LES 2 - OPDRACHT 3A, 3B EN 'EVALUATIE'

1 / 16
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 3

In deze les zitten 16 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in het zakkie en in je tas 
      
timer
2:30

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kan ik uitleggen wat eindige energie is.
  • kan ik uitleggen wat duurzame energie is.

Slide 3 - Tekstslide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding
De vorige les hebben we het gehad over energie.

Weten jullie nog waar we energie voor gebruiken in huis?
En weten jullie nog welke soorten energiebronnen er zijn?

We testen het met een paar quizvragen! 

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Deze apparaten in
huis verbruiken stroom...

Slide 5 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Je hebt twee soorten energiebronnen.
Weet je nog welke?

Er zijn twee antwoorden goed.
A
duurzame energie
B
kostbare energie
C
eeuwige energie
D
eindige energie

Slide 6 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Waar halen we stroom vandaan?
Elektriciteit is de stroom die wij gebruiken om bijvoorbeeld onze telefoon op te laden of om de koelkast koud te houden.

Maar hoe wordt deze elektriciteit gemaakt?
Dit gebeurt op 2 manieren:
  • Op een eindige manier (dit raakt een keer op)
  • Op een duurzame manier (dit raakt nooit op)

Slide 7 - Tekstslide

Voorkennis activeren: 
In iedere les wordt relevante voorkennis geactiveerd aan de hand
van een terugblik-opdracht om zo de mate van stofbeheersing te bepalen en richting te
geven aan de rest van de les. Enkele werkvormen die zich hier mooi voor lenen zijn:
https://toetsrevolutie.nl/?p=2436
Wat is een nadeel van 'eindige energie' (fossiele brandstoffen)?
A
Deze energie is heel duur.
B
Deze energiebronnen raken op.
C
Deze energiebronnen zijn slecht voor het milieu.
D
Deze energiebronnen zijn niet in Nederland te vinden.

Slide 8 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Wat zijn fossiele brandstoffen ook alweer?
A
Brandstoffen die we uit de grond halen.
B
Brandstoffen die uit resten van planten en dieren worden gehaald.
C
Aardolie, aardgas en steenkool.

Slide 9 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Eindige energie
Eindige energie is energie die uit brandstoffen komt. Deze stoffen halen we uit de grond. 
Eindige energie zal een keer op raken.
Voorbeelden hiervan zijn:

  • Fossiele brandstoffen (brandstoffen die uit
    resten van planten en dieren worden gehaald)
  • Aardolie
  • Aardgas
  • Steenkool

Slide 10 - Tekstslide

Voorkennis activeren: 
In iedere les wordt relevante voorkennis geactiveerd aan de hand
van een terugblik-opdracht om zo de mate van stofbeheersing te bepalen en richting te
geven aan de rest van de les. Enkele werkvormen die zich hier mooi voor lenen zijn:
https://toetsrevolutie.nl/?p=2436
Noem voorbeelden van duurzame energie
(=energie die nooit op raakt)

Slide 11 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Instructie 
We maken opdracht 3A gezamenlijk. 
Leerlingen uit de oranje groep mogen het zelf proberen, maar als het niet lukt kunnen zij gewoon meedoen.

De groene groep maakt opdracht 3B met de docent. 
Leerlingen uit de blauwe groep mogen dit zelf proberen, maar als het niet lukt kunnen zij gewoon meedoen. 
TIP!
Als je niet achter de betekenis van een woord kunt komen, mag je dit woord op Google opzoeken.

Typ dan 'definitie <woord>' in, dan krijg je de goede betekenis.

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag
Maak opdracht 3A en 3B zoals besproken.
Werk samen!

Ben je klaar? Lees het 'WEETJE' onderaan de tekst. 
Maak de 'TOT SLOT-opdracht'. 

Vul daarna ook de evaluatie in op de achterkant. 
Heb je nog meer tijd over? Oefen dan met de begrippen! 
TIP!
Als je niet achter de betekenis van een woord kunt komen, mag je dit woord op Google opzoeken.

Typ dan 'definitie <woord>' in, dan krijg je de goede betekenis.

Slide 13 - Tekstslide

De docent zet de leerlingen aan de slag met actieve verwerking van de lesstof. De docent zorgt voor afwisseling in de oefentypes. Leerlingen leren op deze manier verschillende leerstrategieën te gebruiken. De opdrachten en/of werkvormen sluiten aan bij de vooropgestelde leerdoelen. Wanneer leerlingen (online) opdrachten krijgen is het belangrijk dat ze goed begrijpen wat ze moeten doen, hoe ze hulp van de docent kunnen krijgen en feedback kunnen krijgen over hoe ze iets kunnen verbeteren. Daarnaast geeft de docent verlengde instructie aan de leerlingen die het leerdoel nog niet behaald hebben. Verder biedt de docent verrijking en verdieping aan de leerling die dat nodig hebben. Zo kan er gedurende de les gedifferentieerd worden.
BEGRIPPEN VAN DEZE LES
alternatief
delven
duurzaam
lanceren
overheid
reactor
sonde
zeldzaam

Slide 14 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Welk cijfer zou je jezelf geven voor samenwerken tijdens deze les?
010

Slide 15 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag in NUMO
Ga naar https://mijn.numo.nl 
Login met: 
  • korte schoolnaam: jdw
  • gebruikersnaam (=leerlingnummer)     123456
  • wachtwoord (=jleerlingnummer)          j123456

Taak Nederlands
  • woorden 1F: werken en verdienen
  • woorden 2: beroepen

Slide 16 - Tekstslide

Extra opdrachten: Laat leerlingen samenwerken en een verhoudingstabel maken