - schrijfvaardigheid – stage
Janvier 2022
- Leçon avec
38 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
3.1 - Week 2 - Schrijfvaardigheid
Janvier 2022
- Leçon avec
38 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
2.1 - Schrijfvaardigheid 3 - 221AK/BK
Janvier 2022
- Leçon avec
32 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
schrijfexamen 2F - nog even herhalen
Mars 2022
- Leçon avec
43 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Nederlands voorbereiding schrijfexamen 2F
Février 2024
- Leçon avec
45 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Starttaal 2F: Thema 1 - H4 - les 5
Septembre 2023
- Leçon avec
26 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Schrijven: schrijfdoel, doelgroep, (in)formeel, tekst schrijven
Septembre 2022
- Leçon avec
24 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1
Schrijven: schrijfdoel, doelgroep, (in)formeel, tekst schrijven
Septembre 2023
- Leçon avec
25 diapositives
Nederlands
MBO
Studiejaar 1