G6 Ec - 11&12

Economie G6
Les 11&12
Verder met Economische Crisis


1 / 20
volgende
Slide 1: Tekstslide
EconomieMiddelbare schoolvwoLeerjaar 6

In deze les zitten 20 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 2 videos.

time-iconLesduur is: 90 min

Onderdelen in deze les

Economie G6
Les 11&12
Verder met Economische Crisis


Slide 1 - Tekstslide

Voorspelbaar gedrag?
Hoe gaan we dat doen, ik hier, jullie daar?! 

Iedereen heeft eigen device, dat werkt en opgeladen is. 
Ik verwacht dat je camera werkt en dat je ook oordopes/headsetje hebt. 

Ik zal veelal LessonUp gebruiken, in combinatie met een tweetal Google Meet's (1 klassikaal met iedereen, 1 voor aparte uitleg/overleg). Standaard regel bij deelname: camera aan, geluid aan (oordopjes/headset), microfoon uit. 

Maak van je hart geen moordkuil, niet blij? Voel je vrij dit met me te bespreken: w.vanderkamp@cgu.nl 

Slide 2 - Tekstslide

Leerdoelen
Na vandaag, 

- toelichten waarom de omvang van het bruto binnenlands product een beperkte maatstaf is voor het meten van de welvaart.

- onderscheid maken tussen de verschillende inkomenscategorieën: loon, pacht, huur, rente en winst.

- de bruto toegevoegde waarde berekenen met behulp van gegevens uit de bedrijfskolom.
Spoorboekje

  • Introductie
  • Voorspelbaargedrag
  • LessonUp -> inloggen op account
  • Starttaak -> Welvaart BBP meten? 
  • Welvaart in enge en ruime zin
  • Vragen over HW vorige week?




  • Vrijdag geen les: wel planner volgen!
  • Leerdoelen check



Slide 3 - Tekstslide

Wie is er? (voor starttaak)
Je blijft in de Google Meet tijdens de les.
Standaard afspraak, je neemt deel met camera aan, geluid aan (via oordopjes/headset) en microfoon gedempt. (Microfoon zet je aan op verzoek). 

Als je tijdens de les apart wil overleggen/uitleg wil met mij, dan kom je in aparte Meet.

Slide 4 - Tekstslide

Maken opgave
Even rustig binnen komen: 
Lees dit artikel

s.v.p. eerst deze, wil 'm bespreken, in het kader 
van thema welvaart

Uitgelezen? 

(al gedaan? HW deze week A van 1.2  Inkomen hoe verdien je dat -> welvaart hoe meet je dat?)


timer
7:00

Slide 5 - Tekstslide

Wie is er ?
Je blijft in de Google Meet tijdens de les.
Standaard afspraak, je neemt deel met camera aan, geluid aan (via oordopjes/headset) en microfoon gedempt. (Microfoon zet je aan op verzoek). 

Als je tijdens de les apart wil overleggen/uitleg wil met mij, dan kom je in aparte Meet.

Slide 6 - Tekstslide

Waar denk je aan bij het begrip
welvaart

Slide 7 - Open vraag

Alleen enge zin telt?

Slide 8 - Tekstslide

Welvaart
Welvaart in enge zin, waarbij we alleen kijken naar de behoeftebevrediging met koopkracht (reële inkomen). Welvaart in enge zin wordt vaak uitgedrukt in het (reële) BBP per hoofd van de bevolking. 

Welvaart in ruime zin, waarbij we kijken naar behoeftebevrediging met andere schaarse middelen, zoals bijvoorbeeld de hoeveelheid vrije tijd of een gezond milieu.

Slide 9 - Tekstslide

1. Een voorbeeld van een schaars goed is:
A
Zeewater
B
Water uit de kraan
C
Regenwater
D
Grondwater

Slide 10 - Quizvraag

Welke stelling is goed of fout?
I. Lucht is een schaars goed.
II. Een computer is een vrij goed.

A
Beide zijn goed
B
I is goed en II is fout
C
I is fout en II is goed
D
Beide zijn fout

Slide 11 - Quizvraag

Welke van onderstaande uitspraken is niet waar?
A
Als je salaris stijgt, neemt je welvaart in enge zin toe
B
Als de rente op je spaarrekening daalt neemt je welvaart in enge zin af.
C
Als je welvaart in ruime zin stijgt, word je gelukkiger
D
Als de ondernemer liefde ontvangt neemt zijn welzijn af.

Slide 12 - Quizvraag

Twee stellingen:
1. Vrijwilligerswerk kan bijdragen aan de welvaart in ruime zin.
2. Hoe groter de welvaart in enge zin, hoe groter de welvaart in ruime zin.

A
Beide zijn goed
B
I is goed en II is fout
C
I is fout en II is goed
D
Beide zijn fout

Slide 13 - Quizvraag

Twee stellingen:
1. Welvaart is, in tegenstelling tot welzijn, een meetbaar begrip.
2. Bij economische groei in enge zin is er sprake van productiegroei.

A
Beide zijn goed
B
I is goed en II is fout
C
I is fout en II is goed
D
Beide zijn fout

Slide 14 - Quizvraag

Opgaven maken
(ruimte voor vragen)
Bespreken in andere meet 

Weet je niet (meer) wat een balans is:
Weet je niet (meer) wat een resultatenrekening is: filmpje over de resultatenrekening
Filmpje over Toegevoegde waarde?

Straks opgaven bespreken
1.2 "inkomen, hoe verdien je dat" -> A "hoe meten we welvaart" opgave 6 en 11  
timer
30:00

Slide 15 - Tekstslide

Bespreken
Bespreken in andere meet 

bespreken
1.2 "inkomen, hoe verdien je dat" -> A "hoe meten we welvaart" opgave 6 en 11  
timer
30:00

Slide 16 - Tekstslide

Opgaven maken
(ruimte voor vragen)
Bespreken in andere meet 

Weet je niet (meer) wat een balans is:
Weet je niet (meer) wat een resultatenrekening is: filmpje over de resultatenrekening
Filmpje over Toegevoegde waarde?

Straks opgaven bespreken
1.2 "inkomen, hoe verdien je dat" -> A "hoe meten we welvaart" opgave 6 en 11  
timer
30:00

Slide 17 - Tekstslide

0

Slide 18 - Video

Slide 19 - Video

Leerdoelen: check?
Leerdoelen

Slide 20 - Tekstslide