Start PO en herh 3.5-3.6 2021

Week 7, les 2
  • Terugblik op par 3.5 en 3.6: Het buurtprofiel
  • Uitleg praktische opdracht bij hoofdstuk 3
  • Formeren groepjes voor de praktische opdracht
  • Uitleg over selecteren wijken met behulp van edugis
1 / 16
volgende
Slide 1: Tekstslide
AardrijkskundeMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

In deze les zitten 16 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Week 7, les 2
  • Terugblik op par 3.5 en 3.6: Het buurtprofiel
  • Uitleg praktische opdracht bij hoofdstuk 3
  • Formeren groepjes voor de praktische opdracht
  • Uitleg over selecteren wijken met behulp van edugis

Slide 1 - Tekstslide

Leerdoelen
  • Je weet welke informatie er in een buurtprofiel staat en waarom gemeenten buurtprofielen maken
  • Je begrijpt het verband tussen de verschillende onderdelen uit het buurtprofiel.
  •  Je weet wat de eisen zijn van de praktische opdracht.
  • Je kunt zelf twee buurten selecteren om nader te onderzoeken

Slide 2 - Tekstslide

Uit welke drie onderdelen bestaat een buurtprofiel
A
Woningeigendom, etniciteit, veiligheid
B
Woningkenmerken, inkomen, woonomgeving
C
Woningkenmerken, bewonerskenmerken, woonomgeving
D
Woningtype, bewonerskenmerken, woonomgeving

Slide 3 - Quizvraag

Wat is geen woningkenmerk?
A
Type woning
B
Percentage eenpersoonshuishoudens
C
Onderhoudsniveau
D
Eigendom

Slide 4 - Quizvraag

Wat is geen bewonerskenmerk?
A
Type woning
B
Percentage eenpersoonshuishoudens
C
Inkomen
D
Etniciteit

Slide 5 - Quizvraag

1. Betere sociale cohesie zorgt voor een groter gevoel van sociale veiligheid.
2. Openbare ruimte moet altijd voor iedereen toegankelijk zijn.
A
1 en 2 zijn beide juist
B
1 is juist, 2 is onjuist
C
1 is onjuist, 2 is juist
D
1 en 2 zijn onjuist

Slide 6 - Quizvraag

Introductie PO
In de praktische opdracht gaan jullie twee wijken vergelijken.
Een wijk in een oude stad met een wijk in Lelystad.

  • Hoe is het in twee buurten gesteld met de leefbaarheid? 
  • Hoe kan de leefbaarheid verbeterd worden in de buurt met de laagste score op leefbaarheid?

Slide 7 - Tekstslide

Vergelijking
Woningkenmerken
Bewonerskenmerken
Kenmerken van de woonomgeving
Is er sprake van gentrification (spontaan of via herstructurering)?
Hoe is het gesteld met de leefbaarheid?

Virtuele wandeling in een storymap > conclusies en advies



Slide 8 - Tekstslide

Slide 9 - Video

Groepsindeling
  • Groepen van 4 mensen, als je weet met wie je een groep wil vormen, geef me dan de namen door. 
  • Als je geen voorkeur hebt voor een groep dan, ga ik je bij een groep indelen. 
  • Nu 5 minuten tijd om na te denken en af te stemmen over met wie je in groep wil. Lees ook als je dat nog niet gedaan hebt de opdracht door. 



Slide 10 - Tekstslide

Heb je al met leerlingen afgesproken om een groep te vormen, geef hier dan de namen door.

Slide 11 - Open vraag

Heb je geen groep of wil je dat ik je indeel. Geef dan nu je naam door.

Slide 12 - Open vraag

Afspraken maken
  • Je verdeelt de taken, let erop dat iedereen (ook) werkt aan de oude wijk, dit onderdeel komt vaak terug, dus die ervaring heb je allemaal nodig!!
  • Zorg dat je voldoende met elkaar communiceert, hiermee voorkom je ellende (aan het eind).

Slide 13 - Tekstslide

De groepen
Gezamenlijk "boekje" doornemen.
De opdracht staat in It's Learning.

Eerste inlevermoment is 21 maart, tweede 12 april
We werken per week twee lessen aan de opdracht, de andere les is een herhalingsles met huiswerk.

Slide 14 - Tekstslide

Nu doen
Ga met je groep samen in een apart kanaal en start met de volgende zaken
  • Deel het boekje in It's Learning op het scherm en neem iedere bladzijde zorgvuldig door.
  • Bespreek de taken per deelstap, en let er dus op dat iedereen deels aan de oude wijk werkt.
  • Friso komt bij de groepen langs.

Slide 15 - Tekstslide

Huiswerk
Na de vakantie moet je alles van de verkorte route t/m par 3.6 gemaakt hebben. 
Spreek af hoe je met elkaar overlegt over de PO.

Slide 16 - Tekstslide