4V Formuleren les 0 Introductie

Lesdoel
inzicht krijgen in periode 4
de meest voorkomende formuleerfouten kunnen 
herkennen en benoemen
1 / 19
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

Cette leçon contient 19 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Lesdoel
inzicht krijgen in periode 4
de meest voorkomende formuleerfouten kunnen 
herkennen en benoemen

Slide 1 - Diapositive

Lesopzet
uitleg periode 4
groepsopdracht: wat weet je al?
duo-opdracht: verdiepen + presenteren
tijd over? Maak opdracht 2+3 in groepjes
lesdoel behaald?

Slide 2 - Diapositive

introductie
Mevrouw Van Riessen
37 jaar oud
2 kinderen
eigen bedrijf

Slide 3 - Diapositive

Slide 4 - Diapositive

Slide 5 - Diapositive

Slide 6 - Diapositive

Periode 4
  • PW Formuleren - 25 mei
  • SE3 duopresentatie (boek 4)
  • FT Poëzie

    (argumentatie inzien: donderdag 13 april of in de grote pauze)

Slide 7 - Diapositive

Slide 8 - Diapositive

groepsopdracht

Slide 9 - Diapositive

groepsopdracht
maak 5 groepjes van 6 leerlingen
wijs één voorzitter aan
overleg met elkaar waar de fout in de zinnen zit
de voorzitter krijgt zo de beurt en vertelt waar de fout zit




Slide 10 - Diapositive

Wat is er fout?
  1. Ze moet afleren om niet het stopwoordje 'echt' te gebruiken.
  2. Nu die oude radio het niet meer doet, moet ik het laten repareren.
  3. Er was eens een prinsje en die hield niet van paardrijden.
  4. De politie reageerden te laat op de oproep.
  5. De prijzen zijn wellicht hoger maar de kwaliteit beter.

Slide 11 - Diapositive

PW formuleren
- 15 formuleerfouten (blz 129) kunnen herkennen
- elke les uitleg en dan oefenen, oefenen, oefenen
- volgende les: presentaties!

Slide 12 - Diapositive

  • onjuiste herhaling: Joep + Hino
  • tautologie: Tygo + Stan
  • pleonasme: Josef + Stijn
  • contaminatie: Soham + Haoming
  • dubbele ontkenning: Tin + Matthias
  • onjuist verwijswoord: Nora + Karlijn + Rosalie
  • onduidelijk verwijzen: Hugo + Hans
  • incongruentie: Isha + Isis
  • dat/als-constructie: Kalay + Suzanne
  • foutieve samentrekking: Thomas + Reinier
  • foutieve beknopte bijzin: Freek + Kasper
  • losstaand zinsgedeelte: Julian + Tjerk
  • zinnen aan elkaar plakken: Stefan + Mathias
  • onjuiste inversie: Jasmijn + Sanne
  • geen symmetrie: Faas + Leon

Slide 13 - Diapositive

duo-opdracht
  1. Zoek een goede definitie van jullie fout/paragraaf
  2. Zoek er twee duidelijke voorbeelden bij.
  3. Zorg dat je meer informatie opzoekt,
    zodat je de fout goed begrijpt en kunt uitleggen.
  4. Leg jullie fout uit aan de rest van de klas voor het bord
    (min. 1/max. 2 minuten)

Slide 14 - Diapositive

maken
maak opdracht 2 + 3 (blz 131) in groepjes

Slide 15 - Diapositive

Lesdoel behaald?
inzicht krijgen in periode 4
de meest voorkomende formuleerfouten kunnen
herkennen en benoemen

Slide 16 - Diapositive

formuleerfouten

Slide 17 - Carte mentale

vragen?

Slide 18 - Question ouverte

tijd over?
lees de theorie over de vijf dubbelop-fouten door

Slide 19 - Diapositive