H2 - week 35 - Les 1 Intro en woordenschat

Welkom!
Nederlands
Mevrouw Takken, TNL
tnl@jfc.nl
Ma, di, wo, do, vrij

1 / 15
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 2

In deze les zitten 15 slides, met tekstslides.

time-iconLesduur is: 50 min

Onderdelen in deze les

Welkom!
Nederlands
Mevrouw Takken, TNL
tnl@jfc.nl
Ma, di, wo, do, vrij

Slide 1 - Tekstslide

- Introductie
- Nederlands dit jaar
- Start planner
Planning deze les:

Slide 2 - Tekstslide

- Je weet wat je van wie kunt verwachten
- Je bent goed ingelogd in de methode
- Je weet wat vergelijkingen zijn
- Je hebt een start gemaakt met het huiswerk van deze week
Doel van de les

Slide 3 - Tekstslide

Wie staat er voor je?

Slide 4 - Tekstslide

  • Mevrouw Takken (TNL)
  • Barneveld
  •  Verloofd met de allerliefste
       man van Nederland
  •  Volleybal (SSS), wielrennen
  •  Chocolade (met mate) en lezen
Wie staat er voor je?
Heb je me nodig, mail me dan: tnl@jfc.nl / berichtje google Chat
Op werkdagen lees ik het dagelijks. 

Slide 5 - Tekstslide

Neem 2 minuten de tijd om drie dingen over jezelf 
op te schrijven om jezelf mee te introduceren. 
- twee dingen die waar zijn
- één ding wat een leugen is.

Hiermee maken we een rondje door de klas, iedereen noemt kort zijn drie dingen. Vervolgens raden jullie wat er niet waar zou zijn.


Introductie - Twee waarheden, één leugen
timer
2:00

Slide 6 - Tekstslide

Neem 2 minuten de tijd om drie dingen over jezelf 
op te schrijven om jezelf mee te introduceren. 
- twee dingen die waar zijn
- één ding wat een leugen is.

Bijv. :
- ik ben als de dood voor achtbanen
- ik ben éénendertig jaar oud
- ik houd heel erg van lezen

Introductie - Twee waarheden, één leugen
timer
2:00

Slide 7 - Tekstslide

- Planner is leidend
Dus, als er iemand een keer ziek is, leeling of docent, loopt de planner door. Hou daar rekening mee. 

- Elke les mee: Laptop (vol/oplader), leesboek, pen
- Mee als het in de planner staat: theorieboek

- Vier boeken verplicht lezen: 
Opdracht inleveren in week 40, 5, 11 en 22.  (minimaal 1 Nederlandse schrijver)
Nederlands dit jaar:

Slide 8 - Tekstslide

Doel: 
- kennen van zoveel mogelijk woorden
- gebruiken/herkennen van uitdrukkingen
- betekenissen kunnen herleiden
Woordenschat

Slide 9 - Tekstslide

  • Wit (= bijvoeglijk naamwoord)

  • Wat voor vergelijking kun je hiermee bedenken?
  • bijv. wit als sneeuw

  • Klein
Start woordenschat

Slide 10 - Tekstslide

  • Werk samen met je buurman of buurvrouw
  • Schrijf allebei één bijvoeglijk naamwoord op.
  • Lees om de beurt je woord voor, bedenk er samen zoveel mogelijk (nieuwe) vergelijkingen bij. Schrijf dit op!
  • noem de leukste in de klas
Start woordenschat
timer
2:30

Slide 11 - Tekstslide

Wat was de leukste vergelijking die jullie tegen zijn gekomen?
Start woordenschat

Slide 12 - Tekstslide

Als je iets vergelijkt, zet je twee dingen naast elkaar:
het Object en het Beeld

De jongen is zo rood als een kreeft
Het meisje piepte als een muisje
Vergelijkingen

Slide 13 - Tekstslide

Ga naar de methodesite en log in op de juiste klas:
KLAS - NE - 2021-2022 - tnl

Ga naar hoofdstuk 1 - Woordenschat (oranje)

Maak opdracht 1 en 2 - volgende les is dit af. 
Aan de slag!

Slide 14 - Tekstslide

Voor de les:
- je hebt opdracht 1 en 2 af (woordenschat H1) 
- je hebt de woordenlijst geleerd (bestaande uit de woordjes van opdracht 2, zie planner)

Succes!
Volgende les:

Slide 15 - Tekstslide