Plannen: Les 1 'Vooruitkijken'

'Studieloopbaanbegeleiding': Les 1 Vooruitkijken
Serife Cekic -  s.cekic@rocva.nl

11 mei 2021
1 / 23
suivant
Slide 1: Diapositive
WelzijnMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 23 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 60 min

Éléments de cette leçon

'Studieloopbaanbegeleiding': Les 1 Vooruitkijken
Serife Cekic -  s.cekic@rocva.nl

11 mei 2021

Slide 1 - Diapositive

Introductie: SLB-lessen
Les 1: Vooruitkijken. Vandaag/dinsdag, 11 mei 2021 van 10:00 tot 11:00 uur.

Les 2: Bijhouden. A.s. vrijdag, 14 mei 2021 van 11:30 tot 12:30 uur.

Les 3: Terugkijken. Dinsdag, 18 mei 2021 van 10:00 tot 11:00 uur.

Slide 2 - Diapositive

Programma
  • Introductie: plannen
  • Leerdoelen bespreken
  • Doel(en) stellen
  • Opdracht 1
  • Leerdoelen nabespreken
  • Huiswerk/ volgende les

Slide 3 - Diapositive

- Plannen

Bekijk de video en leer waarom plannen voor jou handig kan zijn!
Vooruitkijken

Slide 4 - Diapositive

Heb je weleens een planning gemaakt?
A
Nee, nog nooit
B
Ja, één of twee keer
C
Ja, ik doe het vrij vaak
D
Ja, ik doe het minstens één keer per twee weken

Slide 5 - Quiz

Hoeveel dagen van tevoren
begin je met voorbereiden voor je toetsen?
A
Meestal 1 dag van tevoren
B
Tussen 2 dagen en 4 dagen van tevoren
C
Tussen 4 dagen en één week van tevoren
D
Langer dan één week van tevoren

Slide 6 - Quiz

Hoe pak jij het aan als je een drukke week hebt?

Slide 7 - Question ouverte

De leerdoelen
1. Aan het einde van de les kunnen wij minstens één leerdoel opstellen.

2. Aan het einde van de les kunnen wij het model van Eisenhower toepassen.

3. Aan het einde van de les kunnen wij een planning maken.

Slide 8 - Diapositive

Introductie: Plannen
Les 1: Vooruitkijken
Les 2: Bijhouden
Les 3: Terugkijken

Slide 9 - Diapositive

Stel jij wel is een doel op?
A
Ja
B
Nee

Slide 10 - Quiz

Hoe ziet zo'n doel bij jou uit?

Slide 11 - Question ouverte

Wat zou je aan doelen stellen kunnen hebben?

Slide 12 - Question ouverte

Door doelen te stellen...
  • Maak je betere keuzes.
  • Zet je langer door.
  • Krijg je meer voldoening als je een stap in de goede richting zet.

Slide 13 - Diapositive

Slide 14 - Vidéo

Opdracht 1
Vraag 1. Maak tweetallen. Bedenk in vijf minuten drie taken die je graag zou willen bereiken komende week.


Vraag 2. Welk taak is volgens jou het belangrijkste. 


timer
5:00

Slide 15 - Diapositive

Het model van Eisenhower: Prioriteiten stellen
Vraag 3. Neem de tabel over en plaats jouw belangrijkste taak in een vakje.

Vraag 4. Doe dit ook met de andere 2 taken. 
 
Ben je klaar? 

Vraag 5. Was het door jouw gekozen taak in werkelijkheid ook het belangrijkste?
Bespreek het met je buurvrouw of buurman. 
timer
5:00

Slide 16 - Diapositive

Vraag 6. Maak nu van jouw belangrijkste taak een SMART leerdoel.

timer
10:00
Voorbeeld: 
Ik wil binnen 4 maanden, 2 kilo lichaamsgewicht verliezen door 3 maal per week een rondje van 3 kilometer te lopen.
Ben je klaar?
Vraag 7. Je gaat nu van jouw andere twee taken SMART leerdoelen stellen. 

Slide 17 - Diapositive

Vraag 8. Verwerk nu jouw SMART-leerdoelen in jouw schriftelijke of digitale agenda.




Ben je klaar? 
Bespreek jouw planning met jouw buurman of buurvrouw.
timer
10:00

Slide 18 - Diapositive

Weet jij nu hoe je een leerdoel kunt opstellen?
A
Ja
B
Nee

Slide 19 - Quiz

Weet jij nu hoe je het model van Eisenhower moet toepassen?
A
Ja
B
Nee

Slide 20 - Quiz

Heb jij nu een planning voor de komende week?
A
Ja
B
Nee

Slide 21 - Quiz

De leerdoelen
1. Aan het einde van de les kunnen wij minstens één leerdoel opstellen.

2. Aan het einde van de les kunnen wij het model van Eisenhower toepassen.

3. Aan het einde van de les kunnen wij een planning maken.

Slide 22 - Diapositive

Huiswerk

  • De gemaakte planning uitvoeren.




Volgende les
Plannen: les 2 'Bijhouden'
- Laptop mee
- Agenda mee

Slide 23 - Diapositive