Gezondheid en voeding - les 1

Fase 2
Module: Gezondheid en voeding


1 / 13
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 4

Cette leçon contient 13 diapositives, avec diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Fase 2
Module: Gezondheid en voeding


Slide 1 - Diapositive

Programma
  1. AWR
  2. Terugblik fase 1
  3. Vooruitblik fase 2
  4. Lesdoelen
  5. Inleiding in de module
  6. Inhoud eindopdracht
  7. Afsluiten

Slide 2 - Diapositive

Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan.



Ben je te laat? Geef dit dan door aan het einde van de les aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid.

Slide 3 - Diapositive

Terugblik fase 1 KENNISMAKING

Fase 1 is afgerond. Onderstaande vakken/modules stonden centraal:

  • Beroepsoriëntatie: Verkennen van het beroep Maatschappelijke zorg, afgerond met een eindopdracht
  • Werknemerschap en Recht: professionaliteit, rechten en plichten, eindopdracht inleveren uiterlijk 13 januari 2023
  • Ontwikkelgesprek: Ontwikkelgesprekformulier is ingeleverd en voldaan.
  • BPVV deze loopt nog door in fase 2: Verdiepen in waar je stage kan lopen.
  • LOB deze loopt door in fase 2: Loopbaancompetenties
  • SLB deze loopt door in fase 2: Praktische zaken
  • ICM deze loopt door in fase: individueel gesprekken tussen lob'er en student
  • Rekenen deze start weer vanaf 30 januari 2022
  • Nederlands deze loopt door in fase 2
  • Engels deze loopt door in fase 2


Slide 4 - Diapositive

Fase 2 
INDIVIDUELE ONDERSTEUNING VAN DE CLIËNT
​​​​​​​In Fase 1 heb je al geleerd hoe iedere module in elkaar zit. Ook nu vind je bij iedere module weer de moduleplanning, leeractiviteiten, eindopdracht en de rubric. In deze fase van de opleiding geven een aantal modules bij een voldoende afronding van de eindopdracht een GO voor een examen.


In Fase staan de onderstaande vakken/modules centraal:
  • Observeren, signaleren, rapporteren
  • Praktische werkzaamheden afstemmen
  • Zelfzorg
  • Gezondheid en voeding
  • Wonen
  • Dagbesteding en activiteitenbegeleiding
  • Zorgtechnische handelingen
  • BPV- voorbereiding


Slide 5 - Diapositive

Hoofddoelen
Deze module omvat drie hoofddoelen:

  • Je ondersteunt de cliënt ten aanzien van doelen met betrekking tot gezondheid, waarbij de controle over zijn gezondheid bij de cliënt ligt.

  • Je ondersteunt de cliënt ten aanzien van doelen met betrekking tot voeding, waarbij de controle over zijn voeding bij de cliënt ligt.

  • Je geeft voorlichting en advies aan de cliënt over een gezonde leefstijl (voeding, bewegen, slaap/waakritme).

Slide 6 - Diapositive

Inleiding in de module
Gezondheid’ is een begrip dat je als (persoonlijk) begeleider maatschappelijke zorg geregeld tegen komt. Maar wat is ‘gezond’? Stel, je eet iedere dag groente, sport drie keer per week, rookt niet en hebt geen ernstige ziekte. Ben je dan gezond?


Wat als je daarnaast de nut van het leven niet inziet en je maar weinig vrienden hebt om wat leuks mee te doen. Hoe gezond voel je je in dat geval? Gezondheid of de gezondheidsbeleving hangt af van diverse factoren. ​​​​​​​

Deze module richt zich onder andere op de zes dimensies van gezondheid, stoornissen in lichaamsbeleving en regulatie, voedings- en dieetleer, voedings- en eetstoornissen, leefstijl, preventie, voorlichting & advies en regie.

Slide 7 - Diapositive

Afronding en eindopdracht
Voor de eindopdracht ontwikkel je, in samenwerking met medestudenten, een leefstijlprogramma voor een zelfgekozen doelgroep. Dit programma bevat:

  • een activiteitenoverzicht en eetschema;
  • posters;
  • een opdrachtenboekje;
  • een voorstel voor een leuke gadget om de doelgroep te motiveren;
  • en tot slot: een presentatie van voorlichting of advies aan de gekozen doelgroep.
Kijk hier voor de rubric.

GO voor het examen
Door de module Zelfzorg en module Gezondheid & voeding voldoende af te sluiten, krijg je een GO voor het examen      B1-K1-W2: Ondersteunt de cliënt bij de zelfzorg.

Inleveren eindopdracht: vrijdag 27 januari 2023



Slide 8 - Diapositive

Literatuur/ theorie
Om de eindopdracht te kunnen maken heb je literatuur/theorie nodig. Deze moet je verwerken in je opdracht.

Literatuur / Boeken: 
  • Methodisch begeleiden, Thema 16
  • Mensen, Thema 5
  • Mensen, Thema 17



Slide 9 - Diapositive

Literatuur verwerkingsopdrachten
Naast het lezen en verwerken van de literatuur/theorie ga je ook opdrachten maken op Boom (digitaal). Deze worden de verwerkingsopdrachten genoemd. De verwerkingsopdrachten maak je tijdens BGER OA (zelfstandig werken).









De docent deelt een groepscode met de klas. Deze dien je toe te voegen anders kan de docent de opdrachten niet zien. Let op: het niet maken van de verwerkingsopdrachten betekent een hele dag voor BGER OA op ongeoorloofd afwezig staan. 
Boek
Maken
Planning
Mensen
Thema 5
Opdrachten: 3, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 13

Is af in de week van 9 januari
Mensen
Thema 17
Opdrachten: 3, 8
Is af in de week van 16 januari
Methodische begeleiden
Thema 16
Opdrachten: 1, 3, 4, 5, 6, 9, 7
Is af in de week van 23 januari

Slide 10 - Diapositive

Inhoud eindopdracht
Een gezonde leefstijl is belangrijk. Het helpt niet alleen om ziekte en aandoeningen te voorkomen maar draagt ook bij aan herstel. In deze eindopdracht ga je een leefstijlprogramma ontwikkelen voor een door jullie gekozen doelgroep. Hiervoor ga je een activiteitenoverzicht en eetschema opstellen, posters maken, een opdrachtenboekje samenstellen en een leuke gadget bedenken om de doelgroep te motiveren. Tot slot geef je voorlichting of advies aan de gekozen doelgroep. 

Verplichte onderdelen:
  • Groepslogboek;
  • Deelopdracht 1;
  • Deelopdracht 2;
  • Deelopdracht 3;
  • Evaluatie en reflectie.



Slide 11 - Diapositive

Wat gaan we doen?
Tijdens de lessen werk je samen met je groepje aan de eindopdracht.
De docent begeleidt jullie in het proces en inhoud van de eindopdracht.

De stappen:
  1. Lees de eindopdracht (15 min);
  2. Lees eisen aan het opdracht (15 min);
  3. Lees bijlage 1 (10 min);
  4. Lees de rubric (10 min);
  5. Maak groepjes van minimaal 3 tot maximaal 4 studenten;
  6. Maak samen met je groepje een planning. 

Slide 12 - Diapositive

Afsluiting
BEDANKT voor je inzet!


Slide 13 - Diapositive