les 1B. Kostenberekening bij Signmaking

calculatie
Vervolg over het berekenen van prijzen.
In de vorige les hebben we kennisgemaakt met het prijsboek van Papyrus.
1 / 17
volgende
Slide 1: Tekstslide
SignmakingBedrijfsvoering+1MBOStudiejaar 1

In deze les zitten 17 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 60 min

Onderdelen in deze les

calculatie
Vervolg over het berekenen van prijzen.
In de vorige les hebben we kennisgemaakt met het prijsboek van Papyrus.

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoel
Aan het einde van de les kunnen jullie uitrekenen wat een opdracht voor sign gaat kosten.

Arbeidstijd inschatten en berekenen.
Je leert hoe je in Excel de kosten kunt berekenen.

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 3 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Gebruik de prijslijst en Excel
We gaan nu zelf aan de slag. 
Eerst de opdracht van vorige week.
We gebruiken Excel om uit te rekenen wat een opdracht kost.

Voorbeeldopdracht op het scherm.

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

reken uit
Uit de vorige les:
Zoek voor sign producten een geschikte folie uit.
Zoek in het prijsboek uit wat het kost (per m2 of m1).
Reken uit wat de materiaalkosten per product (ongeveer) zijn.



Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

voorbeeld 1.

Slide 6 - Tekstslide

voorbeeld 1. € 186,97

voorbeeld 2.

Slide 7 - Tekstslide

voorbeeld 2. € 374,40
Stap voor Stap berekening
Demonstratie van stapsgewijze berekening van de kosten voor een signopdracht.
  1. prijs per eenheid of stuk opzoeken
  2. aantal eenheden vermelden
  3. stukprijs x aantal = prijs
  4. arbeidsloon
  5. btw (21%) en totaal uitrekenen

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

berekening in Excel.

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Oefenen met Prijsberekening
Studenten gaan oefenen met het opzoeken van prijzen en het berekenen van kosten voor verschillende signmaking opdrachten.
Schat in hoe lang je per product bezig bent (arbeidstijd).
Wat kost elk product (materiaal en uurloon) in totaal?
Uurloon is € 50,–.

Slide 10 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

voorbeeld 3.

Slide 11 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

voorbeeld 4.

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

voorbeeld 4.

Slide 13 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Evaluatie en Reflectie
Bespreking van de berekende kosten en reflectie op het proces van prijsberekening voor signmaking opdrachten.

Slide 14 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Schrijf 3 dingen op die je deze les hebt geleerd.

Slide 15 - Open vraag

De leerlingen voeren hier drie dingen in die ze in deze les hebben geleerd. Hiermee geven ze aan wat hun eigen leerrendement van deze les is.
Schrijf 2 dingen op waarover je meer wilt weten.

Slide 16 - Open vraag

De leerlingen voeren hier twee dingen in waarover ze meer zouden willen weten. Hiermee vergroot je niet alleen betrokkenheid, maar geef je hen ook meer eigenaarschap.
Stel 1 vraag over iets dat je nog niet zo goed hebt begrepen.

Slide 17 - Open vraag

De leerlingen geven hier (in vraagvorm) aan met welk onderdeel van de stof ze nog moeite. Voor de docent biedt dit niet alleen inzicht in de mate waarin de stof de leerlingen begrijpen/beheersen, maar ook een goed startpunt voor een volgende les.