Les 1: Kan de mens onsterfelijk zijn/worden?

Les 1: Kan de mens onsterfelijk zijn/worden?
1 / 16
volgende
Slide 1: Tekstslide
BurgerschapskundeBasisschoolGroep 6

In deze les zitten 16 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 90 min

Onderdelen in deze les

Les 1: Kan de mens onsterfelijk zijn/worden?

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 2 - Tekstslide

De motiverende opening gaat als volgt:
Je speelt het volgende verhaal. Je hebt de volgende spullen nodig:
-    Dagcrème.
-    Zonnebril.
-    Deken.
-    Een stoel.
-    Spiegel

Je gaat het volgende verhaal spelen.
Je ligt op een stoel te slapen. Je komt uit een winterslaap. Je wordt langzaam wakker. Je hebt een dekentje over je heen. Je doet alsof je er een half jaar niet bent geweest. Je wordt wakker en kijkt om je heen. Je weet nog dat je hier een half jaar geleden in een winterslaap bent gegaan. Je blijft nog even liggen. Je staat op en kijkt in een spiegel. Je schrikt, want je ziet, dat je tien jaar jonger bent geworden. Ook kijk je naar je haren, want je bent minder grijs. Ook kijk je naar je rimpels. Die zijn ook minder geworden. Op tafel ligt een dagcrème. Dit doe je op en ziet meteen, dat je gezicht nog jonger is geworden. Ook ligt er een zonnebril. Je moet namelijk nog even wennen aan het felle licht. Er ligt op een opdracht op tafel. Hierop staat, dat je strekoefeningen moet doen om je spieren weer te laten wennen aan beweging. Dit doe je. Daarna loop je de kamer uit om naar huis te gaan.
.
Wat weet je al over onsterfelijkheid?

Slide 3 - Woordweb

Hier activeer je de voorkennis. Je gaat klassikaal de antwoorden bespreken en stelt vragen.
De lesdoelen
1.    Aan het einde van de les kunnen jullie het begrip onsterfelijkheid uitleggen.
2.    Aan het einde van de les kunnen jullie vertellen wat in de toekomst de mogelijkheden tot langer leven.  
3.    Aan het einde van de les hebben jullie een filosofisch gesprek gevoerd met elkaar rondom het begrip onsterfelijkheid.
4.    Aan het einde van de les hebben jullie individueel een poster gemaakt over hun mening over onsterfelijkheid.

Slide 4 - Tekstslide

Je vertelt wat de kinderen vandaag gaan leren a.d.h.v. de lesdoelen.
Lesverloop
  • Filosofisch gesprek
  • Informatie geven
  • Poster maken
  • Presenteren
  • Evalueren

Slide 5 - Tekstslide

Je vertelt het lesverloop.
Filosofisch gesprek
Onsterfelijkheid?

Slide 6 - Tekstslide

Je start met het eerste onderdeel: filosofisch gesprek
Welke vragen komen bij jou omhoog bij onsterfelijkheid?

Slide 7 - Woordweb

De kinderen schrijven hun vragen op.
Je kiest hierbij een startvraag.
In tweetallen:
Schrijf op wat jullie argumenten/ideeën/gedachtes zijn over de startvraag.

Slide 8 - Open vraag

De kinderen krijgen vijf minuten de tijd om na te denken in tweetallen over argumenten/ideeën/gedachtes over de startvraag.
Een vraag die allen tot verder nadenken aanzet over de startvraag.
Dit is:

Slide 9 - Tekstslide

Je gaat kijken naar wat de kinderen bij het vorige onderdeel in tweetallen hebben ingevuld. Je kiest een onderdeel met de klas waar ze verder over na moeten denken.
Begrip:                                   Over eens zijn/standpunten:        

Slide 10 - Tekstslide

Je schrijft het begrip op en waar de klas het over eens is en wat hun standpunten zijn.
Conclusie is:

Slide 11 - Tekstslide

Hier trek je samen met de klas een conclusie over hun vraag.
Informatie geven
Van 12:47 tot 18:30.


Slide 12 - Tekstslide

Je kijkt met elkaar naar een onderzoek over winterslaap: de toekomst is fantastisch over de dood. Je bekijkt van 12:47 tot 18:30 uur.
Poster maken
  • Jouw mening over onsterfelijkheid. 
  • Waarom zie jij dit wel of niet in de toekomst?
  • Beargumenteer jouw mening.

timer
1:00

Slide 13 - Tekstslide

De kinderen gaan aan het slag met het maken van een poster. Hierbij geven ze hun mening over onsterfelijkheid met argumenten. Hier krijgen ze twintig minuten de tijd voor.
Presenteren

Slide 14 - Tekstslide

De kinderen mogen hun poster presenteren voor de klas.
Evalueren
De lesdoelen:
1.    Aan het einde van de les kunnen jullie het begrip onsterfelijkheid uitleggen.
2.    Aan het einde van de les kunnen jullie vertellen wat in de toekomst de mogelijkheden tot langer leven. 
3.    Aan het einde van de les hebben jullie een filosofisch gesprek gevoerd met elkaar rondom het begrip onsterfelijkheid.
4.    Aan het einde van de les hebben jullie individueel een poster gemaakt over hun mening over onsterfelijkheid.

Slide 15 - Tekstslide

We evalueren de lesdoelen.
Wat vond je van de les?
Wat heb je geleerd?

Slide 16 - Woordweb

De kinderen schrijven op wat ze van de les vonden en wat ze geleerd hebben.