Herhaling + Werkstuk

Lesdoel van vandaag:
- Aan het eind van deze les weet je welke leerdoelen jij al beheerst en welke jij nog lastig vindt.
- Aan het eind van deze les hebben we de theorie van week 36 t/m 38 herhaald 
1 / 40
volgende
Slide 1: Tekstslide
Mens & NatuurMiddelbare schoolhavoLeerjaar 1

In deze les zitten 40 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

Onderdelen in deze les

Lesdoel van vandaag:
- Aan het eind van deze les weet je welke leerdoelen jij al beheerst en welke jij nog lastig vindt.
- Aan het eind van deze les hebben we de theorie van week 36 t/m 38 herhaald 

Slide 1 - Tekstslide

Lesplanning: Herhalingsles Week 36 t/m 38
  • Herhaling vorige les  (practicumlokaal + brander)
  • Planning & Leerdoelen (week 36 t/m 38)
  • Quizizz Week 36 t/m 38 
  • Aan de slag! 
  • Afsluiting van de les

Slide 2 - Tekstslide

Leerdoelen Vorige les:
Welke leerdoelen kun jij al beantwoorden??

Slide 3 - Tekstslide

Waar hebben we het over gehad?

Slide 4 - Tekstslide

Slide 5 - Tekstslide

Opdracht: Oefenen met gevarensymbolen
Maak de opdracht via de Classroom. Deze staat klaar op de Classroom van MN onder week 38. Werk samen met een klasgenoot maar vul beide je eigen document in. 

  • Zoek bij elke beschrijving een plaatje van het symbool op Google, plak deze in de 2e kolom 
  • Zoek voor elke beschrijving + symbool op, op welke producten je deze tegen kunt komen (zet dit in kolom 3)

Ben je klaar? Lever de opdracht in! 

(Je kunt nu starten met het maken van de samenvatting van de leerdoelen, vindt je het lastig? Vraag de docent om uitleg)


timer
20:00

Slide 6 - Tekstslide

Slide 7 - Link

Herhaling Week 36 t/m 38

Slide 8 - Tekstslide

Wetenschap
1. Nieuwsgierigheid
2. Wereld verbeteren/veilig maken
3. Geld verdienen

Slide 9 - Tekstslide

timer
10:00
Schematisch/Natuurgetrouwe tekening.. even oefenen.

Slide 10 - Tekstslide

Slide 11 - Tekstslide

Practicumverslag
  • Inleiding:
- Onderzoeksvraag + hypothese

  • Methode:
- Benodigdheden + werkwijze

  • Waarnemingen: Wat heb je gezien?

  • Conclusie
- Terugblik hypothese + Antw. onderzoeksvraag

  • Bronnen

Slide 12 - Tekstslide

Microscoop
Een microscoop is een instrument voor het bestuderen van objecten, die te klein zijn om goed met het blote oog te kunnen worden gezien.

Slide 13 - Tekstslide

Slide 14 - Tekstslide

Oefenen!!!

Slide 15 - Tekstslide

Zijn er nog vragen?

Slide 16 - Tekstslide

Samenvatten
Maak een samenvatting van de leerdoelen van week 36 t/m 38. Dit mag op papier of online. 
timer
20:00

Slide 17 - Tekstslide

Huiswerk in Agenda noteren (Do 23-09):
- Samenvatting Leerdoelen Week 36 t/m 38 (op papier in aantekeningenschrift)



-> Volgende les: Start Werkstuk (meenemen: Plastic fles)

Slide 18 - Tekstslide

SO MN - Wetenschap en onderzoek

Dinsdag 5 Oktober
Leerstof: Leerdoelenlijst Wetenschap en onderzoek 
(Week 36 t/m 40)

Slide 19 - Tekstslide

Begrippen BINGO
De docent leest telkens een omschrijving voor. Als jij denkt dat je weet welk begrip erbij hoort (en je hebt deze op je bingokaart) streep je deze af. 

Halve kaart = BINGO!!

Slide 20 - Tekstslide

Slide 21 - Tekstslide

Lesplanning
- Terugblik vorige les (Huiswerk Controle)
- Leerdoelen + Planning deze les
- Uitleg Werkstuk
- Aan de slag met je groepje !
- Afsluiting van de les 

Slide 22 - Tekstslide

Slide 23 - Tekstslide

Slide 24 - Video

Inleiding
Een raket de ruimte in laten gaan, daar zijn heel veel stappen aan vooraf. 

Eerst is er een idee, dat idee komt op papier, er worden voor en nadelen besproken, er wordt een ontwerp geschetst, het wordt getest en uiteindelijk is daar het eindresultaat.

Jullie gaan zo'n zelfde soort stappenplan doorlopen en uiteindelijk de beste raket van de klas ontwerpen en maken!

Slide 25 - Tekstslide

Opdracht
- Je maakt in een groepje van 4 personen een raket die zo ver mogelijk kan worden afgevuurd.
- Dit doe je met behulp van de stappen van het ontwerpproces/ontwerpcyclus.
- Je houdt je werkzaamheden en de samenwerking bij in een logboek.

Uiteindelijke resultaat = gebouwde raket, verslag van verschillende stappen ontwerpproces en ingevuld logboek.

Eisen die worden gesteld aan het eindproduct:
  • De raket moet op een dop passen.
  • De raket moet duurzaam zijn.
  • De raket moet zo zijn gebouwd dat hij zo ver mogelijk kan komen.







Slide 26 - Tekstslide

Slide 27 - Link

De groepjes worden Random gemaakt. 
Doe mee met de LessonUp, jullie namen komen dan in het Rad te staan. 

Met dit groepje van 4 ga je samen het werkstuk maken. 

Slide 28 - Tekstslide

Aan de slag!
  • Ga met je groepje aan de slag. 
  • Lees telkens goed de pagina van elke stap door en maak de opdracht. 
  • Vandaag moet stap 1 t/m 4 af zijn (niet af? dan is het huiswerk)  
timer
40:00

Slide 29 - Tekstslide

Huiswerk 28-09:
- Stap 1 t/m 4 Afmaken van het Werkstuk
Afsluiting van de les

Slide 30 - Tekstslide

Slide 31 - Tekstslide

Slide 32 - Tekstslide

Lesplanning
- Leerdoelen / Planning
- Terugblik vorige les (Huiswerk Controle) * Stap 1 t/m 4 *
- Uitleg Stap 5 Werkstuk
- Aan de slag met je groepje! Stap 5 maken!!
- Afsluiting van de les 

Slide 33 - Tekstslide

Slide 34 - Tekstslide

Slide 35 - Link

Is stap 1 t/m 4 helemaal af?
Ja, helemaal
Nee, alleen stap 1
Nee, alleen stap 1 en 2
Nee, alleen stap 1 t/m 3

Slide 36 - Poll

Hoe gaat het met de samenwerking tot nu toe?
😒🙁😐🙂😃

Slide 37 - Poll

Slide 38 - Tekstslide

timer
50:00
*Ondertussen: Controle Stap 1 t/m 4*

Slide 39 - Tekstslide

Huiswerk 05-10 :
- Stap 1 t/m 4 Afmaken van het Werkstuk
- Samenvatten leerdoelen week 39
- SO MN 12 Oktober
Afsluiting van de les

Slide 40 - Tekstslide